Novinky ze světa dronů 1 minuta čtení

Vyšel updatovaný dron DJI Phantom 4 Pro V2.0

19 května 2018

Alex

Jaká jsou hlavní vylepšení nové verze profesionálního dronu DJI Phantom 4 Pro? Nejmarkantnější je vylepšené bezdrátové ovládání. Na druhý pohled zjistíte, že toho updatovaná verze modelu z roku 2016 o tolik víc nenabídne.

Obsah článku

Kamera a nová technologie

Ačkoliv se dlouhou dobu spekulovalo o výměnných objektivech, nebo dokonce o RTK technologii, tak stále je to ještě hudba budoucnosti. Sečteno podtrženo, nejen kamera, ale i výdrž a ostatní parametry zůstávají stejné. Jedinou vyjímku tvoří technologie OcuSync.

Infračervená orientace v prostoru a zadní senzory

Jen pro rekapitulaci. Stejně jako starší bráška Phantom 4 Pro, tak se i Phantom 4 Pro V2.0 orientuje v prostoru s pomocí infračerveného 3D skenování. Orientace je tak přesnější, odhalíte překážky až na 7 metrů a nestává se vám, jako u klasické ultrazvukové orientace, že senzory zmate třeba vibrace vlastních vrtulí (nový model je navíc tišší díky vylepšeným vrtulím a regulátorům až o 4 dB.).

Dron se naviguje v prostoru také pomocí 6 kamer – 2 má vpředu, 2 na boku a 2 na zádi. Díky tomu se umí bezpečně vznášet na místech bez GPS signálu a vzlétat tak např. uvnitř budov, z balkónu nebo prolétat okny s minimální kontrolou pilota. Letět a zároveň se vyhýbat překážkám umí až do rychlosti 50 km/h. V Narrow Sensing módu umí proletět i zúženými a velmi malými prostory.

TIP!Ačkoliv technologie detekce a vyhýbání se překážkám zní velmi impozantně, doporučujeme riskantnější manévry pouze zkušeným pilotům včetně řádného zajištění ve smyslu bezpečnosti.

Vyhledání pásma s nejmenším rušením díky nové technologii OcuSync

Díky technologii OcuSync HD umí nový dron vyhledat pásmo s nejmenším rušením a automaticky mezi pásmy přepínat. Dokáže letět až rychlostí 72 km/h a přitom bez problémů přijímat signál pro řízení i odesílat video. Bezdrátově se připojí k DJI Goggles. Pokud už máte předchozí verzi dronu, budete si muset stáhnout a nainstalovat nové ovladače.

Hlavní rozdíly oproti verzi DJI Phantom 4 Pro:

  • OcuSync – tzn. možnost využití Goggles bez použití kabelu + vyhledávání pásma s nejmenším rušením a automatické přepínání mezi pásmy.
  • Nové tišší vrtule a upravené regulátory. 


👋✈ #LetuZdar

🐲 Drak_Alex

Výhody

  • Nová technologie přenosu obrazu OcuSync HD – dron vyhledat pásmo s nejmenším rušením a automaticky mezi pásmy přepínat.
  • Možnost využití DJI Goggles bez použití kabelu
  • Přesnější orientace v prostoru.
  • Nové tišší vrtule a upravené regulátory.

Nevýhody

  • Jen malý posun oproti předchozí verzi.

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 5/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Alex
Specialista na drony a pravidla létání

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)

Sonduju, analyzuju, vyhodnocuju a nikdy nepřestávám lovit! Svoje stopy zanechávám ve vzduchu a v onlinu. Jsem droní Gee :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den