Detekce tepelných úniků s dronem

Energie jsou stále dražší, a proto by byla škoda nechat unikat teplo pánubohu do oken, nemluvě o udržitelnosti. Termokameru na únik tepla pověsíme na dron a za minimum času a peněž zkontrolujeme váš objekt. Zjistíme, kde se nacházejí tepelné úniky, a ušetříme vám tak až desítky procent z vašeho obvyklého účtu za energie.

Energie jsou stále dražší, a proto by byla škoda nechat unikat teplo pánubohu do oken, nemluvě o udržitelnosti. Termokameru na únik tepla pověsíme na dron a za minimum času a peněž zkontrolujeme váš objekt. Zjistíme, kde se nacházejí tepelné úniky, a ušetříme vám tak až desítky procent z vašeho obvyklého účtu za energie.

Detekce tepelných úniků s dronem

  • Vytvoříme 3D termografický model na jakékoli budově, kromě budov ozděnych sklem.
  • Do týdne od realizace odevzdáme analýzu.
  • Cena začíná na 10 000 Kč u menšich rodiných domů a končí na 100 000 Kč u rozáshlých průmyslových objektů.

Máte li zájem, zanechte nám ve formuláři e-mail a telefon a do poznámky napište, kdy vám můžeme zavolat. Podělte se o detaily vaší nemovitosti a my vám hned spočítáme konečnou cenu.

Nezávazná poptávka

Termogram-tepelne-snimani-budnovy

Jak při detekci teplených úniků s dronem postupujeme

  1. 5235-predletova-priprava-dronpro.cz-ii Předletová příprava
  2. 5236-zadost-o-povoleni-dronpro.cz-iii Povolení od ÚCL (pokud je potřeba)
  3. 7780-naplanovani-mise-dronpro.cz-ii Naplánování mise
  4. 5251-nataceni-dronpro.cz Sběr dat
  5. 7174-postprodukce-sluzby-dronpro.cz Vyhodnocení dat

Koukněte se na naše ukázky

Vaše nejčastější otázky

Jak přesně kontrolujete z dronu střechy, komíny a další objekty na tepelné úniky?

Pro danou problematiku používáme stroje od DJI – model M300 RTK + kamera H20T s 20násobným optickým a až 200násobným digitálním zoomem. Opět levnější variantou může být například DJI Mavic 3 se 7násobným optickým a až 20násobným digitálním zoomem. U střech můžeme také využít termokameru pro viditelnější kontrolu případných úniků tepla z budov. V takovém případě je vhodné použití strojů M300 RTK s H20T, Autel EVO II Dual 640T nebo Parrot Anafi USA. V praxi objekt vidíme v živém náhledu na zobrazovacím zařízení a problematická místa nasnímáme. Z dat poté vyhodnotíme další kroky, které vedou k výměně, naplánování opravy nebo zajištění nápravy jednotlivých vad. V případě termografických snímků vyhodnotíme případné tepelné úniky v programech FlirTools nebo Workswell CorePlayer a vyhotovený protokol odevzdáváme klientovi.

Proč je pro detekci tepelných úniků budov ideální právě dron?

Dron aktuálně nabízí největší možnou variabilitu při detekci úniků tepla z budov. Za pár minut objekt obletí, nasnímá data a my pak z nasnímaných dat vytvoříme 3D termografický model, který odhalí problematická místa. K tomu používáme následující techniku: DJI M300 RTK + DJI H20T, DJI M30T, DJI M3T, Autel EVO Dual 640 T.

Pro jaké budovy se detekce tepelných úniků dronem hodí?

Detekci úniku tepla můžeme provádět na budovách starých i nových. Jediný limit může být při snímání větších ploch pokrytých sklem (velké prosklené fasády, výškové budovy), které IR záření odráží a tedy měření tedy není směrodatné.

Co od vás potřebujeme vědět, abychom připravili nabídku a plán realizace?

Informaci o budově (velikost, fotografie, polohu, informace o okolí (zástavba, nebo volný prostor) a rozsah zakázky: lokální měření (jedna stěna/křídlo komplexu), nebo celkové nasnímání budovy.

Jak dlouho od poptávky můžeme zakázku realizovat?

Čas závisí na délce schválení OkP (oprávnění k provozu) od ÚCL, délka letu závisí na velikosti budovy a komplexnosti požadavků (požadované rozlišení a detailnost, zpravidla by měly stačit 4 hodiny).

Kdy dostanete výstupy a co s nimi pak dál dělat?

Výstupy máte k dispozici zhruba do týdne od realizace (čas na protřídění a zpracování dat + rezerva). Získáte termální fotografie nebo termální 3D model, které poslouží jako podklad pro řešení zateplení budov a kontrolu jeho efektivity. Také je možná detekce zatékání do střech (mokrá izolace odvádí teplo lépe než suchá).

Kolik stojí detekce tepelných úniků s dronem?

Počítejte min. s 10 000,– za obecné projekty (dle rozsahu), více než 25 000 Kč za náročnější projekty (velká plocha, problematický prostor, požadavek na vyšší detailnost) a 100 000,– za velké areály.

V čem je lepší detekce pomocí dronu než klasické postupy?

Nasnímání celé budovy zvládnete v řádu desítek minut, což je při ručním postupu nereálné. Získáte podrobný 3D model pro snadnou orientaci a interpretaci výsledků.

Těšíme se na spolupráci s vámi

Nezávazná poptávka

Nabídka našich dalších služeb

Školení

Od pilotních základů po profi licenci

Zobrazit volné termíny

Půjčovna a prodej

K vybraným modelům školení zdarma

Servis

Spolehněte se na nás

Pojištění

Zařídíme pojištění dronu

Natáčení a focení

Vybereme nejvhodnější stroj a pořídíme dechberoucí záběry

Workshopy a firemní akce

Pobavte s drony své zaměstnance a partnery

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám

216 216 022

(Po–Pá 9–18h)

author-polygon-anezka

Anežka

Specialistka na drony a péči o zákazníky