Novinky ze světa dronů 3 minuty čtení

Walmart dál rozvíjí kontroverzní doručování pomocí dronů a DJI představilo FlyCart 30

19 ledna 2024

Nikča

Podívejte se, co udělal Walmart v Texasu! Spojil síly se společnostmi Wing a Zipline, aby nabídly něco opravdu nevšedního – masivní rozšíření doručování pomocí dronů. Představte si, že teď můžou doručovat až 1,8 milionu domácnostem v oblasti Dallas-Fort Worth. A to není vše! Walmart vybral Wing a Zipline hlavně proto, že mají od FAA zelenou pro létání s drony, aniž by je museli mít operátoři neustále na očích. To je docela přelom, co říkáte?

Obsah článku

Klíčový moment pro Delivery drony

Tak se podívejte, jak Walmart v Texasu rozjíždí velké věci s UAV partnery Wing a Zipline! Je to docela bomba, že díky novému schválení od FAA, můžou tyhle drony lítat bez vizuální kontroly (naopak spřízněná firma Walmartu DroneUp toto schválení nezískala). To znamená, že nemusí mít dron stále na očích, což je pro rozšíření jejich služeb klíčový moment. Díky tomu se otevírá možnost doručovat věci rychleji a efektivněji, což může pěkně zamíchat kartami ve světě doručovacích služeb. Pro Walmart, Wing i Zipline je to obrovský krok vpřed v oblasti inovací a údajně budou schopni obsloužit 75 % všech domácností v oblasti Fort Worth ve 30 městech a municipalitách.

Doručování nákupů z Walmartu je už v Texasu běžná praxe

 

Technologický pokrok a strategie firem Zipline a Wing

Zipline a Wing přinášejí do hry opravdu šikovné technologie. Vymýšlejí nové způsoby, jak automaticky nakládat a vykládat předměty, jak dobíjet drony a jak efektivně rozložit jejich "hnízdečka", aby byly vždycky připraveny a na dosah. Tímto způsobem můžou doručovat rychleji a efektivněji než kdykoliv předtím. To je obrovský skok vpřed pro celý průmysl doručovacích služeb. S těmito inovacemi můžeme očekávat, že doručování bude nejen rychlejší, ale také spolehlivější a flexibilnější.

DJI FlyCart 30
1. široce dostupný delivery dron od DJI je tady. FlyCart 30 unese až 30 kg nákladu

Nová éra doručování pomocí dronů je tu i s prvním delivery dronem od DJI pro širokou distribuci

Tento krok od Walmartu s Wing a Zipline naznačuje, že doručování dronů se stává stále běžnějším a přijatelnějším řešením v retailovém sektoru. K tomu se přidává i nedávné představení prvního delivery dronu od DJI – dronu FlyCart 30, který unese 30 kg nákladu, a najdete ho i u nás v DronPro e-shopu.

Jaké parametry má DJI delivery dron s cenovkou $17,000?

FC30 využívá koaxiální čtyřosou, osmilistou, vícerotorovou konfiguraci s vrtulemi z uhlíkových vláken a může dosáhnout maximální rychlosti letu 20 m/s. V konfiguraci se dvěma bateriemi unese 30 kg užitečného zatížení na 16 km. V nouzové jednobateriové konfiguraci se nosnost zvyšuje na 40 kg na vzdálenost 8 km. Přenos DJI O3 udržuje stabilní spojení mezi dronem a dálkovými ovladači na vzdálenost až 20 km. Režim Dual Operator umožňuje přenos ovládání mezi dvěma piloty na různých místech jediným kliknutím.

  • FC30 má krytí IP55, může pracovat při teplotách od -20° do 45° C a může létat ve větru o rychlosti až 12 m/s.
  • Standardní vrtule jsou optimalizovány pro výšky 0–6 000 m a podporují let do 3 000 m s nosností 30 kg. Samozahřívací baterie udržují optimální výkon i při nízkých teplotách.
  • Vestavěné redundance a inteligentní bezpečnostní funkce FC30 pomáhají zajistit bezpečnost během provozu. Před vzletem vyhodnocuje vhodnost letové trasy na základě podmínek okolního prostředí a zajišťuje bezpečnost před vzletem prostřednictvím audiovizuálních výzev a zpožděním startu vrtule. 
  • Během letu umožňují duální aktivní fázované radarové systémy a systémy binokulárního vidění vícesměrné inteligentní snímání překážek za každého počasí, ve dne i v noci. Vestavěný přijímač signálu ADS-B včas varuje před blízkými letadly s posádkou. V nouzových situacích se integrovaný padák může rozvinout v nízkých polohách a přistát s dronem.

V režimu Cargo je přenášený náklad umístěn do 70litrového kufru, který je vybaven snímači hmotnosti a těžiště pro zlepšení rovnováhy a bezpečnosti.

V režimu Naviják je náklad doručen pomocí navijáku, což se hodí v oblastech bez vhodných přistávacích míst. Systém navijáku má 20m lano, které se může ručně, nebo automaticky zatahovat rychlostí 0,8 m/s a unese 40 kg. 

AR Projection pomáhá přesnému umístění zboží tím, že ukazuje projektovaný bod přistání. Během letu může FC30 inteligentně upravit svou letovou polohu a automaticky snížit výkyv nákladu.

Nechybí ani kompletní softwarová sada pro snadné doručování dronů

DJI DeliveryHub systematizuje letecké doručování s plánováním provozu, monitorováním stavu, centralizovanou správou týmových zdrojů a sběrem a analýzou dat. Podporuje také živé sledování prostřednictvím kamery dronu s vysokým rozlišením FPV.

DJI Pilot 2 pohání ruční let a zobrazuje stav letu v reálném čase, stav nákladu a další údaje pro bezpečný a efektivní provoz. Za extrémního počasí nebo jiných abnormalit DJI Pilot 2 upozorní operátory na rizika a nabídne alternativní správu místa přistání.

DJI DeliveryHub a FC30 podporují integraci s externími cloudovými platformami nebo užitečnými zatíženími, což umožňuje přizpůsobení široké škále aplikací specifických pro odvětví.

S těmito technologickými inovacemi a strategiemi můžeme očekávat, že doručování drony bude nejen efektivnější, ale i rychlejší a flexibilnější. Rozšiřující se trend droního delivery je předzvěstí toho, jak může vypadat budoucnost maloobchodního doručování a jak velký dopad mohou mít drony na každodenní život.

👋✈ #LetuZdar

🐲 Nikča

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Nikča
Web & servis asistentka

Jsem ta, co zajišťuje, aby u všeho našeho zboží byly informace na jedničku. Když je třeba, zapojím se kdekoli, kde je potřeba ruka k dílu.

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den