Nová kamera DJI s termálním snímkováním je inteligentnější než kdy dřív. Snímá duálně – vedle klasické kamery umožňuje současně i snímání termální kamerou, a vy tak máte ještě lepší přehled o situaci v prostředí, které monitorujete.

Špičková kamera pro komerční dronaření

DJI spojilo termální senzor FLIR Tau 2 se 4K kamerou. Když k tomu přičteme ještě skvělou stabilizaci a umělou inteligenci na bázi strojového učení, je jasné, že jde ve sféře komerčních dronů o top kousek. Obal kamery samozřejmě odolá nepřízni počasí. Jaké jsou další technické detaily?

Termální snímkování ocení i záchranáři

Duální kamera bude skvělým pomocníkem nejen při běžné orientaci při letu ve tmě nebo špatných povětrnostních podmínkách (série M200), ale může i zachraňovat lidské životy. DJI uvádí jako příklady, kde kamera Zenmuse XT2 najde uplatnění, například oblasti živelních katastrof, krizových zásahů nebo tolik oblíbených inspekcí průmyslových objektů (třeba při kombinaci s modelem M210). Najde ohnisko požáru, změří, zda je přepravní nádrž plná, nebo prázdná (díky technologii FLIR MSX) a odhalí poškozené solární panely – potenciál využití je opravu široký.

V režimu Temp Alarm vám kamera sama odesílá notifikace o nevyhovující teplotě.

V režimu HeatTrack se zaměří na nejteplejší objekt a „uzamkne se na něm“, což se bude hodit při monitorování nepřehledného prostředí.

V režimu FLIR MSX můžete pohodlně interpretovat termální data překryvem snímků z termální a 4K kamery.

S kamerou XT2 můžete sledovat okolí i po isotermách, můžete přiřazovat různým teplotám různé barvy a jednoduše ji připevníte na drony DJI série M200 a M600. Pro ovládání kamery XT2 doporučuje DJI speciálně vyvinutou aplikaci DJI Pilot.

Letu zdar,

#DronPro Alex

Co by vás mohlo zajímat:

Array ( [0] => 6064 [2] => 4537 )
/

Jak vybrat a koupit drona

7. prosince 2017

Drony zažívají BOOM! Už samotné slovo “dron” zní děsně cool a trendy. Proč

...celý článek »

/

S dronaři v terénu – natáčení pro Skansku

31. srpna 2017

Je všední ospalé ráno. Anebo...? Ačkoliv je teprve osm hodin, den je již v plném...

...celý článek »

/

Pravidla pro létání, aneb co vše s dronem (ne)smíte

13. října 2017

Stejně tak, jako řízení „pozemních“ vozidel, podléhá i létání s drony určitým pravidlům,...

...celý článek »