Multispektrální kamery

Potřebujete využít dron s kamerou pro profesionální účely? Prohlédněte si multispektrální kamery pro osazení vašich letounů, které vám pomohou hl... Více o multispektrálních kamerách

senseFly Duet M je profesionální dvoukamerový senzor pro multispektrální mapování. Vytvoříte s ním prostorově přesné multispektrální mapy s vysokým rozlišením a digitální modely povrchu. Duet M se chlubí multispektrálním senzorem Parrot Sequoia+ a RGB snímačem SenseFly S.O.D.A. Oba obrazové zdroje lze používat současně díky unikátní technologii synchronizace polohy kamery (CPS), nebo samostatně podle potřeby. Integrovaná CPS navíc pracuje ve spolupráci s fotogrammetrickým softwarem Pix4Dmapper (k dokoupení), což zjednodušuje proces rekonstrukce mapy. Pořiďte si ji s integračním kitem pro křídlo eBee X nebo zemědělskou verzi eBee Ag. Použití: vodní management, plánování a analýza zavlažování, analýza zdraví rostlin, hledání příliš vlhkých a příliš suchých oblastí, monitoring škůdců a nákaz.

na dotaz

Parrot Sequoia je nejmenší a nejlehčí multispektrální snímač, který byl kdy vyroben, a v zemědělství patří k nejoblíbenějším. Nabízí lehké, přizpůsobivé a cenově výhodné řešení, protože v podstatě obsahuje 2 typy senzorů za cenu jednoho: 4 multispektrální 1,2 MP senzory s globální závěrkou, RGB kameru a a senzor slunečního osvitu. Jako jediný senzor plodin navíc podporuje také určování polohy pomocí přesného vlícování RTK/PPK pro přesné georeferencované výsledky. Díky vestavěné funkci automatické radiometrické kalibrace není nutné při použití fotogrammetrického softwaru Pix4Dfields nebo Pix4Dmapper používat kalibrační terč. Výsledkem je rychlý a jednoduchý postup zpracování a konzistentní a opakovatelné výsledky – v tuto chvíli nabízí největší pokrytí jedním senzorem ve své třídě (pokrytí 200 ha se zemědělským křídlem eBee SQ při letu ve 120 m, tento balíček nabízí integraci s křídlem eBee X.). Použití: Analýza stavu plodin, sledování vznikajících událostí, monitorování onemocnění, definice zón pro správu, plánování a optimalizace hnojení.

na dotaz

Altum je multispektrální kamera vyvinutá speciálně pro nasazení v zemědělství. Kombinuje v sobě radiometrickou termální kameru s 5 spektry ve vysokém rozlišení. Celkem tak můžete analyzovat obraz pomocí termální kamery, multispektrální kamery a RGB kamery – to vše v jednom senzoru, který je zkalibrovaný a sesynchronizovaný pro přesné a konzistentní výsledky.

na dotaz

RedEdge-MX je profesionální multispektrální kamera vyvinutá speciálně pro nasazení v zemědělství. Kombinuje v sobě kameru s 5 spektry ve vysokém rozlišení – to vše v jednom senzoru, který je zkalibrovaný a sesynchronizovaný pro okamžité nasazení v terénu pro opakovaná přesná měření.

na dotaz

Multispektrální kamery

Potřebujete využít dron s kamerou pro profesionální účely? Prohlédněte si multispektrální kamery pro osazení vašich letounů, které vám pomohou hlavně v zemědělství a lesnictví. Princip snímání je založen na odrazivosti od rostlin. Vyberte si kameru podle počtu spekter nebo podle rozlišení, abyste mohli snímat z co nejvyšší výšky. Kvalitativní špičkou mezi multispektrálními kamerami je technika od firmy MicaSense, která vyniká nejen nízkou hmotností, takže ji pověsíte téměř na jakýkoliv dron, ale hlavně množstvím různých senzorů v jednom těle.

Multispektrální kamery na dronech stojí za revolucí v zemědělství

Přivítejte revoluční způsob péče o rostliny a monitorování jejich zdraví. Multispektrální kamery na dronech pomáhají rozlišovat vegetační svahy, nacházejí přehnojené nebo nedostatečně zavlažené rostliny a spolu s lidmi bojují proti kůrovci. Jak? Na dron DJI M600 Pro nebo M200 series pověsíme MicaSense Altum a pravidelným monitorováním zjišťujeme, které stromy jsou napadené a jakým způsobem se kůrovec šíří. S dronem také obsáhneme mnohem větší oblasti a běžně nepřístupná místa, nehledě na to, že za jeden let můžeme zmapovat až 500 ha za 90 minut.

Jakou multispektrální kameru vybrat?

Rádi vám poradíme, kterou multispektrální kameru nebo senzor vybrat, aby byl kompatibilní s vaším dronem a pomohl vám zjistit přesně to, co potřebujete. Obecně je důležité rozhodnout se, jaké spektrum potřebujete snímat a zda potřebujete „do party“ vedle multispektrální také termální kameru. Kompletní sestavy dronů s multispektrální kamerou najdete v sekci VTOL dronů, které se hodí pro nalétávání rozsáhlejších oblastí.

Možnost koupět Voucheru na detailu produktu

Vybíráte pro někoho jiného a nevíte si rady?

Nevadí. Darujte dárkový poukaz a obdarovaný si vybere sám.

Chci dárkový poukaz

person-polygon

Chcete využít dron na max?

Naučíme vás efektivně používat inteligentní módy a jednotlivé režimy letu.

pro-pokrocile@2x

Staňte se droním power-userem a ovládněte všechny funkce

S pokročilými piloty si projdeme jednotlivé režimy a natrénujeme si s jejich pomocí létání. V průběhu školení vám doporučíme pro jaké účely je vhodné využívat konkrétní režim.

Zobrazit detail školení