Slovník pojmů a FAQs do 1 minuty

Co je to akční kamera?

26 dubna 2023


Akční kamery jsou speciálním druhem kamer navrženým pro zachycení scén při různých aktivitách, navíc s vysokou kvalitou videa nebo fotografií. Akční nebo také sportovní, případně outdoorové kamery mají obvykle kompaktní rozměry, aby byly snadno použitelné při sportu a při podobných činnostech. Zároveň musí být odolné a snadno použitelné.

Využití akčních kamer

Akční kamery nejčastěji najdou uplatnění při aktivitách, jako je horolezectví, surfování, běhání, cyklistika a podobně.  Mohou být využity také při cestování a jiných příležitostech, kdy se uplatní jejich malé rozměry, zvýšená odolnost nebo široký úhel záběru. Bez větších problémů zvládnou i zimní provoz. Přečtěte si, jak vybrat akční kameru a jaké by akční kamera měla mít vlastnosti.

Konstrukce a vlastnosti akčních kamer

Outdoorové kamery jsou v mnoha případech vodotěsné a odolné vůči nárazům, menším pádům a vibracím. Nejčastěji jsou vybaveny širokoúhlým objektivem, jsou proto vhodné pro filmování z pohledu člověka (POV – Point Of View). Nezbytnou součástí moderních akčních kamer je i kvalitní softwarová stabilizace obrazu, stejně jako vysoké rozlišení – minimálně Full HD, častěji i 4K.

aKční kamery osmo action

Outdoorová kamera DJI Osmo Action 3

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den