Novinky ze světa dronů 1 minuta čtení

Pilot dronu málem sejmul Fatboye Slima

18 ledna 2024

Amatérskému pilotovi dronu, který málem narazil svým dronem DJI Mavic Mini do DJ Normana Cooka, známého jako Fatboy Slim, bylo britským soudem nařízeno zaplatit pokutu přes 1100 dolarů (více jak 25 000 Kč). Co přesně se stalo?

Obsah článku

Co se vlastně stalo?

K incidentu došlo na nedávném koncertu Fatboye Slima, kde vystupoval pro 8 500 lidí na britské pláži, a těsně, 15 minut před koncem koncertu se na pódium zřítil dron Mavic Mini. Pilot uvedl, že se snažil pouze natočit atmosféru události, ale nezvládl ovládání dronu: "Přepnul jsem to do sportovního režimu, který deaktivuje senzor směřující dolů, abych mohl rychle vyletět nahoru a ven, ale omylem jsem šel dopředu a dolů."

Pilot měl víc štěstí než rozumu

Státní zástupce mezitím soudu řekl, že údaje z letových záznamů na dronu ukázaly, že Dalby ignoroval hned několik varování. 😬 "Nedošlo k žádnému poškození ani zranění, ale riziko bylo velmi reálné a velmi přítomné," řekla Megan Attreeová. Soud shledal Dalbyho vinným z toho, že z nedbalosti vystavil nebezpečí velké množství lidí. Ale k jeho štěstí si nakonec svého droního kamaráda mohl ponechat. ✈️

Jaké létat nad lidmi a ve městech?

Chcete létat blíže k lidem a zároveň dodržovat legislativu pro drony? Přečti si náš článek o létání nad městy.

Jak Dalby zareagoval

Dalby by u soudu velmi shovívavý a uvedl, že si v uplynulé době od incidentu udělal kurzy řidiče dronu a získal licenci pro operátora dronu. "Byla to blbá chyba, která se už nikdy nebude opakovat," řekl.

TIP

Abyste věděli, jak se svým dronem správně zacházet, můžete přijít na naše kurzy létání. Aneb abyste nedopadli třeba jako Dalby.

👋✈️ #LetuZdar

🐉 Max

Momentka z rekvalitfikačního kurzu PIlot dronu

Staňte se pilotem dronu!

Hledáte novou životní dráhu? Objevte svůj dream job a staňte se pilotem dronu! S naším 80hodinovým akreditovaným rekvalifikačním kurzem se seznámíte s širokou paletou dronů pro různá využití od filmu přes sběr dat a práci s termokamerou až po ošetřování rostlin v zemědělství. Mega nařáchlý 80hodinový kurz vás vykopne do oblak!

Přihlásit

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den