Fotogrammetrické kamery na drony senseFly

Některé kamery senseFly můžete pořídit samostatně a pověsit je na svůj dron, ale většinu musíte zkombinovat s drony senseFly eBee. Jejich kombina... Více o fotogrammetrických kamerách senseFly

senseFly Duet M je profesionální dvoukamerový senzor pro multispektrální mapování. Vytvoříte s ním prostorově přesné multispektrální mapy s vysokým rozlišením a digitální modely povrchu. Duet M se chlubí multispektrálním senzorem Parrot Sequoia+ a RGB snímačem SenseFly S.O.D.A. Oba obrazové zdroje lze používat současně díky unikátní technologii synchronizace polohy kamery (CPS), nebo samostatně podle potřeby. Integrovaná CPS navíc pracuje ve spolupráci s fotogrammetrickým softwarem Pix4Dmapper (k dokoupení), což zjednodušuje proces rekonstrukce mapy. Pořiďte si ji s integračním kitem pro křídlo eBee X nebo zemědělskou verzi eBee Ag. Použití: vodní management, plánování a analýza zavlažování, analýza zdraví rostlin, hledání příliš vlhkých a příliš suchých oblastí, monitoring škůdců a nákaz.

na dotaz

senseFly Aeria X je kompaktní fotogrammetrická kamera pro drony, která nabízí perfektní kombinaci velikosti, hmotnosti a kvality obrazu blízké DSLR. Zaznamená ohromující detail a jasnost obrazu ve všech světelných podmínkách, takže můžete mapovat mnohem déle během dne při zachování nejvyšší RGB kvality. Technologie přímého georeferencování během letu automaticky zaznamenává polohu GNSS a orientaci kamery v každém místě snímkování. Pořiďte si ji s integračním kitem pro křídlo eBee X. Použití: Geodézie a katastr, topografická mapování, digitalizace, výpočty kubatur a inspekce.

na dotaz

senseFly S.O.D.A. 3D je profesionální fotogrammetrická kamera, která mění orientaci během letu a zachycuje vždy 3 snímky (vždy dva šikmé a jeden svislý) pro mnohem širší zorné pole. V senseFly ji navrhli speciálně pro rychlé a robustní zpracování obrazu pomocí programu Pix4Dmapper. Hodí se pro ohromující digitální 3D rekonstrukce vertikálních ploch (městské oblasti, útesy..) a pro pokrytí obrovského rovinatého terénu. S křídlem eBee X zvládnete nasnímat až 500 ha při 90min. letu ve výšce 120 m. Použití: Mapování měst, dolů a lomů, pobřeží a rozsáhlé mapování plochého terénu.

na dotaz

senseFly Duet T je profesionální dvoukamerový senzor pro tepelné mapování. Vytvoříte s ním prostorově přesné termální mapy s vysokým rozlišením a digitální modely povrchu. Duet T se chlubí infračerveným senzorem s vysokým rozlišením (640 × 512 pixelů) a RGB snímačem SenseFly S.O.D.A. Oba obrazové zdroje lze používat současně díky unikátní technologii synchronizace polohy kamery (CPS), nebo samostatně podle potřeby. Integrovaná CPS navíc pracuje ve spolupráci s fotogrammetrickým softwarem Pix4Dmapper (k dokoupení), což zjednodušuje proces rekonstrukce mapy. Pořiďte si ji s integračním kitem pro křídlo eBee X. Použití: Inspekce solárních panelů, plánování a analýza zavlažování, chov zvířat (např. sčítání a detekce), detekce tepla a úniků tepla nebo monitorování životního prostředí.

na dotaz

Adaptér senseFly Corridor zjednodušuje mapování lineárních staveb a území s kamerou senseFly S.O.D.A. Integrační sada uchycuje kameru na křídle eBee X v podélné pozici (na výšku) a senseFly Corridor tak potřebuje o 30 % méně snímků, aby zmapoval stejnou lineární trasu, což znamená o 30 % kratší dobu zpracování. Snímkování pomocí senseFly Corridor můžete spravovat pomocí speciálního bloku mise mapování koridorů v aplikaci eMotion 3. Použití: Plánování, návrh a analýzy liniových staveb infrastruktur, mapování řek a pobřeží.

na dotaz

senseFly S.O.D.A. je první kamera navržena speciálně pro profesionální fotogrammetrii pomocí dronů, která se podle výrobce stala referenčním senzorem ve své třídě. Pořizuje úžasně ostré letecké snímky v celé řadě světelných podmínek, a vy tak získáte detailní ortosnímky a přesné digitální modely povrchu. V této variantě ji získáte s integračním kitem pro křídlo eBee X. Pro mapování koridorů je k dispozici adaptér senseFly Corridor. Použití kamery: Geodézie a katastr, topografická mapování, digitalizace, výpočty kubatur, inspekce, počítání rostlin nebo návrh zavlažování.

na dotaz

Fotogrammetrické kamery na drony senseFly

Některé kamery senseFly můžete pořídit samostatně a pověsit je na svůj dron, ale většinu musíte zkombinovat s drony senseFly eBee. Jejich kombinací ale získáte to nejefektivnější mapování z ptačí perspektivy. V nabídce kamer na drony od senseFly najdete jejich vlakovou loď senseFly S.O.D.A, která je univerzální kamerou pro leteckou fotogrammetrii. Kamera S.O.D.A 3D je pak navržena speciálně pro snímání dat pro tvorbu 3D modelů. Kamera senseFly Aeria X je určena pro pokročilé fotogrammetrické mise, senseFly Duet M je duální kamera s 2 senzory: RGB a multispektrální kamerou, senseFly Duet T je zase kombinací RGB a termální kamery.

Jak vybrat kameru pro 3D mapování, fotogrammetrii nebo termální snímkování?

Při výběru profesionální kamery rozhoduje typ mise, kterou budete nejčastěji podnikat a výstup, který potřebujete z kamery dostat. Budou to ultraostré optické snímky? Hledejte RGB kameru na dron s vysokým rozlišením. Potřebujete fotogrammetrická data pro tvorbu 2D mapy nebo 3D mapy? Budete potřebovat kameru, která umí snímat tak, abyste z dat v postprodukci mohli vygenerovat bodové mračno nebo složit ortomozaiku. Vytváříte teplotní mapu? Pak sáhněte po termokameře na drony nebo po kombinovaném senzoru s RGB a termální kamerou.

Nezapomeňte na fotogrammetrický software

Pro zpracování dat z kamer je nutností dedikovaný software přímo od výrobce nebo některý specializovaný software pro drony. Doporučujeme fotogrammetrický software Agisoft Metashape Professional, který umožňuje generování vysoce kvalitních bodových mračen, ortomozaik a digitálních výškových modelů – to vše při zkrácení provozní doby a nákladů pro operátora dronu. Zpracuje totiž až 450 obrázků za 1,5 hodiny (80 ha při přesnosti 2,5 cm/pixel RGB).

Možnost koupět Voucheru na detailu produktu

Vybíráte pro někoho jiného a nevíte si rady?

Nevadí. Darujte dárkový poukaz a obdarovaný si vybere sám.

Chci dárkový poukaz

person-polygon

Chcete řidičák na dron?

Řidičák na dron si s námi už vysloužilo 341 nadšených pilotů a další stále přibývají.

ridicak-s-vlastnim-dronem@2x

Účastníci našich školení mají 100% úspěšnost v testech a u zkoušek ÚCL

V ČR už je téměř 500 certifikovaných pilotů z toho 1/4 z naší stáje.

Zobrazit detail školení