Laserové skenery (LiDARy) Scanfly

Lidary od italské firmy Scanfly tvoří 3 základní produktové řady – Lite, HD a Ultra – odstupňované ve své vyspělosti podle toho, jak komplikovanou misi máte před sebou. Nedávno přišli s další novinkou, LiDARem Scanfly XT. LiDARY Scanfly nemusíte věšet jenom na drony, díky množství adaptérů můžete to samé zařízení připevnit na jiné vozidlo nebo třeba na vlastní batoh.

Lidary od italské firmy Scanfly tvoří 3 základní produktové řady – Lite, HD a Ultra – odstupňované ve své vyspělosti podle toho, jak komplikovanou misi máte před sebou. Nedávno přišli s další novinkou, LiDARem Scanfly XT. LiDARY Scanfly nemusíte věšet jenom na drony, díky množství adaptérů můžete to samé zařízení připevnit na jiné vozidlo nebo třeba na vlastní batoh.

Nikča

Specialistka na drony a péči o zákazníky

Laserový skener ULTRA disponuje 32 kanály, generuje až 1 200 000 bodů za sekundu a měří až na vzdálenost 200 metrů. Tím se se stává nejvýkonnějším a nejtěžším skenerem z řady Scanfly. Využívá se pro detailní mapování – např. pro detekci malých prasklin u konstrukcí, liniových staveb, elektrického vedení a dalších aplikací, kde je potřeba vysokého rozlišení výsledného 3D modelu pro zpracování analýz důležitých pro vyhodnocení aktuálního stavu zmíněných objektů. Ochrana proti vodě a prachu je IP55 a lze ho přidělat na UAV, vozidlo, nebo použít pro mapování za chůze. Veškerý software pro další zpracování je součástí modulu.

Na objednávku

na dotaz

Recenze našeho specialisty

Tomáš Tester DronPro

Pravidelné inspekce elektrického vedení požadují předpisy většiny zemí. Pokud navíc dráty vedou zalesněnými a venkovskými oblastmi, často je ohrožuje vegetace – jakýkoliv kontakt by mohl přerušit dodávky energie. Jak na to šli borci ze společnosti 3DT, která vyvíjí lidary Scanfly?

Zobrazit celou recenzi

1,85 kg vážící laserový skener s podporou 16 kanálů slouží přesně tam, kde základní verze LITE nedostačuje – tím je myšleno vyšší vertikální rozlišení. Díky tomu dokáže rozpoznat objekty na větší vzdálenosti a rozpozná i menší objekty. Maximální měřená vzdálenost je 100 m a generuje až 600 000 bodů za sekundu. Stejně jako u nižší verze LITE je i model HD chráněn před vodou a prachem ochranou IP55 a je možné ho nasadit na UAV, vozidlo, nebo použít pro mapování za chůze. Veškerý software pro další zpracování je součástí modulu.

Na objednávku

na dotaz

16kanálový a zároveň nejlehčí z řady laserových skenerů Scanfly využívá skeneru Velodyne VLP-16 LITE. Je určený nejen pro monitorovací účely, mapování, fotogrammetrii, ale také pro bezpečnostní účely a obranu. Design skeneru je určený nejen pro UAV, ale také pro uchycení k vozidlu nebo pro chůzi. Jednoduše se připojí k DJI M600, ale není problémem jej nasadit i na jiný typ dronu s vyšší užitečnou hmotností. Disponuje ochranou proti vodě a prachu IP55. Veškerý software je dodáván společně se skenerem, nemusíte tedy žádný dokupovat.

Na objednávku

na dotaz

Řada laserových skenerů ScanFly Lite

ScanFly Lite se hodí jako ideální vstupní LiDAR pro ty, kteří s laserovým skenováním z dronu teprve začínají. Výrobce doporučuje pro ideální výsledky skenování výšku letounu v 70 m AGL, abyste získali deklarovanou 4cm přesnost.

Řada laserových skenerů ScanFly HD

ScanFly HD přináší vyšší rozlišení a rychlejší skenování. Spíše než na drony ho doporučujeme pro pozemní vozidla, ale když už jste ve vzduchu, ideální skenovací výška je 85 m AGL.

Řada laserových skenerů ScanFly Ultra

ScanFly Ultra nabízí to nejvyšší rozlišení a nejvyšší rychlost skenování z produktových řad LiDARů ScanFly a hodí se jak pro skenování z výšky, tak z pozemního vozidla nebo lodi. Při zavěšení na dronu ovšem doporučujeme nepřekročit výšku 140 m AGL.

Rádi vám poradíme, který LiDAR vybrat a jak s ním pracovat.

Možnost koupět Voucheru na detailu produktu

Vybíráte pro někoho jiného a nevíte si rady?

Nevadí. Darujte dárkový poukaz a obdarovaný si vybere sám.

Chci dárkový poukaz

Chcete prorazit v Hollywoodu?

Nejsou snímky jako snímky a jen každý 10. pilot umí s dronem natočit použitelné záběry.

pro-profiky@2x

Staňte se odborníky na oblast natáčení a focení z dronu v našem individuálním kurzu

Zhodnotíme vaše schopnosti, připravíme plán na míru a za 12 hodin máte v malíku postupy profi kameramanů.

Zobrazit detail školení

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den