Návody na létání a práci s dronem 1 minuta čtení

Jak vybrat dron pro leteckou fotogrammetrii?

1 března 2019

Alex

Nakoukněte s námi za oponu droního byznysu a zjistěte, jak vybíráme drony pro nasazení na leteckou fotogrammetrii. Každý projekt si totiž žádá trochu jinou techniku a samozřejmě záleží i na rozpočtu. Inspirujte se našimi nejoblíbenějšími kombinacemi.

Obsah článku

Oblíbené kombinace s koptery

Nejlevnější

Stroje z modelové řady Phantom 4, Spark, Mavic Pro, Mavic Air, Phantom 3 s cenou pod 30 000 Kč slouží primárně pro foto a video, lze je ale využít i pro základní fotogrametrii.

+ výhodou je cena, která je v porovnání s profesionálními stroji minimální

- nevýhodou je krátký letový letový čas, kvalita výstupů, kterou lze obecně charakterizovat jako méně přesnou, a není doporučeno tyto koptery využívat pro projekty, kde potřebujeme vysokou přesnost.

Poměr cena/výkon

Phantom 4 Advanced, Pro, Pro 2.0, Mavic 2 Pro, Mavic 2 Zoom s cenou mezi 30 000 Kč a 50 000 Kč patří mezi stroje s větším snímačem nebo možností zoomu oproti předchozí cenové kategorii.

+ kvalita výstupů v tomto případě je znatelně lepší, díky lepší optice

- pro potřeby geodetických prací je stále potřeba v případě přesných ortofotomap využívat GCP (pozemní kontrolní body)

TOP řešení

Phantom 4 RTK, M200, M210, M210 RTK, M600, M600 PRO s cenou od 150 000 Kč.

Řady M200, M210 a M210 RTK mají tu výhodu, že na ně můžeme aplikovat více druhů kamer (X5S, Zenmuse Z30, Zenmuse XT2). V případě mapování je vhodné využití kamery X5S díky snímači, který je srovnatelný s dnešními kompakty.

U řady M600 a M600 PRO ve spojení s DJI Ronin MX můžeme nasadit libovolnou zrcadlovku nebo bezzrcadlový přístroj s libovolnými objektivy - díky tomu získáváme vysokou kvalitu výstupů. Tato kombinace je vhodná pro detailní nasnímání objektů a následné vytvoření 3D modelu.

Phantom 4 RTK je úplnou novinkou, která přináší revoluční funkčnost především pro geodetické snímkování, kde v běžných případech potřebujeme GCP. Díky tomuto kousku nám potřeba kontrolních bodů odpadá.

Oblíbené kombinace s drony-křídly

Pro velké rozlohy vyberte raději dron typu křídlo - eBee Classic, nebo eBee X. Mají velkou výdrž baterie a eBee Classic za jeden let zmapuje kolem 140 ha s přesností až 1,5 cm/px. eBee X za jeden let zmapuje dokonce 220 ha nebo až 300 ha s extended baterií s přesností až 1 cm/px. 500ha pak můžete zvládnout s přesností až 3 cm/px.

Netroufáte si na fotogrammetrii sami? Spojte se s námi a navrhneme droní řešení na míru vašim plánům. 

 

👋✈ #LetuZdar

🐲 Drak_Alex

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 5/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Alex
Specialista na drony a pravidla létání

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)

Sonduju, analyzuju, vyhodnocuju a nikdy nepřestávám lovit! Svoje stopy zanechávám ve vzduchu a v onlinu. Jsem droní Gee :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den