Pilot dronu: rekvalifikační kurz

Hledáte novou životní dráhu? Objevte svůj dream job a staňte se pilotem dronu! S naším 80hodinovým akreditovaným rekvalifikačním kurzem se seznámíte s širokou paletou dronů pro různá využití od filmu přes sběr dat a práci s termokamerou až po ošetřování rostlin v zemědělství. Mega nařáchlý 80hodinový kurz vás vykopne do oblak!

Nejbližší termíny Počítejte se mnou

42 350 Kč

Doba školení
80 hodin

Hledáte novou životní dráhu? Objevte svůj dream job a staňte se pilotem dronu! S naším 80hodinovým akreditovaným rekvalifikačním kurzem se seznámíte s širokou paletou dronů pro různá využití od filmu přes sběr dat a práci s termokamerou až po ošetřování rostlin v zemědělství. Mega nařáchlý 80hodinový kurz vás vykopne do oblak!

Pro koho je školení určeno?

Pro ty z vás, kteří chtěji v životě nastoupit novou profesní dráhu pilota dronu. Kurz pro vás bude komplexní průpravou světem dronů – teoretickou i praktickou a naši lektoři se vám budou věnovat neuvěřitelných 80 hodin! Zjistíte, jaký dron používat pro vybraný účel (pro film, pro průmysl, pro zemědělství...), a osaháte si, kterým směrem se budete chtít dále specializovat

Školení probíhá v Praze ve skupině 20 účastníků a trvá 2 týdny: přesně 2 x 5 dní a každý den má 8 vyučovacích hodin. 

Chcete kurz uhradit jako rekvalifikaci Úřadem práce ČR?

 • Vyberete si kurz, o který máte zájem. Náš je akreditovaný MŠMT, takže vám nic nestojí v cestě.
 • Dále musíte být evidovaní na Úřadu práce ČR.
 • Vybraný kurz vám pak schválí, nebo neschválí hodnotící komise úřadu práce.
 • Musíte splňovat vstupní kvalifikační předpoklady pro daný rekvalifikační kurz a pro výkon profese, na kterou se rekvalifikujete. Mezi naše podmínky patří dokončené středoškolské vzdělání, dosažení věku 18 let a základní znalost internetu a práce na PC.

Teoretická část

V teoretické části začneme poučením o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci s dronem a první pomocí. Poté se zaměříme na výběr vhodné bezpilotní technologie a senzoru. Pokračujeme novou bezpilotní legislativou. Pro vzlet samozřejmě nesmíme zapomenout na předletovou přípravu a práci s leteckou mapou. Dalším tématem bude metodika sběru dat a pravidelná údržba a vedení pilotních deníků.

Praktická část

A je čas na létání – nejdříve si vyzkoušíme pilotáž dronu v manuálním režimu, pak létání v režimech semiautonomních funkcí. Dále si procvičíte létání se zaměřením na foto a videodokumentaci a nakonec létání pro účely sběru dat pomocí specializovaného software a optických a infra senzorů.

Harmonogram

První den

 • Poučení o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci
 • První pomoc
 • Výběr vhodné bezpilotní technologie a senzoru: poloprofesionální bezpilotní systémy (multikoptéry), profesionální bezpilotní systémy (multikoptéry, typ křídlo, VTOLy), senzory pro viditelné spektrum a infraspektrum včetně selekce pásem

Druhý den

 • Bezpilotní legislativa: rozbor provozu dle váhových kategorií, rozbor provozu ve VFR, na dohledovou vzdálenost a mimo dohledovou vzdálenost. rozbor provozu v zakázaných oblastech, omezených oblastech, v dočasně vojensky segregovaných oblastech, v dočasně vojensky vyhrazených oblastech, v letištní provozní zóně neřízeného letiště, v řízeném okrsku letiště, v autonomním režimu a bezpečností postupy v případě letecké nehody)

Třetí den

 • Předletová příprava a práce s leteckou mapou: plánování mise před výjezdem na konkrétní lokaci, seznámení s leteckou mapou v elektronické a papírové podobě, rekognoskace terénu na místě konání akce, aktualizace a kalibrace všech systémů a nastavení bezpečnostních systémů před vzletem.
 • Metodika sběru dat: všeobecné principy fotogrammetrie, fotogrammetrie se zaměřením na ortofotomapy a na 3D modelaci

Čtvrtý den

 • Metodika sběru dat: práce se softwary pro plánování misí a pro sběr, analýzu a implementaci dat do projektové dokumentace

Pátý den

 • Metodika sběru dat: pasportizace, metodiky fotogrammetrie s jednotlivými bezpilotními systémy a senzory pro oblast infrastruktury a zemědělství
 • Létání v manuálním režimu s nejčastěji používanými bezpilotními prostředky, tj. DJI Mavic, Phantom, Inspire a Matrice

Šestý den

 • Létání v manuálním režimu: manévrování v plně manuálním režimu za  a bez podpory GPS (dle možností modelu), letové figury (půlkruhy, kruhy, ležaté přesýpací hodiny, letištní okruh) a simulace nouzových postupů při výpadku signálu nebo při letecké nehodě, létání v interiéru

Sedmý den

 • Létání v režimech semiautonomních funkcí: létání v režimech Point of interest, Follow-me,Waypoints, Tapfly, Cinematic a Tripod

Osmý den

 • Létání se zaměřením na foto a videodokumentaci: nastavení senzoru pro fotografii / video, letové úlohy v plně manuálním režimu, v semiautonomním režimu av kombinaci manuálního a semiautonomního režimu
 • Létání se softwary pro sběr dat: plánování mise na místě akce a korekce naplánované mise ze základny

Devátý den

 • Létání se zaměřením na sběr dat z optických a infra senzorů: pasportizace liniových staveb, pasportizace objektů a fotogrammetrie s multispektrálním senzorem pro účely precizního zemědělství

Desátý den

 • Létání se zaměřením na sběr dat z optických a infra senzorů: fotogrammetrie s absencí technologie RTK a s vlícovacími body (3D model + ortofotomapa z viditelného a infra spektra) s s využitím RTK včetně/bez vlícovacích bodů (ve viditelném spektru)

Lektor

Alex Novotný Specialista na drony a pravidla létání

Alex je specialista na drony, kterým se věnuje už 6 let. Má za sebou víc jak 1000+ hodin létání a 500+ hodin školení. Vše za vás vyzkoušel (včetně pádů) a vy tak dnes můžete těžit z jeho know-how a radovat se ze svého nového stroje a krásných záběrů bez karambolů.

42 350 Kč

Doba školení
80 hodin

Volné termíny

Školení

19. 07. 2021 Praha 5 - Smíchov

Nádražní 44/86
150 00 Praha 5 - Smíchov

Cena 42 350 Kč

Počet míst 20

Ještě zbývá 15

Doba školení 09:00 - 17:00

Počítejte se mnou

Školení

06. 09. 2021 Praha 5 - Smíchov

Nádražní 44/86
15000 Praha 5 - Smíchov

Cena 42 350 Kč

Počet míst 20

Ještě zbývá 18

Doba školení 09:00 - 17:00

Počítejte se mnou

Školení

04. 10. 2021 Praha 5 - Smíchov

Nádražní 44/86
15000 Praha 5 - Smíchov

Cena 42 350 Kč

Počet míst 20

Ještě zbývá 17

Doba školení 09:00 - 17:00

Počítejte se mnou

Vaše nejčastější otázky

Jak je kurz zakončen?

Testem teoretických znalostí a praktických dovedností.

Dostanu po absolvování kurzu certifikát?

Ano, po úspěšně absolvovaném testu získáte osvědčení o rekvalifikaci.

Jak si mohu rezervovat místo na školení?

Hned při nákupu dronu, tady v eshopu, telefonicky, nebo mailem.

Jaké dokumenty jsou potřeba k podání žádosti o rekvalifikaci na úřad práce?

Zájem o zvolenou rekvalifikaci, potvrzení o akreditaci vzdělávacího zařízení a potvrzení vzdělávacího zařízení o ceně kurzu – tato potvrzení dostanete od nás.

Kdy mám podat žádost, abych stihl začátek kurzu?

Žádost o rekvalifikaci podejte alespoň 30 dnů před zahájením rekvalifikační­ho kurzu.

Jak se rekvalifikační kurz platí?

Pokud daný kurz úspěšně dokončíte, příslušný úřad práce uhradí celou cenu kurzu přímo nám.

Kde kurz probíhá?

V Praze na Smíchově.

Jak dlouho kurz trvá?

2 × 5 dní, kdy 1 den má 8 vyučovacích hodin.

Kolik účastníků je na jednom kurzu.

Kurz pořádáme pro 20 účastníků.

Potřebuji na školení vlastní dron?

Nepotřebujete, veškerou výbavu budete mít k dispozici od nás.

Můžu se přihlásit, i když mi kurz neplatí úřad práce a nepotřebuji se rekvalifikovat?

Jasně, jste vítáni!

Nevíte, jaké školení vybrat? Nevadí, zavolejte nám a my vám poradíme

Nikča

Specialistka na drony a péči o zákazníky

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)

Vyjádření našich klientů

Zkrátka lidé na svém místě, se vším co je v jejich silách poradí, když zrovna neumí poradit, nevymýšlejí si blbosti a informace dokážou obstarat. Rozhodně doporučuji koupit dróna u dronařů, kteří tomu rozumí a dokážou poskytnout veškerou technickou podporu! Tím místem je DronPro. V DronPro jsem absolvoval komplexní vzdělávací program na operátora dronů a nemůžu říct špatné slůvko. Školící base vybavena výborným kávovarem, pravidelně zásobovanou ledničkou, a hlavně kompetentními školiteli, kteří předají své know-how v plném rozsahu a zasvětí vás do profi světa dronů od A do Z. Sečteno podtrženo, vřele doporučuju a těším se na další spolupráci.

Filip Č.

DronPro si rozhodně zaslouží plný počet hvězd. 26.3. jsem zakončil rekvalifikační kurz Pilot dronu, Operátor bezpilotních prostředků. Alex i Tomáš jsou skutečný profíci. Kurz připravený bez chyby. Velmi příjemné dva týdny plné informací a dobrý nálady. Kávovar pecka. A taky musím vyzdvihnout Nikolu. Dnes ve svátek mi odpověděla na email a vyřídila moji prosbu během půl hodiny. Firmu DronPro doporučuji a těším se na další spolupráci.

Prokop Š.

Zúčastnil jsem se rekvalifikačního kurzu, obtížné předměty to usnadňují, lektori kurzu jsou špičkoví. Bezkonkurenční v kvalitě a ceně. O DronPro budeme ještě dlouho slyšet.

German P.

Byl jsem u DronPro na kurzu, stručně: profesionálové, odborníci a správní srdcaři dronaři. V kurzu jsem si hodně zalítal, vyzkoušel skoro všechny profi drony + Phantomy, Inspira2 a Matrice 300 RTK. Dávám velký respekt a palec nahoru.

Country Skater

Nabídka našich dalších školení

Naučíme vás efektivně používat inteligentní módy dronů, neboli režimy funkcí. Pokud už máte za sebou školení První start, na Režimy funkcí dostanete 50% slevu.

3 000 Kč

Délka školení 1,5–2 hodiny

Více než 1/2 dronařů to vzdala po pár měsících. Svoji techniku za stovky tisíc pak prodávali za zlomek ceny. Poučíme vás z jejich i našich chyb, jak vlétnout do droního byznysu.

500 Kč

Délka školení 2 hodiny