Novinky ze světa dronů

Novinky ze světa dronů a jejich využití. Věděli jste, že existují jedlé drony, které zachraňují život v Africe, nebo drony, co hlídají stáda ohrožených zvířat před pytláky? Sledujte droní novinky a spadne vám brada. Budoucnost je tady!

Novinky ze světa dronů a jejich využití. Věděli jste, že existují jedlé drony, které zachraňují život v Africe, nebo drony, co hlídají stáda ohrožených zvířat před pytláky? Sledujte droní novinky a spadne vám brada. Budoucnost je tady!
750x500

Váš starý dron už nestačí vašim nárokům nebo si jen chcete udělat radost nejnovějším modelem? Say no more! Pošlete svého starého mazla k nám do bazaru dronů, vykešujte peníze a máte po starostech. My už se o vystavení dronu na web a jeho prodej postaráme. Žádné nahrávání fotek a informací po několika internetových bazarech, žádné schůzky s pochybnými týpky na parkovišti u Penny :-) Prostě vyplníte formulář, pošlete dron do DronPro a je to!

Celý článek

DronNEWS novinky ze světa dronů4náhled

Drone Delivery Canada získala průlomové povolení od Transport Canada pro provoz dronů se zdravotnickým nákladem, který je klasifikován jako nebezpečný, a to mimo vizuální dohled (BVLOS). Tento krok slibuje revoluci v přepravě citlivých zdravotnických potřeb a zlepšení péče o pacienty. Inovace nabízí zcela nové možnosti pro rychlou a efektivní distribuci nezbytných zdravotnických zásob mezi nemocnicemi.

Celý článek

DronNEWS novinky ze světa dronů12náhled

Ukrajina se stala ohniskem mezinárodního zájmu v souvislosti s její ambiciózní snahou o výrobu a nasazení obrovského počtu dronů jako součásti svého úsilí o obranu proti ruské invazi. Nové zprávy odhalují, že ukrajinská vláda v roce 2024 plánuje vyrobit více než milion dronů různých typů. Co stojí za tímto odvážným plánem a jakým způsobem by to mohlo ovlivnit konflikt v regionu?

Celý článek

DronNEWS novinky ze světa dronů3náhled

DJI Mic 2 je výkonný, kompaktní bezdrátový mikrofonní systém, který přináší revoluční zvukové možnosti pro tvůrce obsahu. Vyznačuje se dlouhou provozní dobou, rychlým nabíjením a vysokou odolností v různých prostředích, což z něj činí ideální volbu pro profesionály. Pojďme se mrknout na tuto novinku ze stáje DJI.

Celý článek

DronNEWS novinky ze světa dronů4náhled

Mitsubishi Electric US představuje platformu AnyMile, komplexní řešení pro logistiku a řízení provozu dronů. Tato inovace, poprvé oznámená na CES 2023, je nyní dostupná pro širokou škálu uživatelů včetně operátorů dronů a logistických společností. AnyMile nabízí efektivní správu zásilek a vozového parku s cílem snížit uhlíkovou stopu a zároveň zvýšit operativní efektivitu.

Celý článek

Dron news novinky ze světa dronů náhled

Podívejte se, co udělal Walmart v Texasu! Spojil síly se společnostmi Wing a Zipline, aby nabídly něco opravdu nevšedního – masivní rozšíření doručování pomocí dronů. Představte si, že teď můžou doručovat až 1,8 milionu domácnostem v oblasti Dallas-Fort Worth. A to není vše! Walmart vybral Wing a Zipline hlavně proto, že mají od FAA zelenou pro létání s drony, aniž by je museli mít operátoři neustále na očích. To je docela přelom, co říkáte?

Celý článek

DronNEWS novinky ze světa dronů1náhled

Amatérskému pilotovi dronu, který málem narazil svým dronem DJI Mavic Mini do DJ Normana Cooka, známého jako Fatboy Slim, bylo britským soudem nařízeno zaplatit pokutu přes 1100 dolarů (více jak 25 000 Kč). Co přesně se stalo?

Celý článek

Dron news novinky ze světa dronů náhled

Výrobce dronů DJI oznámil kontroverzní rozhodnutí ukončit podporu pro některé ze svých starších modelů od roku 2024. Toto oznámení vyvolalo vlnu reakcí mezi uživateli a odborníky v oblasti dronů. V tomto článku se podíváme na důvody tohoto kroku, jeho dopady na uživatele a možné důsledky pro budoucnost trhu s drony. Zajímavostí je, jak se DJI snaží vyvážit inovace s potřebami stávajících zákazníků.

Celý článek

Skydio X10 náhled

Značka Skydio, coby přední americký výrobce dronů, by pro pravidelné návštěvníky stránek DronPro nemusela být pojmem zcela neznámým. O technice dronů Skydio jsme psali už několikrát, a jeden z jejich dronů jsme i osobně vyzkoušeli. Základní uživatelská větev dronů Skydio byla sice nedávno odseknuta ze stromu dalšího vývoje, o to více pozornosti se ale zaměřilo na průmyslové modely, kterým by měla nyní kralovat čerstvá novinka Skydio X10 slibující 10násobné zlepšení po 10 letech postupného vývoje. Jdeme na to!

Celý článek

3480x1520

Při naší poslední návštěvě u chytrých hlaviček a šikovných rukou inženýrů a vývojářů z ČVUT jsme se mohli blíže podívat a nechat si vysvětlit různé zajímavé droní technologie, připravované pro všelijaké praktické mise. Takové, po kterých je poptávka, ale i jiné, jejichž aplikaci v reálném prostředí můžeme zatím jen předvídat. Jednou z těch, které mají blízko k praktickému nasazení, je automatické nebo dokonce autonomní létání v uzavřených prostorách, typicky ve skladech. Věděli jste ale, že jedno takové řešení už fakticky slouží ve skladech IKEA?

Celý článek

Létající auta náhled

Drony osazené nejčastěji čtveřicí vrtulí jsou dnes vnímané jako něco zcela běžného. Lidé si je pořizují pro zábavu, pro práci i pro různé tvůrčí činnosti. Jeden by si myslel, že přenést tento koncept do většího měřítka, aby byly drony schopné přepravovat lidi, nemůže být až tak těžké. Jenže realita není zdaleka tak růžová!

Celý článek

Kategorie blogu

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den