Novinky ze světa dronů 1 minuta čtení

Revoluce v přepravě zdravotnického nákladu od Drone Delivery Canada

25 ledna 2024

Max

Drone Delivery Canada získala průlomové povolení od Transport Canada pro provoz dronů se zdravotnickým nákladem, který je klasifikován jako nebezpečný, a to mimo vizuální dohled (BVLOS). Tento krok slibuje revoluci v přepravě citlivých zdravotnických potřeb a zlepšení péče o pacienty. Inovace nabízí zcela nové možnosti pro rychlou a efektivní distribuci nezbytných zdravotnických zásob mezi nemocnicemi.

Obsah článku

Průkopnické BVLOS povolení pro doručování

Společnost propojila dvě operační povolení pro přepravu zdravotnického nákladu drony mimo vizuální dohled, což umožní přepravu potřebných zdravotnických potřeb mezi nemocnicemi a jinými zařízeními v Torontu. Tato integrace znamená významný krok vpřed v bezpečnosti a efektivitě UAV dopravy. K převozu zdravotnického materiálu bude používat již dříve představený dron Canary.

Drone delivery Canada model Canary

Droní přínos pro zdravotnictví

Létat v BVLOS usnadní a zrychlí přepravu důležitých zdravotnických potřeb. Díky tomuto řešení bude přeprava i spolehlivější. Daný pokrok nabízí zásadní přínos pro odlehlé a špatně dostupné oblasti, drony ale aktuálně mají povolení létat v celé 3,4km dlouhé "DroneCare" trase mezi zdravotnickými zařízeními. Drony budou převážet například krevní vaky, vzorky pacientů určené k testování atd. Také toto řešení zajistí efektivní a cenově dostupnou přepravu mezi Milton District v Torontu a Oakville Trafalgar Memorial Hospital.

Dron s lékárničkou

Mezník v doručování dronem

Tento úspěch Drone Delivery Canada představuje významný pokrok v logistice UAV, zejména ve zdravotnictví, a ukazuje potenciál UAV technologie v transformaci tradičních doručovacích metod a zlepšení zdravotnických služeb. Je to jasný signál, že budoucnost logistiky a zdravotnické péče může být formována inovativními technologiemi jako jsou drony. Přečtěte si třeba, jak dron zachránil život člověku s infarktem v odlehlém terénu. 

„DDC nadále posouvá hranice doručování dronů a toto schválení je důkazem našeho úsilí zajistit nasazení bezpečného a efektivního logistického systému dronů,“ řekl Steve Magirias, generální ředitel společnosti Drone Delivery Canada.

Drone Delivery Canada

Drone Delivery Canada funguje s použitím kombinace vlastního softwaru a špičkového hardwaru a tyto prostředky zpřístupňuje vládním a globálním korporátním organizacím jako modely činností Software-jako-Služba.

👋✈️ #LetuZdar

🐉 Max

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Jsem vždy ready vzlétnout do akce a vyřešit veškeré problémy mezi nebem a zemí.

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den