Termokamera DJI Zenmuse XT 336×256 9Hz s 6,8mm objektivem

Stabilizátor s termovizní kamerou Zenmuse XT v sobě mísí bezkonkurenční DJI technologie stabilizace leteckých kamer a přenosu obrazu se špičkovými termovizními technologiemi FLIR. Vysoce výkonná FLIR kamera, kterou je Zenmuse XT vybaven, pořizuje 336/30 fps termovizní záběry s 50mK citlivostí potřebnou pro přesné měření teploty, analytiku a telemetrii. Odnímatelný ±0.03° přesný stabilizátor umožňuje volný 360° rotační pohyb. Kompatibilní s Inspire 1, Matrice 100 a Matrice 600.

Více informací

Toto zboží už nemáme v nabídce

na dotaz

Záruka:
24 měsíců

dji@2x Další zboží značky: DJI

Parametry pro Termokamera DJI Zenmuse XT 336×256 9Hz s 6,8mm objektivem

Váha:
270 g
Typ kamery:
Termokamera
Rozlišení termokamery:
336x256 px
Stabilizace:
3osá
Způsob stabilizace:
Mechanická
Zorné Pole Termokamery:
49,1 °
Digitální Zoom:
4x
Formát souborů:
JPEG, MP4
Podporované SD karty:
microSDHC, microSDXC
CZ manuál:
ano

Více parametrů Méně parametrů

Popis pro Termokamera DJI Zenmuse XT 336×256 9Hz s 6,8mm objektivem

Termokamera s 6,8mm objektivem

Kamera Zenmuse XT disponuje 6,8mm objektivem, který zaznamenává detaily neviditelné lidským okem a zobrazuje i ty nejjemnější teplotní nuance, čímž usnadňuje záchranářské práce, umožňuje včasné odhalení poškození budov, popřípadě vyhledávání ztracených osob.

Zenmuse XT, verze Performance, je kompatibilní s platformami DJI Inspire 1 nebo Matrice 100 a Matrice 600 – délka letu je v případě využití dronu Inspire 1 22 minut, v případě využití Matrice 100 je let prodloužen až na 35 minut. Výbava Zenmuse XT zahrnuje Lightbridge video přenosový systém s dosahem až 5 km a režimy Point of interest (POI), Course/Home lock, Follow me. Systém podporuje DJI SDK.

DJI Zenmuse XT lze plně ovládat prostřednictvím aplikace DJI GO, skrze níž je k dispozici také přístup k základním funkcím kamery a živý náhled právě snímaného obrazu.

Funkce termovizní kamery:

 • Bodové měření teploty
 • Měření teploty ve středovém bodě
 • Digitální zoom
 • Režimy intervalové snímání/jeden snímek
 • Náhled/stahování fota/videa
 • Možnost fotografování během natáčení videa

Nastavení termovizní kamery:

 • Paleta (Look-up Table LUT)
 • Scéna (Automatic gain correction AGC)
 • Oblast zájmu (Region of interest ROI)
 • Izotermický režim

Možnosti využití:

Integrovaná termální kamera

Kameru DJI Zenmuse XT vyvíjí FLIR. Disponuje vysoce citlivým (50 mK) infračerveným skenováním při 640/30 fps, nebo 336/30 fps podle modelu kamery. Tato citlivost umožňuje přesné měření teploty, což je ideální pro analýzu a telemetrii. Pro obě kamery jsou dostupné 4 objektivy pro pokrytí různých potřeb. Kamera je stabilizována ovladatelným závěsem DJI, který je vyroben na míru a umožňuje pořizovat plynulé a čisté záběry s možností bezešvé rotace o 360°.

Precizní měření teploty na celé obrazovce s radiometrickou verzí kamery Zenmuse XTPotřebujete zaznamenávat údaje na každý snímek? Zenmuse XT Advanced Radiometry kamera umožňuje měřit teplotu s 2násobnou přesností oproti standardní Zenmuse XT a je doplněna o nové funkce pro analýzu a záznam. Jednoduše poklepejte na jakékoliv místo na obrazovce pro zobrazení teploty daného bodu, nebo proveďte výběr pro zobrazení průměrné, nejvyšší a nejnižší teploty a jejich umístění. Kamera může být také kalibrována pro dosažení ještě větší přesnosti měření tak, že nastavíte externí parametry jako jsou teplota pozadí, zářivost prostředí a další. Pokud jsou fotografie zaznamenány do formátu TIFF, teplota každého pixelu může být uložena pro další zpracování a analýzu. Teplotní práh pro upozornění může být nastaven a automaticky aktivován, pokud je nastavená teplota naměřena. Tato možnost může usnadnit a urychlit záchranné akce a kontrolní prohlídky.

Software pro zlepšení obrazu

Infračervený obraz vyžaduje optimalizaci pro zajištění maximálního rozlišení a zachycení informací. Zenmuse XT disponuje celou řadou vylepšení obrazu navržených spol. FLIR včetně Digital Detail Enhancement™ (DDE); Smart Scene Optimization™ (SSO), které zlepšují zobrazení extrémů bimodálních scén; Active Contrast Enhancemnt™ (ACE), který upravuje kontrast scény s ohledem na teplotní rozdíly; a Information Base HEQ™ (IBHEQ), který komprimuje komplexní obrazová data pro vytvoření obrazu s nejlepší kvalitou.

Ovládání na dosah ruky

Zenmuse XT může být ovládána kompletně přes aplikaci DJI GO, která umožňuje získat živý náhled z kamery s malým zpožděním a okamžitý přístup k hlavním funkcím kamery včetně:

 • Bodové měření, měření teploty ve středovém bodě
 • Digitální zoom
 • Režim pro jeden snímek nebo intervalové fotografování
 • Foto, video náhled a stahování
 • Řada nastavení kamery a parametrů včetně:
  • paleta, také pod názvem Look-up Table (LUT)
  • scéna, také pod názvem Automatic Gain Correction (AGC)
  • Region of Interest (ROI)
  • režim Isotherm

Plynule a efektivně - přesně jak to profík potřebuje

Při použití s Inspire 1 nebo Matrice 100 může být Zenmuse XT ve vzduchu během pár sekund. Kamera je integrovaná a umožňuje kompletní přístup ke klíčovým funkcím, jako je výkonný přenos obrazu Lightbridge (umožňuje HD přenos na vzdálenost až 5 km), automatické režimy Point of Interest, Course, Home Lock, Follow Me a DJI SDK.

* Maximální letový čas byl testován za ideálních podmínek v bezrušném prostředí.

* Inspire 1: doba letu závisí na aktuálních okolních podmínkách, maximální doba letu 22 minut byla naměřena při visení, použití TB48 akumulátoru a Zenmuse XT kamery.

* M100: doba letu závisí na aktuálních okolních podmínkách a vzletové hmotnosti, maximální doba letu 35 minut byla naměřena při visení, použití dvou TB48D akumulátorů, Zenmuse XT kamery a bez dalšího nákladu.

To není vše, přátelé...Termokameru Zenmuse XT pro vás máme s množstvím dalších objektivů, v různých rozlišeních a samozřejmě i v již výše zmíněné radiometrické verzi. Vyberte si tu pravou pro svoji misi!

Náš tým dronařů už společně nalétal přes 30 000 hodin.

Možnost koupět Voucheru na detailu produktu

Vybíráte pro někoho jiného a nevíte si rady?

Nevadí. Darujte dárkový poukaz a obdarovaný si vybere sám.

Chci dárkový poukaz

person-polygon

Pravidla pro létání s drony jsou pro vás španělskou vesnicí?

Naučíme vás, jak létat bezpečně.

seminare@2x

Od konce roku 2020 platí nová pravidla

Projdeme s vámi novou legislativu z hlediska teorie i praxe.

Zobrazit detail školení

O dronech a jejich využití víme téměř vše
Vyzkoušejte si nás

Školení

Od pilotních základů po profi licenci

Zobrazit volné termíny

Půjčovna a prodej

K vybraným modelům školení zdarma

Servis

Spolehněte se na nás

Pojištění

Zařídíme pojištění dronu

Natáčení a focení

Vybereme nejvhodnější stroj a pořídíme dechberoucí záběry

Workshopy a firemní akce

Pobavte s drony své zaměstnance a partnery

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám

216 216 022

(Po–Pá 9–18h)

author-polygon-anezka

Anežka

Specialistka na drony a péči o zákazníky