Armádní drony
Armádní drony a průzkumné drony patří k technologické špičce mezi
bepilotními letouny a není se čemu divit, vždyť jde o bezpečnost. Obvykle
se chlubí dlouhým doletem, možností vystoupat do závratných výšek a
zároveň schopností nebýt slyšet ani vidět, pokud je mise
delikátnějšího charakteru. Podívejte se na drony pro armádu a vojenské
drony, které jsme vybrali do naší nabídky – např. variabilní platformu
průzkumného VTOL dronu a
souvisejícího příslušenství od Threod systems.
První dron vůbec byl armádní dron
Právě armádě vdělčíme za zrod dronů, jejichž vývoj podporovaly hlavně války a snaha ušetřit lidské životy při průzkumných nebo bojových operacích. Už za 1. světové války tak probíhal v USA vývoj bezpilotních letounů jako reakce na bombardování řiditelnými bombami z německých vzducholodí. První ideou tak byly spíše letící bomby, něco jako kamikaze letadélka, ale nakonec první armádní dron a první dron vůbec vyvinuli Američané z hydroplánu. Ten po několika letech výzkumu a testování úspěšně vzlétl v roce 1917 a uletěl tehdy 40 km.
Víte, že?
Víte, že největším dronem na světě je aktuálně americký vojenský dron Northrop Grumman RQ-4 Global Hawk dlouhý 14,5 metru s rozpětím křídel 39,9 metru a maximální vzletovou hmotností 15 tun?
Vojenské drony, špionážní drony, bojové drony a průzkumné drony inspirovaly vývoj dronů pro zábavu
Ve válkách se drony ukázaly jako skvělý nástroj pro pořizování leteckých snímků a shromažďování informací o nepřítelově zázemí a pohybech. Od té doby jde proto o jedno z nejčastějších využití dronu ve vojenství a obor leteckých fotografií se začal rychle rozvíjet až k dnešním spotřebitelským dronům s kamerou pro běžné smrtelníky.
Víte, že?
Víte, že za vznikem technologie nezbytné k ovládání dronů stál pravděpodobně Nikola Tesla, když si v roce 1898 si nechal patentovat teleautomatizaci – v podstatě dálkově ovládanou motorovou loďku?