Slovník pojmů a FAQs do 1 minuty

Co je to dron?

26 března 2023


Dron je hovorový výraz označující bezpilotní letadlo: „Letadlo určené k provozu bez pilota na palubě.“Také nazývaný jako UAV (z Unmanned Aerial Vehicle) nebo bezpilotní letoun, je malé letadlo, které můžete ovládat dálkově, autonomně, nebo pomocí předem naprogramovaných trajektorií (také známých jako Waypoints). Drony a bezpilotní letadla jsou vybaveny různými senzory a kamerami, které umožňují snímat video a fotografie z výšky.

Typy konstrukce dronů a UAV

Drony mají různou konstrukci, nejrozšířenější jsou kvadrokoptéry, za nimi pak následují hexakoptéry, oktokoptéry a trikoptéry. Přečtete si, jak se drony dělí podle typu i způsobu využití a jak vybrat dron.

Způsoby využití dronů a UAV

Drony se využívají v mnoha různých oblastech včetně průmyslu, zemědělství, bezpečnosti, zábavy a výzkumu. V průmyslu se profesionální drony mohou používat k inspekci budov a infrastruktury, zemědělci je mohou využívat k monitorování úrovně zavlažování, bezpečnostní složky je mohou používat k průzkumu terénu a výzkumníci je mohou využívat k mapování a průzkumu těžko dostupných oblastí.

DRONY

Sledování objektu s DJI Mini 2 SE

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den