Indoor drony Flyability Elios

Práce ve stísněných prostorech je pro lidské pracovníky nebezpečná, a proto se odborníci na indoor drony ze společnosti Flyability rozhodli vyvin... Více o dronech...

Kdyby vám přece jen nestačil standardní dosah signálu indoor dronu Elios 2, můžete si přikoupit zesilovač signálu – Elios 2 Range Extender Module. Ten funguje tak, že zesilovač napojený na přijímač umístíte blíže k dronu, nejčasteji do uzavřeného prostoru, který právě zkoumá, jako jsou komíny, šachty, kanály atp., a tím zvýšíte dosah signálu. K dispozici je vám 20m kabel a modulární design, kde stačí všechny 4 součástky napojit na sebe.

na dotaz

Elios 2 je dron od expertů na intuitivní inspekce ve vnitřních prostorách. Indoor dron Elios 2 navrhli ve Flyability tak, abyste mohli prozkoumat i ty nejstísněnější prostory, a to rychle, bezpečně a s co nejmenšími náklady. Výrobce mu dal do vínku 7 senzorů stability pro přesný a stabilní let bez nutnosti GPS signálu nebo zámek hlídající konstantní vzdálenost od snímané plochy, když potřebujete sledovat opakující se prvky nebo určité linie. Tělo dronu hlídá ochranná klec a samozřejmě i nárazům odolná konstrukce samotného letounu. Na čumáku dronu najdete hned 2 kamery – termální a optickou FPV 4K kameru. A to zdaleka není vše. Seznamte se s dalšími vychytávkami indoor dronu Elios 2.

na dotaz

Indoor drony Flyability Elios

Práce ve stísněných prostorech je pro lidské pracovníky nebezpečná, a proto se odborníci na indoor drony ze společnosti Flyability rozhodli vyvinout dron pro vnitřní použití, který vás nenechá na holičkách. Už 2. generace indoor dronu Elios 2 se chlubí 7 senzory pro stabilizaci ve vzduchu i bez signálu GPS, vestavěnou termální kamerou, optickou 4K kamerou a zámkem, který vám umožní sledovat z konstantní vzdálenosti prvky, které potřebujete prohlédnout. Mrkněte se na něj zblízka a nezapomeňte na praktické příslušenství pro indoor drony.

Indoor drony pro nebezpečné vizuální kontroly v malých prostorách

Inspekce ve stísněných prostorách obvykle probíhají 2 způsoby: buď prostou vizuální kontrolou nebo tzv. nedestruktivním hodnocením (NDT – Non-destructive testing). Druhá metoda se používá hlavně u nebezpečných zařízení, jak jsou turbíny nebo bojlery. Pro NDT se indoor drony příliš nehodí, ale při vizuální kontrole nemají rivala. Umí se totiž pohybovat ve 3 směrech a v prostoru téměř jakéhokoliv tvaru. I tak se ale inženýři z Flyability museli při designu dronu Elios a Elios 2 potýkat s výzvami, jako je minimalizace rizika kolize, turbulence kvůli nedostatku vzduchu, prašnost prostředí nebo navigace dronu bez vizuální kontroly. Jak to vyřešili? Inspirovali se ve světě hmyzu – využíváním překážek místo toho, aby se jim vyhýbali.

Jak se Flyability při vývoji dronu Elios inspirovala u hmyzu?

Představte si situaci, kdy moucha domácí hledá cestu ven otevřeným oknem. Podobně se chová i indoor dron Elios, který díky specifickým letovým algoritmům a mechanické konstrukci, kde uhlíková vlákna pružně spojují prostor mezi vnější klecí a samotným dronem, najde skulinu, kterou proletět, a přitom ustojí jakoukoliv kolizi za letu bez poruch. K tomu ve Flyability přidali ještě výkonný osvětlovací systém s 10K lumeny a speciální režim osvětlení v prašném prostředí. Nic se tedy nemůže pokazit.

Možnost koupět Voucheru na detailu produktu

Vybíráte pro někoho jiného a nevíte si rady?

Nevadí. Darujte dárkový poukaz a obdarovaný si vybere sám.

Chci dárkový poukaz

person-polygon

Chcete využít dron na max?

Naučíme vás efektivně používat inteligentní módy a jednotlivé režimy letu.

pro-pokrocile@2x

Staňte se droním power-userem a ovládněte všechny funkce

S pokročilými piloty si projdeme jednotlivé režimy a natrénujeme si s jejich pomocí létání. V průběhu školení vám doporučíme pro jaké účely je vhodné využívat konkrétní režim.

Zobrazit detail školení