Recenze a testy dronů a příslušenství 2 minuty čtení

Recenze dronu DJI Air 2S a srovnání s Mavic Air 2 a Mavic 2 Pro

19 dubna 2021

Alex

I poslední nejžhavější novinka od DJI sjela z linky bez přídomku Mavic (stejně jako o Mavica přišlo nové Mini 2), ale i když o něco přišla, hodně toho získala. Jde v podstatě o vymakanější verzi dronu Mavic Air 2, který vyšel v roce 2020. Pojďme na unboxing, polet a porovnání s podobnými drony z dílny DJI včetně videa.

Obsah článku

Unboxing dronu DJI Air 2S

Na první pohled nám nový Air 2S připomíná svým designem Porshe. Na druhý pohled a první dotek jsme si všimli nového grifu pro sundavání krytky kamery. V základním balení najdete samotný dron, ovladač s kabeláží, 3 páry vrtulek, náhradní kniply a manuály.

Technické parametry DJI Air 2S

Nejvýraznější jsou 2 nové senzory pro detekci překážek směrem vzhůru na „hlavě“ dronu, takže oproti předchozí generaci „Aira“ máte na novince o jeden pár senzorů navíc. K tomu se přidal i vylepšený APAS 4. generace a inovovaný ActiveTrack 4 pro ještě spolehlivější sledování objektů při zachování maximální bezpečnosti. Z testu vyšel nový Air 2S právem jako nejlepší pronásledovatel.

Váhový rozdíl je na potěžkání neznatelný, vždyť je to jen 25 g. Vrtulky jsou u Air 2 a Air 2S stejné, jdou prohodit, stejně tak baterie.

Dalším výrazným prvkem je mnohem robustnější kamera, která se více blíží podobě kamery na Mavic 2 Pro, než u Aira 2. I čip je stejně velký jako u Mavic 2 Pro, ale na co se nejvíc těšíme je test kamery, protože to je opravdu ten největší upgrade oproti 2. generaci Mavica Air – až 5,4K video při 30 fps.

S dronem DJI Air 2S můžete natáčet v režimu Normal, HLG a D-log. Mrkněte, jak to vypadá.

Další dobrou zprávou je vysoký datový tok nového dronu, a to až 150 Mbps, což přináší zase více obrazových informací a kvalitnější obraz. Potěší také nový OcuSync 3. generace aneb OS 3, který je zase o něco stabilnější a našli jsme ho třeba v další DJI novince DJI FPV. Proto se s budoucími aktualizacemi počítá i s kompatibilitou dronu DJI Air 2S s brýlemi DJI Goggles a revolučním ovladačem Motion Controller.

Porovnání základních parametrů dronů Air 2S, Mavic Air 2 a Mavic 2 Pro

 

Air 2S

Mavic Air 2

Mavic 2 Pro

velikost čipu

palcový

půlpalcový 

palcový 

max. foto rozlišení

20 MP

48 MP 

20 MP

max. video rozlišení

5,4 K/30 fps

4K/60 fps

4K/30 fps

přenos obrazu

Full HD/30 fps

Full HD/30 fps

Full HD/30 fps

datový tok

150 Mbps

120 Mbps

100 Mbps

barevný profil

10-bit

8-bit 

10-bit

clona

NE

NE

ANO

váha

595 g

570 g

907 g

flight time

31 minut

34 minut

31 minut

dosah

18,5 km s OS 3.0 (8 km v CE)

plus/minus stejný díky OcuSync 2.0 (6 km v CE)

Záběry jako od štábu s MasterShots

A vy se ptáte, proč si tuhle novinku kupovat? Super přidanou hodnotou je funkce MasterShots, která vám nasnímá vybraný objekt z dronu ze všech možných úhlů, abyste pak měli ideální sbírku materiálu pro střih a postprodukci. Nastavíte si parametry, jako je třeba perimetr a výška kroužení, zmáčknete tlačítko, počkáte 2 minuty a tradá – záběry jako od celého štábu jsou na světě. A když se necítíte ani na střih, aplikace DJI Fly se pomocí automatických scénářů postará i o stříhání a vyplivne vám filmeček ready k lifrování na sociální sítě nebo do osobního archivu.

Dalším vylepšením je ADSB přijímač, který sleduje letouny v okolí a upozorňuje na ně pilota dronu.

Poslední třešničkou na dronu je 4anténový přenos s nízkou latencí, který zase vylepšuje přenos signálu a obrazu.

Doporučujeme DJI Air 2S?

Takže, který ze 3 zmíněných dronů vybrat? Hodí se říct, že drony, které běží na appce DJI Fly nejde bohužel zatím propojit se sofistikovanějším softwarem pro fotogrammetrii, plánování letů a další profesionální aplikace. Pro profesionály bude tedy stále jedničkou Mavic 2 Pro. Pokud ale hledáte vyspělého foto/video parťáka pro volný čas nebo cestování, inovovaný „Air“ v podobě DJI Air 2S za ty 4 tisíce navíc stojí.

 

👋✈ #LetuZdar

🐲 Drak_Alex

Výhody

  • Natáčení videa až v 5,4K
  • Pár horních senzorů navíc
  • Nový OcuSync 3.0
  • Vylepšení APAS a ActiveTrack 4.0
  • Funkce MasterShots
  • Až 8násobný digitální zoom ve FullHD

Nevýhody

  • Zatím nekompatibilní s FPV brýlemi
  • Zatím nekompatibilní s ovladačem Motion Controller
  • Aplikace nekompatibilní s profi software 3. stran (Pix4D, atp.)

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 4.3333/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Alex
Specialista na drony a pravidla létání

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)

Sonduju, analyzuju, vyhodnocuju a nikdy nepřestávám lovit! Svoje stopy zanechávám ve vzduchu a v onlinu. Jsem droní Gee :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den