Slovník pojmů a FAQs 1 minuta čtení

Jaký je nejlepší přehrávač na 4K videa z dronu?

30 srpna 2023


Abyste mohli přehrát 4K videa a podobně kvalitní záznamy, jako první si zkontrolujte, že ve svém zařízení máte grafický procesor s podporou 4K. Zkontrolujte také integrovanou i dedikovanou grafickou kartu, abyste zjistili, zda podporuje přehrávání 4K, nebo ne. Pak přichází na řadu vhodný software, tedy přehrávač na 4K videa. Možná si také budete muset stáhnout balíčky video kodeků, abyste zvládli přehrát všechny 4K formáty.

Populární 4K UHD přehrávače pro Windows

 • Windows Media Player nepodporuje přehrávání 4K zcela. 
 • CyberLink PowerDVD je profesionální přehrávač 4K videí, ale spotřebovává velké množství CPU a paměti, takže není vždy ideální volbou pro přehrávání 4K obsahu.
 • VLC Media Player je známý přehravač na 4K zdarma k dispozici a s množstvím podporovaných formátů.
 • KMPlayer je další kvalitní přehrávač s podporou 4K videa. Má moderní uživatelské rozhraní a obsahuje různé pokročilé funkce.
 • 5KPlayer je další možnost, která umožňuje nejen přehrávání 4K videa, ale také streamování médií a stahování videí.
 • GOM Player je snadno použitelný přehrávač s podporou 4K videa a nabízí některé užitečné funkce, jako je podpora titulků a skiny.

Populární 4K UHD přehrávače pro Mac

 • VLC Media Player pro macOS a je jedním z nejoblíbenějších přehrávačů díky své podpoře širokého spektra formátů a kodeků.
 • IINA je moderní, elegantní a open-source přehrávač 4K videí pro macOS navržený tak, aby využíval co nejvíce funkcí macOS, ii s pokročilými funkcemi, jako je Touch Bar podpora na MacBook Pro.
 • Elmedia Player nabízí pokročilé funkce pro přehrávání videí včetně podpory 4K obsahu. Také umožňuje stahování videí z internetu a streamování na jiná zařízení.
 • Movist je další volba s podporou 4K videí na Macu. Má pěkné uživatelské rozhraní a také některé pokročilé funkce pro nastavení obrazu a zvuku.
 • MPV je jednoduchý, ale výkonný přehrávač s důrazem na kvalitu videa. Má minimalistické uživatelské rozhraní, ale nabízí široké možnosti nastavení pro pokročilé uživatele.

TOP přehrávač 4K videí za DronPro

V DronPro kopeme jednoznačně za VLC má spoustu vestavěných kodeků, takže přehraje téměř vše. Poradí si tak s mnoha formáty videa (DVD-Video, MKV, FLV, VCD, MPEG, WMV, DivX, Xvid atd.) i hudby (MP3, WAV, OGG a dalšími), a tak přehraje většinu dnes běžně používaných multimediálních souborů, včetně kvalitních 4K a UHD videí z dronu.

4K DRONY

Tohle není dron se 4K kamerou, ale s 5,4 K kamerou

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den