Dron DJI Phantom 4 Advanced

Phantom 4 Advanced je další z řady pokročilých kvadrokoptér navržených mistry na vývoj bezpilotních leteckých platforem – DJI. Po svých předchůdcích, verzích Phantom 4 a Phantom 4 Pro, zdědila ty nejlepší vlastnosti. DJI Phantom 4 Advanced je vybaven výkonnou kamerou pořizující 20MP fotografie a dokonale plynulá videa v rozlišení 4K při 60 fps.

Více informací

 • Váha 1368 g
 • Max. dosah (CE) (např. ČR) 3500 m
 • Max. rychlost 72 km/h
 • Foto rozlišení 20 MP
 • Video rozlišení 4K
 • Maximální čas letu 30 min.

Toto zboží už nemáme v nabídce

31 990 Kč s DPH

26 438 Kč bez DPH

Záruka:
24 měsíců
Produktové číslo:
DJI0426

Další zboží značky: DJI

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den

Parametry

Váha:
1368 g
Max. dosah:
7000 m
Max. dosah (CE) (např. ČR):
3500 m
Max. výška:
500 m
Max. výška nad mořem:
6000 m
Max. rychlost:
72 km/h
Kamera:
Integrovaná
Foto rozlišení:
20 MP
Video rozlišení:
4K
Stabilizace:
3osá
Datový tok:
100 Mbps
Zorné pole:
84 °
Živý přenos obrazu:
ano
CMOS senzor:
1”
ISO rozsah:
100 - 12800
Světelnost pevného objektivu:
2.8
Formát souborů:
JPEG, MOV, MP4, DNG
Audio záznam:
ne
Kapacita baterie:
5870 mAh
Maximální čas letu:
30 min.
Doba nabíjení:
60 min.
Možnost napájení přes power banku:
ne
Senzory proti překážkám:
Ano
Maximální síla větru:
10 m/s
Skladnost:
Neskládací
Rozměry:
Střední
Rozměry rozloženého dronu:
Diagonálně bez vrtulí: 350 mm
Rozsah provozní teploty:
0° až 40° C
Provozní frekvence:
2,4 GHz
Druh dronu:
Kvadrokoptéry
Typ dronu:
Poloprofesionální, Pro filmový průmysl, Pro průmysl a inspekce
Oficiální aplikace:
DJI GO 4
Požadované operační systémy:
Android, iOS
Inteligentní režimy funkcí:
Active Track, Waypoints, Point of Interest, Tap Fly, Course lock, Tripod mode, Sportovní mód, Attitude mode, Follow Me, Home Lock, Terrain Follow Mode, Draw
Ovládání:
Ovladačem
Vlastnosti:
S kamerou, K FPV brýlím, Barometr, GPS
Podporované SD karty:
microSDHC, microSDXC
Podporované porty:
USB-A
Doporučený věk:
15+
CZ manuál:
ano

Více parametrů Méně parametrů

Popis produktu

Výkonná kamera a upgradované funkce

DJI Phantom 4 Advanced, který vychází ze svých předchůdců Phantom 4 a Phantom 4 Pro je vybaven výkonnou kamerou pořizující 20MP fotografie a dokonale plynulá videa v rozlišení 4K při 60 fps. Maximální rychlost dronu je 14 m/s. Výběr letových režimů zachovává Draw, ActiveTrack, populární režim Gest a samozřejmě Návrat domů – TapFly však prošel drobnými úpravami. Pozměněn byl také koncept systému Flight Autonomy, který, na rozdíl od Phantomu 4, rozpoznává překážky až na vzdálenost 30 metrů. Inteligentní baterie spolu s odlehčenou konstrukcí dronu umožňují až 30minutový let.

Při vývoji dronu s kamerou Phantom 4 Advanced bylo pamatováno především na jeho dostupnost. Koncept finálního produktu je úspornější, přičemž zachovává nadstandardní DJI kvality a vychází tak vstříc běžným uživatelům.

3osá stabilizace a skvělý obraz

Palubní kamera dronu DJI Phantom Advanced je vybavena 1palcovým 20MP CMOS snímačem. Letecky optimalizovaný širokoúhlý F2.8 objektiv sestává z 8 prvků, včetně 2 asférických, disponuje 84° zorným úhlem a 24mm ekvivalentní ohniskovou vzdáleností. Rozsah ISO citlivosti objektivu je 100 – 6400 pro video a 100 – 12800 pro fotografii. Optika využívá mechanickou závěrku, která eliminuje míru zkreslení při rychlém letu dronu nebo při snímání rychle se pohybujících objektů. Kamera natáčí H.264 4K/60fps a H.265 4K/30fps videa, obojí při datovém toku 100 Mbps. Všechny záznamy jsou detailně prokresleny a obsahují obrazová data potřebná pro pokročilou post-produkci. Podporované formáty zahrnují JPEG, DNG (RAW), JPEG + DNG a MP4/MOV (AVC/H.264; HEVC/H.265).

Ovladač dronu DJI Phantom 4 Advanced

Pokročilá kvadrokoptéra vyžaduje pokročilé příslušenství. Dron s kamerou DJI Phantom 4 Advanced je řízen ergonomicky tvarovaným dálkovým ovladačem, který pracuje na frekvenci 2.4 GHz. Zařízení je vybaveno integrovaným video přenosovým systémem DJI Lightbridge s dosahem až 7 km, disponuje tlačítky s přímou volbou pro zahájení/ukončení nahrávání videa a fotografování, tlačítkem pro návrat do výchozí pozice, ovladačem naklápění 3osého závěsu a samozřejmě nechybí ani držák na mobilní telefon popřípadě tablet. Dálkový ovladač pro DJI Phantom 4 Advanced je poháněn 6000 mAh LiPo 2S baterií.

Kontrukce dronu Phantom 4 Advanced

Konstrukce dronu DJI Phantom 4 Advanced kombinuje slitiny titanu a hořčíku. Tyto materiály se vyznačují nízkou hmotností a vysokou mírou odolnosti – jejich využitím přejímá tyto kladné vlastnosti i dron. S celkovou hmotností 1368 gramů je Phantom 4 Advanced tou nejlehčí kvadrokoptérou z řady Phantom 4.

DJI inteligetní letová baterie

Dron s kamerou DJI Phantom 4 Advanced je poháněn inteligentní LiPo 4S baterií s kapacitou 5870 mAh a až 30minutovou výdrží. Jednotka je vybavena ochrannými funkcemi proti přebití a úplnému vybití. Při dlouhodobějším skladování se zbývající kapacita baterie snižuje na bezpečnou hladinu, což pozitivně přispívá k udržení jejích vynikajících vlastností i celkové životnosti. Prostřednictvím mobilní aplikace DJI GO 4 jste konstantně informováni o stavu pohonného akumulátoru i jeho zbývající výdrži. Aplikace v návaznosti na uletěnou vzdálenost rovněž propočítává čas potřebný k bezpečnému návratu dronu, let tak máte vždy plně pod kontrolou.

Duální senzory pro ještě bezpečnější let

Kvadrokoptéra DJI Phantom 4 Advanced využívá duální kompas a IMU jednotky. Tyto prvky se starají o bezpečnost letu a zajišťují maximální spolehlivost dronu. Phantom 4 Advanced neustále vyhodnocuje data přijímaná z obou zařízení – kompasu i IMU. Prostřednictvím pokročilých systémových algoritmů zjišťuje jejich přesnost a v případě nalezení jakéhokoliv nesouladu je automaticky vymaže.

Funkce vyhýbání se překážkám

DJI Phantom 4 Advanced je stejně jako jeho předchůdci vybaven systémem Flight Autonomy – pro zvýšení dostupnosti dronu jsou však ze systému vyjmuty zadní vizuální senzory a 2 infračervená čidla. Flight Autonomy nově sestává z dopředu a dolů směřujících stereo-vizuálních senzorů a 2 ultrazvukových senzorů. Přední senzory mají nyní dosah až 30 metrů. Systém satelitního pozicování pracuje zároveň s GPS i GLONASS.

Inteligentní režim Draw

Režim Draw umožňuje „předkreslení“ letové trasy dronu DJI Phantom 4 Advanced. Zvolenou dráhu volíte přímo na obrazovce vašeho mobilního zařízení. Po jejím vymezení a zadání pokynu se dron začne daným směrem autonomně přesouvat, přičemž bude udržovat letovou výšku. Volit můžete ze 2 variant režimu Draw:

Forward – dron při stálé rychlosti následuje stanovenou trasu, kamera je natočena po směru letu.
Free – dron se po trase pohybuje pouze po zadání povelu, kamera může být natočena kterýmkoliv směrem.

Inteligentní režim Active Track

V režimu Active Track jednoduše označíte zvolený subjekt na obrazovce mobilního zařízení, dron jej poté bude samostatně následovat v pohybu. DJI Phantom 4 Advanced dokáže automaticky rozpoznávat osoby, zvířata i vozidla a volit pro jejich sledování adekvátní strategii. K dispozici jsou 3 varianty režimu Active Track:

Trace – sledování před anebo za subjektem, dron se automaticky vyhýbá překážkám.
Profile – dron letí souběžně se subjektem a pod různými úhly pořizuje z profilu jeho snímky.
Spotlight – během libovolného letu udržuje dron kameru stále nasměrovanou na subjekt.

Inteligentní režim TapFly

V režimu TapFly vytyčíte dronu směr jednoduchým poklepáním na obrazovku svého mobilního zařízení. Směr letu lze bezprostředně upravit dalším poklepáním na displej anebo použitím řídicích pák dálkového ovladače. V režimu TapFly Free můžete dron v průběhu letu libovolně otáčet a naklápět jeho kameru. Kvadrokoptéra DJI Phantom 4 Advanced nabízí 2 verze režimu TapFly:

Forward – pro let vybraným směrem poklepejte na obrazovku.
Free – uzamkne pohyb kvadrokoptéry směrem vpřed bez aretace kamery a umožňuje její volné otáčení během letu. V tomto režimu není dostupná funkce vyhýbání se překážkám.

Selfie režim gest

V pokročilém režimu pro pořizování originálních selfie záběrů z ptačí perspektivy ovládáte svůj dron pomocí gest. Phantom 4 Advanced tato gesta prostřednictvím unikátní vizuální technologie dekóduje a na jejich základě spouští závěrku. K získání selfie snímku tak nyní postačí pouhé natočení se směrem na kameru dronu → následné pozvednutí paží, během něhož vás dron vycentruje v záběru → vydání gest-pokynu k vytvoření snímku, po němž začíná 3vteřinový odpočet → a zapózování :)

Inteligentní funkce pro návrat domů

V režimu automatického návratu do výchozí pozice dron v závislosti na okolním prostředí samostatně volí nejlepší cestu pro přelet zpět. Protože během každého letu zaznamenává svou trasu, v případě ztráty řídícího signálu je schopen navrátit se po stejné dráze do výchozí pozice. V závislosti na letové výšce v momentě ztráty spojení je Phantom 4 Advanced také schopen samostatně poupravit svou letovou trasu tak, aby se vyhnul překážkám, které před ztrátou spojení během letu zaznamenal.

Při vzlétnutí Phantom 4 Advanced zaznamenává, co vidí pod sebou, a při návratu tyto nahrávky porovnává s aktuální scénou. Kvadrokoptéra rovněž „skenuje“ zem za účelem zjištění případných překážek pro přistání. Pokud nějaké zaregistruje anebo vyskytuje-li se na zemi voda, automaticky vás upozorní a přejde do režimu vznášení na místě.

TIPPotřebujete Phantoma do svého pracovního týmu? Třeba na monitorování stavby? Přečtěte si o novém Phantomu 4 Pro s technologií RTK.

Obsah balení

 • 1x Dron DJI Phantom 4 Advanced s kamerou
 • 1x Vysílač
 • 1x Akumulátor
 • 4x Vrtule (pár)
 • 1x Nabíječ
 • 1x Napájecí kabel
 • 1x OTG kabel
 • 1x Micro USB kabel
 • 1x Chránič gimbalu
 • 1x Micro SD karta (16GB)
 • 1x Přepravní box

V naší letecké škole už proběhlo více než 200 kurzů povolení k leteckým pracím.

Možnost koupět Voucheru na detailu produktu

Vybíráte pro někoho jiného a nevíte si rady?

Nevadí. Darujte dárkový poukaz a obdarovaný si vybere sám.

Chci dárkový poukaz

Začínáte s drony?

Naší leteckou školou prošlo už přes 1000 účastníků a 98 % z nich by nás doporučilo svým přátelům. Přidáte se také?

Naši certifikovaní piloti vás naučí létat nebo vás připraví na pilotní zkoušky od ÚCL.

První start je pro každého začínajícího pilota dronu minimum, které by měl absolvovat. Provedeme základní legislativou, dozvíte se o bezpečnosti před a během létání, popíšeme si podstatné funkce a zkusíme základní manévry.

Zobrazit detail školení

O dronech a jejich využití víme téměř vše
Vyzkoušejte si nás

Letecká škola

Od pilotních základů po profi licenci

Zobrazit volné termíny

Půjčovna a prodej

K vybraným modelům školení zdarma

Servis

Spolehněte se na nás

Pojištění

Zařídíme pojištění dronu

Natáčení a focení

Vybereme nejvhodnější stroj a pořídíme dechberoucí záběry

Workshopy a firemní akce

Pobavte s drony své zaměstnance a partnery

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám

776 86 88 86

(Po-So 9-18h)

Nikča

Specialistka na drony a péči o zákazníky