Ze zákulisí světa dronů

Kde jsme zase řádili? Co se nám povedlo i nepovedlo? Jak vypadá každodenní život u nás na prodejně? Co nás baví a inspiruje? Poznejte se s námi a celým DronPro blíže. Snad se spřátelíme!

Kde jsme zase řádili? Co se nám povedlo i nepovedlo? Jak vypadá každodenní život u nás na prodejně? Co nás baví a inspiruje? Poznejte se s námi a celým DronPro blíže. Snad se spřátelíme!
403968138-dji-mini-3-pro-a-smart-controller

Poslední novinku mezi hobby drony od DJI, model Mini 3 Pro, jistě všichni známe. Alespoň po teoretické stránce, jelikož se představení a testům tohoto dronu věnovalo mnoho prostoru, nejiné to bylo i u nás (mrkněte na recenzi Mini 3 Pro). Základní fakta, přednosti či případné slabiny nového dronu proto rozhodně nejsou žádným tajemstvím – tušíte ale, jak vznikal? Co vše se při jeho vývoji řešilo, jaké překážky a konstrukční výzvy musely být přijaty a následně pokořeny? Právě na to si zkusíme dnes posvítit.

Celý článek

MINIATURA

Dnes už na natáčení jakéhokoliv malo i velkofilmu nesmí chybět záběry z dronu. A nebylo tomu jinak ani v případě pokračování kultovky Party Hárd – Párty Hárder: Summer Massacre. Přečtěte si, jak jsme při natáčení jasnýho letního hitu letošního roku nasadili dron Inspire 2, mrkněte se na dokument z natáčení a potěšte se vkusnými fotkami z akce.

Celý článek

Porovnání Mavic Mini, Mini 2 a Mini SE, motory a vrtule

Existuje několik kategorií dronů, které disponují různými velikostmi, možnostmi a také cenovým rozsahem. A právě cena dronu je jedním z hlavních faktorů, které ovlivňují výběr zákazníka. Ten si obvykle stanoví nějaké přijatelné cenové rozpětí, kde se pak snažíme najít stroj, který v dané cenově hladině splní všechny nároky (nebo většinu), které na něj zákazník a pilot klade. Kolik stojí dron, co je na dronu nejdražší a co nejvíc šroubuje cenu dronu směrem nahoru?

Celý článek

DJI M3 Enterprise leak

M400 RTK, Mavic Enterprise Max, první DJI Enterprise dron s dokovacím hnízdem, Matrice 30 nebo DJI M30 – to je jen ochutnávka ze spekulací o názvu (a tím pádem i možné podobě) nového enterprise dronu, který by měla společnost DJI představit v pondělí 21. března. Prošli jsme za vás více i méně spolehlivé kanály a zkusili si z toho, co víme, složit obrázek letounu, který má vytřít zrak všem profesionálním dronařům.

Celý článek

87_pojisteni_nahledak

Létání s dronem je velká zábava a dosti návyková záležitost, která ale rozhodně není bez rizika. S vaším vrtulovým kamarádem se totiž může stát ledacos, přičemž následkem může být dost vážné poškození stroje, nebo dokonce jeho ztráta. Zajímalo by vás, jaké jsou nejčastější příčiny poškození či ztráty dronu a jak se s nimi ideálně vyrovnat? Prošli jsme statistiky a přidali trochu našeho know-how.

Celý článek

DJI Mini 3 leak

Množí se leaky, že by se Mini 3 měl objevit na jaře roku 2022. Nahrává tomu i nedávný launch “polonovinky” DJI Mini SE. Oficiálně se nám zatím nic nedoneslo, ale zmapovali jsme nejdůvěryhodnější leaky o novém mini dronu DJI Mini 3. Na jaké parametry se můžete s největší pravděpodobnos­tí těšit?

Celý článek

81_NASA

Pokud jste stejně vášniví letci a piloti dronů jako my všichni v DronPro, pak jistě dobře znáte jedno ze základních pravidel: „V mlze se nelétá!“ Proč tedy NASA, ale třeba i naši známí na ČVUT, testují takové věci, jako je dron umístěný v tunelu s mlhou hustou tak, že by se dala krájet?

Celý článek

DJi Mini SE

Co bude příští novinkou, kterou DJI vypustí do světa? Nějakou dobu už se spekuluju o dronu Mini 3, tedy 3. generaci aktuálně nejpopulárnějšího dronu na světě, nebo o úplně nové koncepci dronu, kterou jsme u DJI ještě neviděli. Nejpravděpodobněji ale DJI brzy představí staronovou edici dronu Mavic Mini a Mini 2 – jakousi mezigeneraci – v podobě dronu DJI Mini SE. Začalo to loni v Asii, pokračovalo Amerikou a nyní by mohla být na řadě i Evropa. Co o něm víme z dostupných leaků na internetu?

Celý článek

80_autonomni_dron_1

O využití plně automatických dronů pro doručování zásilek a podobné aplikace se, nejen mezi odbornou dronařskou veřejností, hovoří řadu let. I když třeba Amazon se na tomto poli dost snaží, k reálnému nasazení této technologie je ale stále ještě docela daleko. Nebo není?

Celý článek

59_vetrne_elektrarny

Obnovitelné zdroje frčí a solárních panelů a větrných elektráren je tak víc a víc. Ale jak je udržovat v dobrém a provozuschopném stavu tak, aby výroba energie byla co nejefektivnější a nejudržitelnější? No hádáte správně – na scénu vlétají drony a údržba je najednou jednodušší, časově méně náročná a hlavně levnější. Mrkněte se s námi, jak vám mohou v průmyslovém odvětví větrných elektráren pomoci drony DJI a které modely jsou pro to jako stvořené.

Celý článek

5_levne_drony_nahledovka

V DronPro se vám snažíme přinášet jen prověřené a spolehlivé drony s rozumným poměrem cena/výkon, a proto občas nevěřícně koukáme, co některé obchody nabízejí pod nálepkou “dron”. Levné drony bez kamery totiž často bývají jen hračky na jedno nebo několik použití a s plnohodnotným dronem nemají skoro nic společného. Přitom už za 3 tisíce si můžete pořídit šikovný kousek, který definici slova “dron” neudělá ostudu. Mrkněte na naše tipy.

Celý článek

Kategorie blogu

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den