Slovník pojmů a FAQs do 1 minuty

Co je to 360° kamera?

26 dubna 2023


360° kamera je speciální typ kamery, který dokáže zachytit obraz ze všech stran současně. Díky tomu umožňuje vytvářet 360° panoramatické snímky a videa, které poskytují divákovi pohled do všech směrů. Tyto kamery mají obvykle více objektivů (nejčastěji 2), které dokáží snímat a ukládat obraz současně. Software kamery následně tyto snímky spojí a vytvoří z nich panoramatický obraz, s nímž můžete dále pracovat v příslušném editoru.

K čemu je 360° kamera?

360° kamery jsou využívány především v oblasti turistiky a akčních sportů. Jde mnohdy o specifický druh akční kamery, která umožňuje divákům prohlédnout si zachycenou scenérii z různých úhlů. Konkrétní úhel pohledu lze buď měnit uživatelsky přímo v prohlížeči či přehrávači (včetně YouTube apod.), případně jej určuje tvůrce při editaci videa a divák již nemá k tomuto nastavení přístup.

V současnosti existuje řada typů 360° kamer od různých výrobců lišících se výkonem, kvalitou záznamu a funkcemi. Na trhu lze najít jak profesionální 360° kamery, tak i dostupnější hobby modely, díky kterým je možnost vytváření 360°videí přístupná širší skupině tvůrců obsahu.

akční kamery a 360° kamery insta360

Dokonalé 360° fotografie

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den