Stabilizátor kamery DJI Ronin-MX

Profesionální ruční stabilizátor DJI Ronin-MX zaručuje plynulost záběru při natáčení na zemi i ve vzduchu a díky modernizacím, kterými celý systém prošel, splní i ty nejnáročnější nároky filmařských tvůrců. Mezi základní vlastnosti a funkce patří kompatibilita s více typy celosvětově používaných kamer a tichý chod motorů. Ronin-MX se může pochlubit také vyspělou technologií Smooth Track a 3 pracovními režimy. DJI Ronin-MX překonává dosavadní limity filmové tvorby a otevírá filmařům svět nových možností. Neobsahuje žádnou kameru.

Více informací

Toto zboží už nemáme v nabídce

41 990 Kč s DPH

34 702 Kč bez DPH

Záruka:
24 měsíců
Produktové číslo:
DJIRON30

dji@2x Další zboží značky: DJI

Popis pro Stabilizátor kamery DJI Ronin-MX

3osý stabilizátor pro použití na zemi i ve vzduchu

Stabilizovaný závěs DJI Ronin-MX je díky silnějším motorům o 50 % výkonnější než Ronin-M, zachovává si však podobně nízkou hmotnost a všechny šikovné funkce, z nichž spoustu modernizoval. O video přenos se nyní stará technologie Lightbridge 2, která má za optimálních podmínek dosah až 5 km, inovace proběhly také v uspořádání dílčích jednotek – baterie byla přemístěna dopředu a kamera je nově vkládána do klece, ve které je shora i zdola pevně fixována, což minimalizuje nestabilitu při připojení k létajícímu dronu.

Snadné vyvážení v 5 minutách

Stabilizátor DJI Ronin-MX šetří čas a umožňuje začít natáčet profesionální videa za méně než 5 minut. Stačí jej jednoduše uchytit ke kameře, vyrovnat a poté stisknout tlačítko. Modernizovaná technologie ATS (Auto Tune Stability) je nyní přesnější než kdykoliv předtím a bez potřeby použití jakýchkoliv nástrojů sama dokončí seřizovací proces.

Pracovní režimy a variabilita způsobu použití

3 pracovní režimy činí ze závěsu DJI Ronin-MX výkonný a flexibilní stabilizační systém. Režim V podvěsu je nejpoužívanější poloha, při níž je stabilizátor držen přímo před filmařem, v režimu Vzpřímeně je stabilizátor překlopen a zvednut do úrovně očí nebo výše, je tedy ideální například při natáčení skze střešní okna. V režimu Aktovka je závěs otočen tak, aby mohl být držen po straně nohou filmaře stejným způsobem jako aktovka, čímž je docíleno jeho užšího profilu, kterého je zapotřebí zejména při pohybu úzkými průchody nebo dveřmi.

Plynulost záběru se smooth track

I v případě řízení pouze jedním operátorem umožňuje technologie Smooth Track stabilizátoru DJI Ronin-MX překládat každý pohyb do jemných změn úhlu kamery. Nastavení systému Smooth Track včetně rychlosti, pásma necitlivosti a hodnoty zrychlení jsou upravitelná, režim Single Axis Follow umožňuje uzamknutí 2 os, zatímco Smooth Track povede kameru dle pohybu jedné osy.

Výbava pro větší stabilitu

Unikátní kombinace silných motorů, regulátorů otáček a IMU modulu činí z Ronina-MX flexibilního pomocníka při natáčení. Stabilizátor DJI Ronin-MX byl konstruován tak, aby při upevnění na dron nebo vozidlo odolával přetížení, odporu větru a udržoval maximální stabilitu i horizont. Je-li stabilizátor připevněn na leteckou platformu Matrice 600, komunikuje přímo s DJI ovladačem a v případě upevnění na vozidlo se připojuje k volitelnému GPS modulu, který umožňuje aktivně stabilizovat pro plynulost záběru.

Snadné upevnění k dronu

Stabilizátor Ronin-MX disponuje speciálním přípojným systémem, díky kterému lze snadno připevnit ke dronu. Samostatný systém rychlého uvolnění umožňuje upevnění k veškerému příslušenství, kamerovými jeřáby počínaje a stativy konče. Přípojný systém navíc stabilizátor Ronin-MX izoluje od nežádoucích vibrací produkovaných platformami, ke kterým je upevněn, a činí ho tak použitelným v každém prostředí.

Volností pohybu k novým tvůrčím možnostem

Při upevnění na dron nebo vozidlo je pomocí sběracího kroužku umožněna absolutní plynulá rotace stabilizátoru, čímž se filmařům otevírají nové možnosti pro tvůrčí pojetí záběru. Volnost pohybu je umocněna také rozšířením rozsahu sklonu na 90 °- 135 °. O plynulost záběru při každé konfiguraci se starají algortimy systému Smooth Track™.

Lehčí konstrukcí k vyšší efektivitě

Stabilizátor DJI Ronin-MX je vyhotoven převážně z lehkého hořčíku a váží pouhých 2.77 kg. Takto nízká hmotnost umožňuje jeho připojení k platformě M600 i v případě použití pokročilých kamer, jako je například Red Epic, a v případě připevnění k vozidlu zaručuje minimální dopad na průběh jízdy i chování vozu.

DJI inteligentní baterie

Inteligentní baterie stabilizátoru DJI Ronin-MX jsou kompaktní, lehké a mají výdrž až 3 hodiny – několik baterií tedy s přehledem vystačí na celý den natáčení.

Součástí inteligentní baterie je vestavěný ochranný systém proti přebití a úplnému vybití, samozřejmostí je stálé vyvažování napětí v jejích jednotlivých článcích. Zbývající výdrž baterie zobrazují jasné LED diody a mobilní aplikace DJI GO.

DJI systém rozvodu energie

O napájení dalšího příslušenství se za použití minimálního počtu kabelů stará speciální rozvaděč energie. Dva konektory P-tap s regulovaným napětím 12 V, standardní USB konektor 500 mAH a konektor pro přenosový systém DJI Lightbridge umožňují připojení takřka každého doplňku, který jsou filmaři zvyklí používat.

Úložiště pro externí baterii kamery

Profesionální kamery jako je Red Epic potřebují k napájení externí baterii. I na toto inženýrský tým DJI myslel a zakomponoval do konstrukce stabilizátoru Ronin-MX pozici vyhrazenou pro uložení druhé DJI inteligentní baterie, čímž umožnil její snadné upevnění bez nutnosti použití dalších kabelů. Napájení obstarávají dvě 12voltová rozhraní P-tap.

Přenos obrazu a bezdrátové ovládání

Stabilizátor DJI Ronin-MX je kompatibilní s pokročilým systémem Lightbridge 2 pro přenos HD videa ze vzduchu na zem s dosahem až 5 km. V kombinaci s volitelnými doplňky DJI Focus a Focus Expansion Module lze dálkově ovládat i ostření a clonu kamery. Volitelné příslušenství DJI Start/Stop umožňuje při natáčení dálkově ovládat start/stop celé řady celosvětově používaných leteckých kamer a usnadňuje také obsluhu závěrky pro statickou fotografii.

Precizní DJI ovladač pro jednoho operátora

Mezi přednosti bezdrátového palcového ovladače DJI Ronin se řadí jak snadná nastavitelnost, tak jednoduchost manipulace, která umožňuje snadné a intuitivní ovládání stabilizátoru. S bezdrátovým ovladačem DJI může filmař pořizovat kvalitní plynulé záběry i bez pomoci druhého operátora.

DJI ovladač pro druhého operátora

Se stabilizátorem DJI Ronin-MX je standardně dodáván i bezdrátový 2.4 GHz dálkový ovladač, se kterým může druhý operátor řídit naklánění, klopení i rotaci závěsu a získává přístup také k dalším funkcím. Při použití doplňujícího dálkového ovladače Lightbridge 2 lze pohyby stabilizátoru DJI Ronin-MX ovládat až na vzdálenost 5 km.

Ovladač ostření DJI FOCUS

DJI využil při vyvíjení volitelné jednotky DJI Focus všech svých odborných znalostí v oblasti střídavých motorů a nabízí filmařům dosud nevídanou přesnost ostření pomocí dálkového ovládání. DJI motor jednotky DJI Focus dosahuje ±0.02 přesnosti, otáčení knoflíkem na ovladači je tedy téměř ekvivalentní přímému ostření objektivem. Vysokootáčkový motor propůjčuje ovladači také vysokou reakční rychlost, takže snadno udrží zaostřený subjekt v jakémkoliv pohybu. Při použití doplňujícího modulu DJI Focus Expansion lze clonu a ostření ovládat v celém 5kilometrovém rozsahu Lighbridge 2.

SRW-60G pro přenos videa na krátkou vzdálenost

SRW-60G je volitelný doplněk navržený speciálně pro bezdrátový přenos videa na vzdálenost do 10 metrů. Na zemi filmařům zprostředkovává náhled aktuálně snímaného obrazu bez nutnosti použití kabelů a ve vzduchu zasílá data z kamery přímo do systému Lightbridge 2, který poté náhled streamuje na zem pilotovi a filmaři.

Aplikace pro ovládání i změny v nastavení

Pomocí DJI Assistant a aplikace Assistant pro iOS a Android lze stabilizátor DJI Ronin-MX se všemi jeho vlastnostmi plně přizpůsobit potřebám filmaře. Aplikace DJI GO může být po připojení k Lightbridge 2 použita k přímému ovládání letu platformy Matrice 600 včetně inteligentních letových režimů a režimů dálkového ovládání, polohování stabilizátoru a zobrazení živého přenosu HD videa z kamery.

Technická specifikace

Hmotnost: 2.77 Kg s rukojetí při použití na zemi
2.15 Kg s tlumičem vibrací při připojení na dron
Rozměry: 560 mm (šířka) x 370 mm (hloubka) x 440 mm (výška) s rukojetí
280 mm (šířka) x 370 mm (hloubka) x 340 mm (výška) bez rukojeti
Rozměry uložiště kamery
– maximální hloubka od těžiště základny kamery: 120 mm
– maximální výška měřená od horní části základny kamery: 130 mm
– maximální šířka: 160 mm
GCU příkon: 4S baterie Ronin-M
Připojení: 2.4 GHz dálkové ovládání, Bluetooth 4.0, USB 2.0
Software pro pc DJI Assistant: Windows XP a výš, Mac OS x 10.9 a výš
Software pro mobilní DJI Assistant: iOS verze 7.1 a výš, Android 4.3 a výš
Maximální hmotnost zátěže: 4.5 Kg
Přesnost řízení a úhlový rozsah: ± 0,02 °, osa otáčení 360°, naklánění 270°/-150°, naklápění ± 110°
Souhrn funkcí: 3 pracovní režimy, letový režim, nezávislý IMU modul, DJI hnací motory s enkodéry, Bluetooth, USB konektor, přijímač 2.4 GHz, teplotní senzory, vyspělý 32-bitový DSP procesor, podpora přijímače D-Bus

TIPHledáte stabilizátor pro volný čas? Nejžhavější novinkou je kapesní stabilizátor Osmo Pocket.

Obsah balení

 • Stabilizátor kamery DJI Ronin MX 1x Stabilizátor kamery DJI Ronin-MX
 • Držák gimbalu 1x Držák gimbalu
 • Stojan 1x Stojan
 • Dálkový ovladač 1x Dálkový ovladač
 • Nabíjecí adaptér 1x Nabíjecí adaptér
 • Inteligentní baterie 2x DJI Inteligentní baterie
 • Napájecí AC kabel 1x Napájecí AC kabel
 • Micro USB kabel 1x Micro USB kabel
 • CAN kabel 1x CAN kabel
 • Držák kamery 1x Držák kamery
 • Držák pro montáž kamery zeshora 1x Držák pro montáž kamery zeshora
 • Antivibrační deska 1x Antivibrační deska
 • Sada drobného příslušenství 1x Sada drobného příslušenství

Víte, že čínská společnost Ehang vypustila v jeden okamžik do vzduchu 1374 dronů, aby vytvořily něco jako nebeský displej?

Možnost koupět Voucheru na detailu produktu

Vybíráte pro někoho jiného a nevíte si rady?

Nevadí. Darujte dárkový poukaz a obdarovaný si vybere sám.

Chci dárkový poukaz

person-polygon

Chcete řidičák na dron?

Řidičák na dron si s námi už vysloužilo 341 nadšených pilotů a další stále přibývají.

ridicak-s-vlastnim-dronem@2x

Účastníci našich školení mají 100% úspěšnost v testech a u zkoušek ÚCL

V ČR už je téměř 500 certifikovaných pilotů z toho 1/4 z naší stáje.

Zobrazit detail školení

O dronech a jejich využití víme téměř vše
Vyzkoušejte si nás

Školení

Od pilotních základů po profi licenci

Zobrazit volné termíny

Půjčovna a prodej

K vybraným modelům školení zdarma

Servis

Spolehněte se na nás

Pojištění

Zařídíme pojištění dronu

Natáčení a focení

Vybereme nejvhodnější stroj a pořídíme dechberoucí záběry

Workshopy a firemní akce

Pobavte s drony své zaměstnance a partnery

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám

216 216 022

(Po–Pá 9–18h)

author-polygon-anezka

Anežka

Specialistka na drony a péči o zákazníky