Dron DJI Matrice 200

Seznamte se s Matrice 200 – nejspolehlivější a dosud nejodolnější multikoptérou vyvinutou dron mastery DJI. Tato všestranná bezpilotní platforma pro komerční využití splní vaše nejnáročnější požadavky. S přehledem čelí extrémním podmínkám a díky stupni krytí IP43 je zcela provozuschopná i v dešti – nepřízeň počasí vám tak již nikdy nezkříží plány :)

Více informací

Záruka:
24 měsíců
Produktové číslo:
DJIM200

dji@2x Další zboží značky: DJI

Parametry pro Dron DJI Matrice 200

Váha:
3800 g
MTOW:
6140 g
Max. dosah:
7000 m
Max. dosah (CE) (např. ČR):
3500 m
Max. výška nad mořem:
3000 m
Max. rychlost:
83 km/h
Kapacita baterie:
4280 mAh
Maximální čas letu:
38 min.
Rozsah provozní teploty:
-20°C - 45°C
Provozní frekvence:
2,4GHz / 5,8GHz
Druh dronu:
Kvadrokoptéry
Požadované operační systémy:
Android, IOS
Ovládání:
Ovladačem
Doporučený věk:
18+

Více parametrů Méně parametrů

Popis pro Dron DJI Matrice 200

Profesionální krasavec s dobou letu až 38 minut

Ve výbavě dronů série DJI Matrice 200 nechybí dopředu a dolů směřující vizuální senzory, výkonná FPV kamera a infračervená čidla, která za letu „skenují“ oblast nad strojem. Dosah dálkového ovladače s integrovaným video přenosovým systémem DJI Lightbridge je až 7 km (v souladu s FCC). Napájení kvadrokoptéry obstarávají dvě inteligentní baterie TB50, které ji, bez dodatečné zátěže, pohání až 27 minut. Potřebujete ještě více ? Bez problému. S volitelnými vysokokapacitními bateriemi TB55 prodloužíte letový čas až na 38 minut :)

Výkonný profi copter DJI Matrice 200

Konstrukce dronu DJI Matrice 200 je vyhotovena z extrémně odolných materiálů. Každičká jeho část plní svou funkci na 100 % a spoluvytváří tak naprosto spolehlivý systém, který boří dosavadní limity bezpilotního létání. Rozměry této propracované platformy jsou ve složeném stavu 716 x 220 x 236 mm, hmotnost vč. dvou TB50 baterií, bez dodatečné zátěže, nepřevýší 3.80 kg. Kvadrokoptéra je navíc vybavena skládacími rameny, což značně usnadňuje transport a urychluje její zprovoznění – k letu je připravena během pár minut.

Speciálně navržené motory spolu s odolnými 17palcovými vrtulemi propůjčují M200 sílu potřebnou k excelentním výkonům a zajišťují stabilní let i při silném větru. Nový duální systém napájení během letu v extrémně nízkých teplotách automaticky zahřívá baterie a činí tak z dronu neporazitelného dravce, který se adaptuje na téměř jakékoliv podmínky :)

Součástí multikoptér série DJI Matrice 200 je rovněž integrovaný ADS-B přijímač, jenž operátora v reálném čase informuje o okolních letadlech s posádkou, a přispívá tak k celkové bezpečnosti ve vzdušném prostoru.

Inteligentní baterie TB50

Kvadrokoptéra DJI Matrice 200 je standardně poháněna 2 inteligentními bateriemi TB50/4280 mAh, které ji bez dodatečné zátěže a za optimálních podmínek umožňují až 27minutový let. Systém je kompatibilní také s volitelnými vysokokapacitními bateriemi typu TB55, při jejichž použití lze s dronem létat až 38 minut na jedno nabití.

Dálkový ovladač GL6D10A

Ovladač dronu DJI Matrice 200 disponuje 2 vysoce citlivými řídicími pákami, přepínačem letových režimů, standardními tlačítky s přímou volbou, ovladačem sklonu gimbalu, porty USB, Micro USB, CAN Bus a HDMI. Ve výbavě samozřejmě nechybí ani držák mobilního telefonu nebo tabletu. Zařízení podporuje ovládání 2 operátory v režimu Master/Slave. Pracuje na 2 frekvencích – 2.4 GHz nebo 5.8 GHz, jeho maximální přenosový dosah je 7 km*. Stálý přísun energie zajišťuje vestavěná dobíjecí baterie 6000mAh 2S LiPo s výdrží ±4 hodiny.

*FCC: 7 km, CE: 3.5 km při 2.4 GHz a FCC: 7 km, CE: 2 km při 5.8 GHz. Měřeno v prostředí bez překážek a mimo dosah elektromagnetického rušení. Podléhá místním předpisům.

Kompatibilní kamery a maximální nosnost

Ve výběru kamery máte zcela volnou ruku – M200 je kompatibilní se systémy Zenmuse X4S (4K, 20 Mpx), X5S (5.2K, 20 Mpx), Z30 (30x optický + 6x digitální zoom) a XT (termovize). Kamery lze navíc operativně obměňovat – snadno, rychle, efektivně – dron tak můžete během okamžiku přizpůsobit aktuálním potřebám záběru. Maximální vzletová hmotnost stroje je 6,14 kg, což znamená zhruba 2kilogramovou nosnost.

DJI FLIGHT AUTONOMY

V případě kvadrokoptér ze série DJI Matrice 200 sestává FlightAutonomy ze 7 senzorů. Přední stereovizuální systém vnímá překážky až do vzdálenosti 30 metrů, infračervená čidla, která jsou umístěna v horní části stroje, detekují překážky v rozsahu 5 metrů a dolů směřující vizuální senzor zajišťuje přesnost vznášení vč. precizního průběhu přistání*. V případě, že kvadrokoptéra za letu zjistí překážku, automaticky se jí vyhne anebo přejde do režimu vznášení.

Zapamatujte si*Dron nedokáže efektivně rozpoznávat překážky při létání za nízké světelnosti. Prosíme, létejte zodpovědně.

DJI Matrice 200 a letové režimy

Letové režimy zahrnují standardní úrovně P (Positioning), A (Attitude) a S (Sport). V režimech Attitude a Sport* je maximální letová rychlost dronu 23 m/s, v režimu Positioning dokáže vyvinout rychlost až 17 m/s.

Podporované inteligentní funkce jsou k dispozici v režimu P (Positioning), patří mezi ně:

Point of Interest – dron samostatně krouží kolem vybraného objektu. Vy se tak můžete zcela soustředit na pořizování žádaných obrazových záznamů. Kompatibilní s kamerami X4S a X5S.
TapFly – vysílá dron na místo vybrané prostřednictvím poklepání na displej mobilního zařízení. Jeho let tak řídíte, aniž byste pohybovali kniply ovladače.
ActiveTrack – dron samostatně následuje vybrané objekty v pohybu a zároveň je udržuje v záběru.
Spotlight Pro – dron směřuje kameru na vybraný objekt a nezávisle na směru letu jej udržuje v záběru. Stabilizovaný závěs se zcela automaticky vyrovnává a polohuje, zatímco vám je ponechána absolutní kontrola nad letem.
Tripod – snižuje maximální rychlost dronu a tlumí citlivost řídicích pák ovladače.

Byl-li úspěšně nahrán bod vzletu, dokáže se dron samostatně navrátit do výchozí pozice. Během návratu se automaticky vyhýbá překážkám před sebou.

*Ve sportovním režimu není aktivní funkce pro detekci a vyhýbání se překážkám.

Možnosti využití

Každý dron ze série DJI Matrice 200 se díky své technické zdatnosti rychle stane vaším neocenitelným pomocníkem a přizpůsobí se specifickým potřebám mnoha průmyslových odvětví. Coptery DJI Matrice 210 a DJI Matrice 210-RTK navíc umožňují instalaci 2 kamer zároveň nebo montáž jednoho stabilizačního systému na horní část jejich konstrukce.

Inspekce elektrického vedení – drony ze série M200 umožňují detailní vizualizaci rozsáhlých sítí elektrického vedení a to i za nepříznivých podmínek.
Pátrací a záchranné akce – v kombinaci s termovizní a zoom kamerou pomáhají rychle lokalizovat pohřešované osoby ve vzdálených oblastech a naplánovat bezpečnou přístupovou cestu k jejich záchraně.
Inspekce větrných turbín – možnost montáže gimbalu se zoom kamerou na horní část dronu a zvýšená stabilita při létání za silnějšího větru umožňují detailní vykreslení těch nejnepatrnějších poškození na všech částech vrtulí turbíny.
Inspekce mostů – při montáži gimbalu na horní část dronu lze provádět důkladné revize mostů a na základě získaných dat efektivně zvyšovat jejich bezpečnost.
Inspekce solárních panelů – fotografie a termovizní snímky pořízené drony ze série DJI Matrice 200 umožňují důkladnou revizi solárních panelů a zjištění jejich případných závad.
Inspekce na moři – snímky a videozáznamy z dronu umožňují dálkovou inspekci stavu zařízení na volném moři a kontrolu jejich bezpečnosti.
Mapování stavenišť – pomocí dronu rychle získáte obrazová data potřebná k vygenerování přesné 3D mapy za účelem sledování vývoje stavby.
Telekomunikace – při provádění rutinních revizí rychle odhalíte i závady milimetrových rozměrů.
Zemědělství – současné využití optické a multispektrální kamery umožňuje rychlý průzkum úrody.
Boj s požárem – kombinace optické a termovizní kamery umožňuje důkladné zmapování situace v nebezpečných oblastech.

Palubní a mobilní SDK

Integrujte palubní počítač pro analýzu letových dat, vysoká kompatibilita dronů ze série M200 umožňuje využívat například LiDAR skener a další. Prostřednictvím mobilní SDK můžete rovněž vyvíjet vlastní aplikace pro usnadnění plánování letu i sběru on-site dat.

Aplikace DJI GO 4 a DJI Pilot

Aplikace DJI GO 4 nebo DJI Pilot, což je nová Android aplikace navržená speciálně pro firemní uživatele za účelem uvolnění plného potenciálu průmyslových dronů DJI, umožňují pohodlné ovládání všech bezpilotních systémů ze série DJI Matrice 200. Prostřednictvím těchto aplikací můžete navíc coptery přizpůsobovat svým individuálním potřebám. Plánování letu lze provádět pomocí DJI GS Pro.

Na tento produkt je poskytována profesionální technická podpora a autorizovaný záruční i pozáruční servis.

Víte, že......zprostředkováváme havarijní pojištění, pojištění odpovědnosti nebo komplexní pojištění dronů DJI?

Obsah balení

 • Dron DJI Matrice 200 - hlavní 1x Dron DJI Matrice 200
 • Dálkový ovladač 1x Dálkový ovladač
 • 2x Přistávací podvozek
 • Inspire 2 vrtule 4x Vrtule (pár)
 • Akumulátor Inspire 2 TB50 2x Inteligentní baterie TB50
 • Inspire 2 nabíječ 1x Nabíjecí adaptér
 • Dron DJI Inspire 2 bez kamery Inspire 2 napájecí kabel 1x Napájecí AC kabel
 • Inspire 2 nabíjecí stanice pro 4 aku 1x Nabíjecí stanice pro 4 baterie
 • Inspire 2 USB A to USB A kabel 1x USB to USB kabel
 • Micro SD karta (16GB) 1x Micro SD karta 16 GB
 • 1x Přepravní box
 • Inspire 2 tlumící gumy stabilizovaného závěsu 3x Tlumiče
 • 1x Kalibrační deska vision systému
 • Inspire 2 izolační nálepky 4x Tepelná izolace pro baterie TB50
 • 1x Unašeč pro CW a CCW vrtule
 • 1x Manuál

Víte, že v ČR je úplně zakázán létat s drony v noci s výjimkou osvětleného prostoru letiště?

person-polygon

Chcete využít dron na max?

Naučíme vás efektivně používat inteligentní módy a jednotlivé režimy letu.

pro-pokrocile@2x

Staňte se droním power-userem a ovládněte všechny funkce

S pokročilými piloty si projdeme jednotlivé režimy a natrénujeme si s jejich pomocí létání. V průběhu školení vám doporučíme pro jaké účely je vhodné využívat konkrétní režim.

Zobrazit detail školení

O dronech a jejich využití víme téměř vše
Vyzkoušejte si nás

Školení

Od pilotních základů po profi licenci

Zobrazit volné termíny

Půjčovna a prodej

K vybraným modelům školení zdarma

Servis

Spolehněte se na nás

Pojištění

Zařídíme pojištění dronu

Natáčení a focení

Vybereme nejvhodnější stroj a pořídíme dechberoucí záběry

Workshopy a firemní akce

Pobavte s drony své zaměstnance a partnery

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám

216 216 022

(Po–Pá 9–18h)

author-polygon-anezka

Anežka

Specialistka na drony a péči o zákazníky