Blog

Podívejte se za oponu droního byznysu. Máme pro vás recenze populárních i méně známých strojů, návody, jak vymáčknout ze svého dronu ještě úchvatnější záběry, a novinky z dronařského oboru, kde každý den přináší velké technologické skoky. Začtěte se a inspirujte se pro nové droní dobrodružství.

Podívejte se za oponu droního byznysu. Máme pro vás recenze populárních i méně známých strojů, návody, jak vymáčknout ze svého dronu ještě úchvatnější záběry, a novinky z dronařského oboru, kde každý den přináší velké technologické skoky. Začtěte se a inspirujte se pro nové droní dobrodružství.

Kategorie blogu

750x500

Váš starý dron už nestačí vašim nárokům nebo si jen chcete udělat radost nejnovějším modelem? Say no more! Pošlete svého starého mazla k nám do bazaru dronů, vykešujte peníze a máte po starostech. My už se o vystavení dronu na web a jeho prodej postaráme. Žádné nahrávání fotek a informací po několika internetových bazarech, žádné schůzky s pochybnými týpky na parkovišti u Penny :-) Prostě vyplníte formulář, pošlete dron do DronPro a je to!

Celý článek

DronNEWS novinky ze světa dronů4náhled

Drone Delivery Canada získala průlomové povolení od Transport Canada pro provoz dronů se zdravotnickým nákladem, který je klasifikován jako nebezpečný, a to mimo vizuální dohled (BVLOS). Tento krok slibuje revoluci v přepravě citlivých zdravotnických potřeb a zlepšení péče o pacienty. Inovace nabízí zcela nové možnosti pro rychlou a efektivní distribuci nezbytných zdravotnických zásob mezi nemocnicemi.

Celý článek

DronNEWS novinky ze světa dronů12náhled

Ukrajina se stala ohniskem mezinárodního zájmu v souvislosti s její ambiciózní snahou o výrobu a nasazení obrovského počtu dronů jako součásti svého úsilí o obranu proti ruské invazi. Nové zprávy odhalují, že ukrajinská vláda v roce 2024 plánuje vyrobit více než milion dronů různých typů. Co stojí za tímto odvážným plánem a jakým způsobem by to mohlo ovlivnit konflikt v regionu?

Celý článek

DronNEWS novinky ze světa dronů3náhled

DJI Mic 2 je výkonný, kompaktní bezdrátový mikrofonní systém, který přináší revoluční zvukové možnosti pro tvůrce obsahu. Vyznačuje se dlouhou provozní dobou, rychlým nabíjením a vysokou odolností v různých prostředích, což z něj činí ideální volbu pro profesionály. Pojďme se mrknout na tuto novinku ze stáje DJI.

Celý článek

DronNEWS novinky ze světa dronů4náhled

Mitsubishi Electric US představuje platformu AnyMile, komplexní řešení pro logistiku a řízení provozu dronů. Tato inovace, poprvé oznámená na CES 2023, je nyní dostupná pro širokou škálu uživatelů včetně operátorů dronů a logistických společností. AnyMile nabízí efektivní správu zásilek a vozového parku s cílem snížit uhlíkovou stopu a zároveň zvýšit operativní efektivitu.

Celý článek

Dron news novinky ze světa dronů náhled

Podívejte se, co udělal Walmart v Texasu! Spojil síly se společnostmi Wing a Zipline, aby nabídly něco opravdu nevšedního – masivní rozšíření doručování pomocí dronů. Představte si, že teď můžou doručovat až 1,8 milionu domácnostem v oblasti Dallas-Fort Worth. A to není vše! Walmart vybral Wing a Zipline hlavně proto, že mají od FAA zelenou pro létání s drony, aniž by je museli mít operátoři neustále na očích. To je docela přelom, co říkáte?

Celý článek

DronNEWS novinky ze světa dronů1náhled

Amatérskému pilotovi dronu, který málem narazil svým dronem DJI Mavic Mini do DJ Normana Cooka, známého jako Fatboy Slim, bylo britským soudem nařízeno zaplatit pokutu přes 1100 dolarů (více jak 25 000 Kč). Co přesně se stalo?

Celý článek

Dron news novinky ze světa dronů náhled

Výrobce dronů DJI oznámil kontroverzní rozhodnutí ukončit podporu pro některé ze svých starších modelů od roku 2024. Toto oznámení vyvolalo vlnu reakcí mezi uživateli a odborníky v oblasti dronů. V tomto článku se podíváme na důvody tohoto kroku, jeho dopady na uživatele a možné důsledky pro budoucnost trhu s drony. Zajímavostí je, jak se DJI snaží vyvážit inovace s potřebami stávajících zákazníků.

Celý článek

Dolet dronu náhled

Když si vybíráte nový dron, nebo se jen ze zajímavosti probíráte parametry modelů, které by vám jednou snad i mohly dělat společnost, pak se nejspíš nevyhnete informaci definující maximální dolet dronu. Tento údaj, který se u lepších kousků počítá v kilometrech, se může u různých modelů dost lišit. Fakticky se ale jedná o parametr, s nímž bychom se ale vlastně nemuseli výrazně „trápit“. Přesto je ale hodnota doletu nejednou ústředním tématem řady zapálených diskuzí či recenzí, včetně otázky, jak lze dolet dronu posílit nebo prodloužit, třeba pomocí různých doplňků. Má to ale smysl a je to vůbec potřebné a legální?

Celý článek

pozor

S novým rokem přichází i několik zajímavých změn v droní legislativě a pravidlech pro létání s drony. Nejvýznamnější je možnost žádat o nový typ povolení OkL a létat na jeho základě i v HOP v rámci kategorii OPEN. Další podrobnosti pro vás intenzivně zjišťujeme.

Celý článek

Jaké drony nejsou k dispozici v EU náhled

Při pohledu na nabídku dronů firmy DJI na našem trhu je možná obtížné si představit, že by snad byla oblast, na kterou by čínští inženýři nemysleli. Od drobných dronů kategorie Mini přes poloprofi stroje Mavic až po průmyslové drony Matrice Výběr je skutečně značný a i sebenáročnější zákazník si zpravidla přijde na své. O to větší překvapení některých z nás, že pár nových výtvorů tohoto technologického giganta je prozatím pouze v rukou domácího čínského publika a v našich končinách se o nich dozví jen ti nejzapálenější a nejzvídavější nadšenci. Pojďme si tedy představit pár zajímavých kousků, které u nás doma zatím neseženete, a zjistit, o co přicházíme.

Celý článek

Kategorie blogu

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den