Kurz První start – online školení létání s dronem

První start je pro každého začínajícího pilota dronu minimum, které by měl absolvovat. Nyní i online pro ty z vás, kdo jsou z daleka, nebo dávají přednost pohodlí domova. K nákupu vybraných dronů získáte školení První start zdarma.

První start je pro každého začínajícího pilota dronu minimum, které by měl absolvovat. Nyní i online pro ty z vás, kdo jsou z daleka, nebo dávají přednost pohodlí domova. K nákupu vybraných dronů získáte školení První start zdarma.

Pro koho je školení určeno?

Pro každého, kdo nemá s pilotováním dronu žádné zkušenosti, nebo přesedlal na jiný stroj, než na jaký je zvyklý. Školení První start doporučujeme absolvovat každému nováčkovi, který se nechce draze učit pomocí začátečnických chyb a řady rozbitých dronů. Získáte také základní přehled o legislativě a pravidlech, které musíte při provozu dronu dodržovat.

Školení se účastní maximálně 3 osoby, abychom se vám mohli dostatečně věnovat. Hodinový kurz probíhá online, je interaktivní s videem i zvukem, můžete aktivně pokládat otázky a participovat.  

Co potřebujete ke školení online?Školení probíhají přes platformu Google Meet, kterou si potřebujete nainstalovat. 10 min. před začátkem školení vám pošleme instrukce s odkazem.

Co se naučíte? 

V prvním startu vás provedeme novými pravidly pro létání s drony, dozvíte se o bezpečnosti před a během létání. Popíšeme si podstatné funkce v aplikaci DJI, která nejen přenáší záznam z kamery, ale v níž provádíme sekundární nastavení dronu, které je možné jen díky této aplikaci.

Dále si projdeme základní manévry a jak správně vzlétat a přistávat. Zjístíte, co dělat při ztrátě signálu a jak následně převzít kontrolu nad dronem. Také vás naučíme, jak eliminovat drifty, a popíšeme si základy režimů funkcí.

PozorPokud budete chtít svou účast na školení zrušit, dejte nám prosím vědět minimálně 24 hodin předem, jinak školení propadá.

Harmonogram

Úvodní nastavení dronu a aplikace (20 min.)

 • Aktivace dronu (je-li potřeba).
 • Seznámení s dronem, ovladačem a nastavením dronu v menu aplikace DJI Go / DJI Go 4 (max. výška, failsafe mode, kalibrace kompasu, set-up kamery).
 • Ukázka přípravy dronu pro let.
 • Popis inteligentních režimů funkcí.

Předletová příprava a létání (30 min.)

 • Předletová příprava (rekognoskace terénu, failsafe nastavení a kalibrace kompasu).
 • Bezpečný start a přistání.
 • Driftování a výhybný manévr.
 • Správné ovládání dronu (kamerou k sobě, od sebe).
 • Létání základních úloh (čtverec, diagonály).
 • Ukázka bezpečného návratu.
 • Ukázka ATTI mode (pokud jím dron disponuje).

Legislativa a letecká mapa (10 min.)

Lektor

Tomáš Jahoda Pilot a servisní technik

Tom aktivně létá od roku 2015, kdy se věnoval převážně videotvorbě. Jeho snem byla ale profesionální technika a možnosti využití v průmyslovém sektoru. Pod rukama mu prošly desítky dronů a stovky pilotů, které mj. i úspěšně připravil na závěrečné zkoušky před komisí ÚCL.

2 000 Kč

Doba školení
1 hodina

Vaše nejčastější otázky

Je možné školení v angličtině?

Yes, we speak English.

Jak si mohu rezervovat místo na školení?

Hned při nákupu dronu, tady v eshopu, telefonicky, nebo mailem.

Co potřebuji ke školení online?

PC nebo notebook. Školení probíhají přes platformu Google Meet, kterou si potřebujete nainstalovat. 10 min. před začátkem školení vám pošleme instrukce s odkazem. Webkameru nepotřebujete, ale pokud ji budete chtít používat, budeme rádi :-)

Nevíte, jaké školení vybrat? Nevadí, zavolejte nám a my vám poradíme

Anežka

Specialistka na drony a péči o zákazníky

216 216 022 (Po–Pá 9–18h)