Blog

Podívejte se za oponu droního byznysu. Máme pro vás recenze populárních i méně známých strojů, návody, jak vymáčknout ze svého dronu ještě úchvatnější záběry, a novinky z dronařského oboru, kde každý den přináší velké technologické skoky. Začtěte se a inspirujte se pro nové droní dobrodružství.

Podívejte se za oponu droního byznysu. Máme pro vás recenze populárních i méně známých strojů, návody, jak vymáčknout ze svého dronu ještě úchvatnější záběry, a novinky z dronařského oboru, kde každý den přináší velké technologické skoky. Začtěte se a inspirujte se pro nové droní dobrodružství.

Kategorie blogu

Quickshot miniatura

QuickShot je takový druh záběru z DJI dronu, kdy vytáhnete dron, vzlétnete a on vám automaticky natočí několik přednastevných záběrů, ze kterých si vyberete. záběry. Obkrouží objekt, odletí od objektu, nadletí objekt a další manévry, které většinou piloti-začátečníci neumí „zaletět“ běžnou pilotáží. Takže sledujte, my se jdeme přesunout s fešákama do fieldu, a jdeme vám ukázat, jak s QuickShotama pracovat.

Celý článek

Létání s dronem v Asii náhled

V Čechách na Nový rok klepeme kosu, a tak mnoho dronařů plánuje přes zimu spojit příjemné s užitečným – třeba vyrazit do jihovýchodní Asie s dronem a během koupačky nakropit i nějaké boží snímky. Jak je to ale s pravidly pro létání s drony v Asii a v nejoblíbenějších asijských destinacích českých dronařů? Zkusíme se zaměřit na pravidla pro malé drony, které s sebou na cesty tak rádi vozíme.

Celý článek

Srovnání Mini 3 Pro, Air 3 a Mini 4 Pro

Největší světový výrobce dronů, značka DJI, si s námi občas slušně hraje na kočku a myš. S oblibou nám se zřejmě dobře plánovaným odstupem servíruje různé oku i chuťovým pohárkům lahodící droní laskominy, které nás málokdy nechají chladnými. Člověk sice může mít doma sotva rok starý dron, o kterém si myslí, že mu plně vyhovuje, jenže pak přijde DJI s novinkou ve stejné řadě a vám hned začne v hlavě hlodat otázka: „Není už čas na upgrade?“

Celý článek

750x500

Množí se nám dotazy na detailní analýzu rozdílů mezi 2 DJI ovladači, které si můžete vybrat v rámci balíčků k dronům DJI Air 3, DJI Mini 4 Pro. Dali jsme proto hlavy dohromady a snažili se popsat všechny možné rozdíly, abyste se mohli kvalifikovaně rozhodnout, který “ovládací” setup pro vás bude nejlepší. Tak jdeme na to!

Celý článek

Hobby drony versus profesionální drony

Rozdíly mezi hobby drony a profesionálními drony můžeme najít v několika dimenzích. Hlavní je účel využití (létání pro zábavu vs. létání za účelem splnění konkrétní profesionální mise), kterému se pak přizpůsobuje design (např. aby na profi dron šlo připevnit několik druhů užitečného zatížení zároveň), výkon (např. záložní systém motorů u profi dronů), funkce, cena dronu a samozřejmě také legislativa. Pojďme si je všechny oblasti, kde se tyto drony liší, postupně rozebrat.

Celý článek

Mini 4 Pro recenze

Když se zhruba před rokem představila světu výrazně inovativní a konstrukčně nápaditá varianta malého, technologiemi a možnostmi našlapaného dronu pro nadšené uživatele – DJI Mini 3 Pro –, nestačili jsme žasnout nad tím, co vše se podařilo vtěsnat do takto kompaktního těla. Navíc při dodržení hmotnosti „pod 250 g“! Rok je pryč a DJI představuje pokračovatele – DJI Mini 4 Pro –, který názorně dokazuje, že v limitu „do čtvrt kila“ se najdou stále ještě slušné rezervy.

Celý článek

Skydio X10 náhled

Značka Skydio, coby přední americký výrobce dronů, by pro pravidelné návštěvníky stránek DronPro nemusela být pojmem zcela neznámým. O technice dronů Skydio jsme psali už několikrát, a jeden z jejich dronů jsme i osobně vyzkoušeli. Základní uživatelská větev dronů Skydio byla sice nedávno odseknuta ze stromu dalšího vývoje, o to více pozornosti se ale zaměřilo na průmyslové modely, kterým by měla nyní kralovat čerstvá novinka Skydio X10 slibující 10násobné zlepšení po 10 letech postupného vývoje. Jdeme na to!

Celý článek

Kategorie blogu

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den