DJI potvrzuje, že dron Phantom 4 Pro s technologií RTK se blíží.. Už zhruba 2 roky se internetem a zákulisím droního byznysu šíří zkazky o vývoji nového dronu DJI Phantom 4 RTK. Fanoušci se navzájem obviňovali ze šíření bludů nebo photoshopování záběrů, na kterých se měl údajně Phantom 4 RTK objevit, ale můžeme konečně říct, že dohadům je konec - tento dlouho očekávaný dron byl oficiálně představen v Číně během představení 2 nových dronů určených pro využití v zemědělství – MG-1S Advanced a MG-1P.

Zatím jde o prototyp

Zástupci DJI redakci dronedj.com potvrdili představení Phantom 4 Pro RTK (Real-Time Kinematic) na akci v Číně, ale zdůraznili, že jde o prototyp, u kterého zatím není jasné, kdy se dostane do prodeje. Dozvěděli jsme se také, že využívá 20megapixelovou kameru Phantom 4 Pro. Dále vysoce precizní GNSS modul pro satelitní pozicování, který by měl ukazovat mnohem přesnější RTK-level data. Tohle řešení navrhli pro sledování a mapování skrze aplikace. Dron následně pošlape s centimetrovou přesností během letu i během zpracování dat. „Čím blíže budeme uvedení, tím více detailů o novém modelu pustíme ven,“ říká zástupce DJI.

Proč potřebuje spotřebitelský dron jako Phantom 4 RTK?

Množí se otázky, proč DJI montuje na v podstatě „spotřebitelský dron“ takovou high-tech navigační technologii? Jedním z důvodů může být ten, že větší komerční drony od DJI, jako např. ty ze série Matrice, vyžadují v některých zemích speciální licenci pro provoz, která je složitější na získání než licence na menší dron Phantom 4.

Druhým důvodem může být fakt, že DJI chce spojením Phantomu 4 Pro a RTK systému nabídnout svým zákazníkům dron s precizní navigací za mnohem nižší cenu a tím zasadit ránu konkurenci.

Bohužel zatím nevíme nic o ceně nebo datu spuštění prodeje, ale můžeme říct, že nový Phantom už klepe na dveře.

Těšíte se? Byl by pro vás Phantom 4 Pro s přesnou satelitní technologií zajímavý? Napište nám na Facebooku, nebo přes kontaktní formulář.

Letu zdar,

#DronPro Alex

Zdroje: dronedj.com