Slovník pojmů a FAQs 1 minuta čtení

Co je to SDHC karta?

3 září 2023


SDHC karta (Secure Digital High Capacity) je typ paměťové karty, který se používá pro ukládání dat v dronech, ale i v mnoha jiných elektronických přístrojích. Ukládány jsou nejčastěji fotografie, videa a jiné datové soubory. Paměťové karty typu SDHC mají větší kapacitu než původní SD karty a jsou rovněž navrženy pro rychlejší zápis a čtení dat. Tyto karty jsou běžně používány v digitálních fotoaparátech, kamerách a také v případě dronů.

K čemu je SDHC karta?

U dronů slouží paměťové karty SDHC primárně k ukládání záznamů z kamery dronu – videa, fotografií nebo také multispektrálních či termo snímků. Drony jsou často vybaveny kvalitními kamerami s vysokým rozlišením (4K i vyšším), které produkují velké datové soubory. Proto u dronů najdou využití právě výkonné SDHC karty, které lze následně z dronu snadno vyjmout, data přenést do počítače a dále zpracovat.

Rozdíl mezi SDHC a SDXC kartami?

Rozdíl mezi SDHC a SDXC kartou spočívá v její kapacitě a rychlosti čtení/zápisu. SDHC karty mají kapacitu zpravidla do 32 GB, zatímco SDXC karty (Secure Digital eXtended Capacity) mají kapacitu řádově od 32 GB až do stovek gigabajtů. To znamená, že SDXC karty umožňují ukládat ještě větší objemy dat než SDHC karty. Rozdíl mezi SDHC a SDXC spočívá také v technologii zápisu dat a rychlosti jejich přenosu, která může být u SDXC karet řádově vyšší. Při výběru karty je důležité zohlednit kompatibilitu s dronem a jeho nároky na rychlost a kapacitu záznamu. Hledejte u specifikací výrobce dronu.

Paměťové karty SDHC a SDXC u DronPro

Paměťové karty - náhled | eshop DronPro.cz

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den