Návody na létání a práci s dronem 2 minuty čtení

Jak vybrat a koupit drona

7 prosince 2017

Alex

Drony zažívají BOOM! Už samotné slovo “dron” zní děsně cool a trendy. Proč nenakupovat ve velkých e-shopech nebo retailech a kam tento fenomén spěje?

Pokud patříte mezi “šťastlivce”, kteří nakoupili black box ve velkých obchodních domech nebo přes jejich e-shop, sami uznáte, že informace k produktu, nedej bože k jakési legislativě a provozu jste další dva týdny (nebo ještě před koupí) honili po facebookových skupinách, v youtubových videích, nebo kdekoliv na internetu. Manuál není světový bestseller a ruku na srdce.. spousta z nás ho použije až v momentě, kdy sundavá svých těžce vydělaných 30 tisíc ze stromu klackem. Nejsme kristuspáni, máme na kontě 3 pády, ale pokaždé nad námi stál duch svatý a oprava nepřekročila cenu nových vrtulek :).

Pokud chcete mít podobně příznivou karmu a nebo jednoduše problémům předejít, doporučuji navštívit “speciálku”, jako je například ta naše na pražském Smíchově.

U nás poklábosíte s experty na bezpilotní systémy a tuzemskou legislativu, kteří vám vždy ochotně poradí. Drony + další equip si můžete po předchozí domluvě přímo i vyzkoušet. Není lepší dron za milion oproti dronu za tři tisíce, rozhoduje účel využití (viz. fotogalerie u tohoto článku). Dítěti bude na houby hexakoptéra s nosností pro filmové kamery a geodeta, který potřebuje přesné měření na centimetry, nepošleme do Sparkysu. Pokud je dotaz mimo naší range, poradíme vám vhodnou alternativu na koho se obrátit, nebo zjistíme potřebné informace, které vám přehledně naservírujeme do mailu. Otevřeli jsme první centrum pro komplexní služby spojené s provozem dronů. Máme tak prsty i v servisu, pojištění a obecně v leteckých pracích s různými typy dronů.

Oproti tomu informační stokou jsou Youtubová videa plná rad a tipů vesměs méně než více použitelných. Veřejnými médii se sice sem tam mihne profesionál, ale primární konstrukce reportáží je postavená na principu “nahonit views” v kontextu jakéhokoliv exemplárního průšvihu, kterých je v poměru počtu vlastníků strojů zanedbatelné množství. Věříme, že přijde den, kdy namísto “poprask – dron na letišti” nebo “dron špehoval sousedku v bikinách” budou média veřejnost více edukovat. Nebo odkazovat na relevantní zdroje informací a odborná místa.

Zákaz dronů, nebo prodej dronu na občanku jako v Německu

Nákupem dronu na občanku vámi neprostoupí nebeská moudrost a zakázat drony plošně? Bylo by to mrzuté, ale pojďme tomu předejít. Jak? Například v DronPro ke každému zapůjčení nebo ke koupi poskytujeme cca 60 – 90ti minutové školení tzv. “První start”. Nejdůležitější výcuc z manuálu ke dronu, jeho nastavení, správné předletové přípravě a jeho provozu v souladu s tuzemskou legislativou včetně praktického výcviku. Následně odcházíte osvícený a v ještě lepším případě se ochotně podělíte o užitečné informace s kolegy dronaři, kteří určitě ocení dobrou radu a odmění vás tekutým zlatem!

Droní moudro na závěr

Aby žili dronaři s nepolíbenými v konsensu, musíme vytvořit příznivé klima a veřejnost dostatečně informovat o zdrojích a hlavně o místech, kam si můžou zavolat, nebo se zastavit pro radu. Pokud už drona máte, nenoste v hlavě galimatyáš od Tondy z garáže v kombinaci s videy od Caseyho Niestata, který má sice pěkná videa, ale celkem už sešrotoval drony za minimálně půl milionu. Raději 3x napište nebo cinkněte, než abyste nechali vaší výplatu né-li 2 anebo taky 50 hluboko zakonzervované na dně Orlické přehrady.

100% užitečné zdroje, které se vyplatí sledovat

Facebookový kanál DronPro: facebook.com/dronpro.cz
Užitečné články o legislativě a provozními tipy: dronpro.cz/novinky
Skvělé technické recenze – Tom’s Tech Time: youtube.com/user/goblinpicturesger
Chcete létat blíže k letišti? Volejte ÚCL / ŘLP: 225 421 111 (ÚCL), 220 371 111 (ŘLP)
Létání v zahraničí: droneregulations.info

Letu zdar,

#DronPro Alex

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 3.6/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Alex
Specialista na drony a pravidla létání

776 86 88 86 (Po–So 9–18h)

Sonduju, analyzuju, vyhodnocuju a nikdy nepřestávám lovit! Svoje stopy zanechávám ve vzduchu a v onlinu. Jsem droní Gee :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den