Dron DJI Phantom 4 Advanced

Phantom 4 Advanced je další z řady pokročilých kvadrokoptér navržených mistry na vývoj bezpilotních leteckých platforem – DJI. Po svých předchůdcích, verzích Phantom 4 a Phantom 4 Pro, zdědila ty nejlepší vlastnosti. DJI Phantom 4 Advanced je vybaven výkonnou kamerou pořizující 20MP fotografie a dokonale plynulá videa v rozlišení 4K při 60 fps.

Více informací

Toto zboží už nemáme v nabídce

31 990 Kč s DPH

26 438 Kč bez DPH

Záruka:
24 měsíců
Produktové číslo:
DJI0426

dji@2x Další zboží značky: DJI

Parametry pro Dron DJI Phantom 4 Advanced

Váha:
1368 g
Max. dosah:
7000 m
Max. dosah (CE) (např. ČR):
3500 m
Max. výška:
500 m
Max. výška nad mořem:
6000 m
Max. rychlost:
72 km/h
Kamera:
Integrovaná
Foto rozlišení:
20 MP
Video rozlišení:
4K
Stabilizace:
3osá
Datový tok:
100 Mbps
Zorné pole:
84 °
Živý přenos obrazu:
ano
CMOS senzor:
1”
ISO rozsah:
100 - 12800
Světelnost pevného objektivu:
2.8
Formát souborů:
JPEG, MOV, MP4, DNG
Audio záznam:
ne
Kapacita baterie:
5870 mAh
Maximální čas letu:
30 min.
Doba nabíjení:
60 min.
Možnost napájení přes power banku:
ne
Senzory proti překážkám:
Ano
Maximální síla větru:
10 m/s
Skladnost:
Neskládací
Rozměry:
Střední
Rozměry rozloženého dronu:
Diagonálně bez vrtulí: 350 mm
Rozsah provozní teploty:
0° až 40° C
Provozní frekvence:
2,4 GHz
Druh dronu:
Kvadrokoptéry
Typ dronu:
Poloprofesionální, Pro filmový průmysl, Pro průmysl a inspekce
Oficiální aplikace:
DJI GO 4
Požadované operační systémy:
Android, iOS
Inteligentní režimy funkcí:
Active Track, Waypoints, Point of Interest, Tap Fly, Course lock, Tripod mode, Sportovní mód, Attitude mode, Follow Me, Home Lock, Terrain Follow Mode, Draw
Ovládání:
Ovladačem
Vlastnosti:
S kamerou, K FPV brýlím, Barometr, GPS
Podporované SD karty:
microSDHC, microSDXC
Podporované porty:
USB-A
Doporučený věk:
15+
CZ manuál:
ano

Více parametrů Méně parametrů

Popis pro Dron DJI Phantom 4 Advanced

Výkonná kamera a upgradované funkce

DJI Phantom 4 Advanced, který vychází ze svých předchůdců Phantom 4 a Phantom 4 Pro je vybaven výkonnou kamerou pořizující 20MP fotografie a dokonale plynulá videa v rozlišení 4K při 60 fps. Maximální rychlost dronu je 14 m/s. Výběr letových režimů zachovává Draw, ActiveTrack, populární režim Gest a samozřejmě Návrat domů – TapFly však prošel drobnými úpravami. Pozměněn byl také koncept systému Flight Autonomy, který, na rozdíl od Phantomu 4, rozpoznává překážky až na vzdálenost 30 metrů. Inteligentní baterie spolu s odlehčenou konstrukcí dronu umožňují až 30minutový let.

Při vývoji dronu s kamerou Phantom 4 Advanced bylo pamatováno především na jeho dostupnost. Koncept finálního produktu je úspornější, přičemž zachovává nadstandardní DJI kvality a vychází tak vstříc běžným uživatelům.

3osá stabilizace a skvělý obraz

Palubní kamera dronu DJI Phantom Advanced je vybavena 1palcovým 20MP CMOS snímačem. Letecky optimalizovaný širokoúhlý F2.8 objektiv sestává z 8 prvků, včetně 2 asférických, disponuje 84° zorným úhlem a 24mm ekvivalentní ohniskovou vzdáleností. Rozsah ISO citlivosti objektivu je 100 – 6400 pro video a 100 – 12800 pro fotografii. Optika využívá mechanickou závěrku, která eliminuje míru zkreslení při rychlém letu dronu nebo při snímání rychle se pohybujících objektů. Kamera natáčí H.264 4K/60fps a H.265 4K/30fps videa, obojí při datovém toku 100 Mbps. Všechny záznamy jsou detailně prokresleny a obsahují obrazová data potřebná pro pokročilou post-produkci. Podporované formáty zahrnují JPEG, DNG (RAW), JPEG + DNG a MP4/MOV (AVC/H.264; HEVC/H.265).

Ovladač dronu DJI Phantom 4 Advanced

Pokročilá kvadrokoptéra vyžaduje pokročilé příslušenství. Dron s kamerou DJI Phantom 4 Advanced je řízen ergonomicky tvarovaným dálkovým ovladačem, který pracuje na frekvenci 2.4 GHz. Zařízení je vybaveno integrovaným video přenosovým systémem DJI Lightbridge s dosahem až 7 km, disponuje tlačítky s přímou volbou pro zahájení/ukončení nahrávání videa a fotografování, tlačítkem pro návrat do výchozí pozice, ovladačem naklápění 3osého závěsu a samozřejmě nechybí ani držák na mobilní telefon popřípadě tablet. Dálkový ovladač pro DJI Phantom 4 Advanced je poháněn 6000 mAh LiPo 2S baterií.

Kontrukce dronu Phantom 4 Advanced

Konstrukce dronu DJI Phantom 4 Advanced kombinuje slitiny titanu a hořčíku. Tyto materiály se vyznačují nízkou hmotností a vysokou mírou odolnosti – jejich využitím přejímá tyto kladné vlastnosti i dron. S celkovou hmotností 1368 gramů je Phantom 4 Advanced tou nejlehčí kvadrokoptérou z řady Phantom 4.

DJI inteligetní letová baterie

Dron s kamerou DJI Phantom 4 Advanced je poháněn inteligentní LiPo 4S baterií s kapacitou 5870 mAh a až 30minutovou výdrží. Jednotka je vybavena ochrannými funkcemi proti přebití a úplnému vybití. Při dlouhodobějším skladování se zbývající kapacita baterie snižuje na bezpečnou hladinu, což pozitivně přispívá k udržení jejích vynikajících vlastností i celkové životnosti. Prostřednictvím mobilní aplikace DJI GO 4 jste konstantně informováni o stavu pohonného akumulátoru i jeho zbývající výdrži. Aplikace v návaznosti na uletěnou vzdálenost rovněž propočítává čas potřebný k bezpečnému návratu dronu, let tak máte vždy plně pod kontrolou.

Duální senzory pro ještě bezpečnější let

Kvadrokoptéra DJI Phantom 4 Advanced využívá duální kompas a IMU jednotky. Tyto prvky se starají o bezpečnost letu a zajišťují maximální spolehlivost dronu. Phantom 4 Advanced neustále vyhodnocuje data přijímaná z obou zařízení – kompasu i IMU. Prostřednictvím pokročilých systémových algoritmů zjišťuje jejich přesnost a v případě nalezení jakéhokoliv nesouladu je automaticky vymaže.

Funkce vyhýbání se překážkám

DJI Phantom 4 Advanced je stejně jako jeho předchůdci vybaven systémem Flight Autonomy – pro zvýšení dostupnosti dronu jsou však ze systému vyjmuty zadní vizuální senzory a 2 infračervená čidla. Flight Autonomy nově sestává z dopředu a dolů směřujících stereo-vizuálních senzorů a 2 ultrazvukových senzorů. Přední senzory mají nyní dosah až 30 metrů. Systém satelitního pozicování pracuje zároveň s GPS i GLONASS.

Inteligentní režim Draw

Režim Draw umožňuje „předkreslení“ letové trasy dronu DJI Phantom 4 Advanced. Zvolenou dráhu volíte přímo na obrazovce vašeho mobilního zařízení. Po jejím vymezení a zadání pokynu se dron začne daným směrem autonomně přesouvat, přičemž bude udržovat letovou výšku. Volit můžete ze 2 variant režimu Draw:

Forward – dron při stálé rychlosti následuje stanovenou trasu, kamera je natočena po směru letu.
Free – dron se po trase pohybuje pouze po zadání povelu, kamera může být natočena kterýmkoliv směrem.

Inteligentní režim Active Track

V režimu Active Track jednoduše označíte zvolený subjekt na obrazovce mobilního zařízení, dron jej poté bude samostatně následovat v pohybu. DJI Phantom 4 Advanced dokáže automaticky rozpoznávat osoby, zvířata i vozidla a volit pro jejich sledování adekvátní strategii. K dispozici jsou 3 varianty režimu Active Track:

Trace – sledování před anebo za subjektem, dron se automaticky vyhýbá překážkám.
Profile – dron letí souběžně se subjektem a pod různými úhly pořizuje z profilu jeho snímky.
Spotlight – během libovolného letu udržuje dron kameru stále nasměrovanou na subjekt.

Inteligentní režim TapFly

V režimu TapFly vytyčíte dronu směr jednoduchým poklepáním na obrazovku svého mobilního zařízení. Směr letu lze bezprostředně upravit dalším poklepáním na displej anebo použitím řídicích pák dálkového ovladače. V režimu TapFly Free můžete dron v průběhu letu libovolně otáčet a naklápět jeho kameru. Kvadrokoptéra DJI Phantom 4 Advanced nabízí 2 verze režimu TapFly:

Forward – pro let vybraným směrem poklepejte na obrazovku.
Free – uzamkne pohyb kvadrokoptéry směrem vpřed bez aretace kamery a umožňuje její volné otáčení během letu. V tomto režimu není dostupná funkce vyhýbání se překážkám.

Selfie režim gest

V pokročilém režimu pro pořizování originálních selfie záběrů z ptačí perspektivy ovládáte svůj dron pomocí gest. Phantom 4 Advanced tato gesta prostřednictvím unikátní vizuální technologie dekóduje a na jejich základě spouští závěrku. K získání selfie snímku tak nyní postačí pouhé natočení se směrem na kameru dronu → následné pozvednutí paží, během něhož vás dron vycentruje v záběru → vydání gest-pokynu k vytvoření snímku, po němž začíná 3vteřinový odpočet → a zapózování :)

Inteligentní funkce pro návrat domů

V režimu automatického návratu do výchozí pozice dron v závislosti na okolním prostředí samostatně volí nejlepší cestu pro přelet zpět. Protože během každého letu zaznamenává svou trasu, v případě ztráty řídícího signálu je schopen navrátit se po stejné dráze do výchozí pozice. V závislosti na letové výšce v momentě ztráty spojení je Phantom 4 Advanced také schopen samostatně poupravit svou letovou trasu tak, aby se vyhnul překážkám, které před ztrátou spojení během letu zaznamenal.

Při vzlétnutí Phantom 4 Advanced zaznamenává, co vidí pod sebou, a při návratu tyto nahrávky porovnává s aktuální scénou. Kvadrokoptéra rovněž „skenuje“ zem za účelem zjištění případných překážek pro přistání. Pokud nějaké zaregistruje anebo vyskytuje-li se na zemi voda, automaticky vás upozorní a přejde do režimu vznášení na místě.

TIPPotřebujete Phantoma do svého pracovního týmu? Třeba na monitorování stavby? Přečtěte si o novém Phantomu 4 Pro s technologií RTK.

Obsah balení

 • DJI Phantom 4 Advanced:Pro - obsah balení dron 1x Dron DJI Phantom 4 Advanced s kamerou
 • DJI Phantom 4 Advanced:Pro - obsah balení vysílač 1x Vysílač
 • DJI Phantom 4 Advanced:Pro - obsah balení baterie 1x Akumulátor
 • DJI Phantom 4 vrtule zezadu 4x Vrtule (pár)
 • DJI Phantom 4 Advanced:Pro - obsah balení nabíjecí adaptér 1x Nabíječ
 • DJI Phantom 4 AC kabel 1x Napájecí kabel
 • DJI Phantom 4 Advanced:Pro - obsah balení otg kabel 1x OTG kabel
 • DJI Phantom 4 Advanced:Pro - obsah balení microUSB kabel 1x Micro USB kabel
 • DJI Phantom 4 Advanced:Pro - obsah balení chránič gimbalu 1x Chránič gimbalu
 • DJI Phantom 4 Advanced:Pro - obsah balení 16GB karta 1x Micro SD karta (16GB)
 • DJI Phantom 4 Advanced:Pro - obsah balení kufr 1x Přepravní box

V naší letecké škole už proběhlo více než 200 kurzů povolení k leteckým pracím.

Možnost koupět Voucheru na detailu produktu

Vybíráte pro někoho jiného a nevíte si rady?

Nevadí. Darujte dárkový poukaz a obdarovaný si vybere sám.

Chci dárkový poukaz

person-polygon

Pravidla pro létání s drony jsou pro vás španělskou vesnicí?

Naučíme vás, jak létat bezpečně.

seminare@2x

Od konce roku 2020 platí nová pravidla

Projdeme s vámi novou legislativu z hlediska teorie i praxe.

Zobrazit detail školení

O dronech a jejich využití víme téměř vše
Vyzkoušejte si nás

Školení

Od pilotních základů po profi licenci

Zobrazit volné termíny

Půjčovna a prodej

K vybraným modelům školení zdarma

Servis

Spolehněte se na nás

Pojištění

Zařídíme pojištění dronu

Natáčení a focení

Vybereme nejvhodnější stroj a pořídíme dechberoucí záběry

Workshopy a firemní akce

Pobavte s drony své zaměstnance a partnery

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám

216 216 022

(Po–Pá 9–18h)

author-polygon-anezka

Anežka

Specialistka na drony a péči o zákazníky