Návody na létání a práci s dronem

Jak si sestrojit vlastní dron, jak přimontovat to či ono nebo jak si sám vyřídit řidičák na dron. Naučte se kreslit dronem po obloze, malovat pomocí světla, létat ve speciálních módech a mnoho dalšího pěkně step by step.

Jak si sestrojit vlastní dron, jak přimontovat to či ono nebo jak si sám vyřídit řidičák na dron. Naučte se kreslit dronem po obloze, malovat pomocí světla, létat ve speciálních módech a mnoho dalšího pěkně step by step.
Akční kamery na zimní sezónu

Zkušení a zapálení uživatelé akčních kamer asi žádné zásadní rady, jak pracovat se svým náčiním, nepotřebují, i když vždy je prostor ke zlepšení. Naopak ti, kteří svět akčních a různých outdoorových kamer postupně objevují, budou rádi za každý tip a každou radu. I proto jsme se před delším časem věnovali základnímu výběru akční kamery, abychom na něj mohli dnes navázat speciálním zimním dílem.

Celý článek

waypoints u dronů náhled

Moderní drony vybavené pokročilou technologií monitorování a řízení vlastní polohy, využívající GPS a další systémy, již zdaleka nejsou odkázány na prosté manuální řízení pilotem stojícím nohama pevně na zemi. Naopak pilot v mnoha případech ani nemusí být pilotem jako spíše operátorem, plánovačem a odborným dozorem. To vše díky inteligentním letovým funkcím a možnostem předem plánovat dráhu letu, třeba díky funkci Waypoints.

Celý článek

ND filtry náhledový obrázek

Ve chvíli, kdy si pořídíte svůj první pořádný dron, nejspíš brzy zjistíte, že mezi snad nejčastěji používané a diskutované doplňky patří filtry nasazované před čočku samotné kamery. Těchto filtrů existuje celá řada, nejčastější jsou takzvané ND filtry, bez nichž se snad ani nedá natočit použitelné video! Tak to alespoň vyznívá z mnoha diskuzí. Jaká je realita? Skutečně potřebujete ND filtry? A jak je správě používat?

Celý článek

750x500

Fotíte krásné letecké snímky v maximální možné kvalitě, co dron dovolí, a nechce se vám je jen lifrovat na web, sociální sítě nebo je nechat hnít na disku? Nechte si vyvolat a vytisknout fotky z dronu a pověste si je třeba jako obraz. Jak na to?

Celý článek

e identita cover

Chcete zaregistrovat pilota dronu, projít testem o 40 otázkách a získat pilotní průkaz do kategorie provozu OPEN A1/A3, ale nevíte jak na založení e-identity, která je k tomu potřeba? Sepsali jsme pro vás podrobný návod a natočili videonávod. Nebojte se, je to easy :-) Prvním krokem je otevřít si na mobilu nebo na počítači portál Identita občana, kde se vám po kliknutí na “Přihlásit” zobrazí následující možnosti založení e-identity. Za nás je pro občany ČR nejpohodlnější založení přes NIA ID nebo pomocí Bankovní identity za předpokladu, že jste u banky, která ji podporuje, takže si na ně klidně v obsahu článku rovnou přeskočte. Pro pořádek ale popisujeme všechny cesty.

Celý článek

Nahled-sferickeho-panorama-v-aplikaci-dji-fly

Moderní drony v sobě skrývají řadu chytrých automatických funkcí, které nám jako uživatelům mají zpříjemnit život, nebo nás mají čistě jen pobavit, případně nám otevřít nové možnosti pro osobní kreativní vyjádření. Jednou z těchto funkcí jsou i režimy tvorby panoramatických fotografií, které lze snímat v různých formátech a podobách. Můžeme je nechat tvořit automaticky, nebo si s nimi hrát manuálně a ladit je detailně v rámci postprocesingu v počítači. Přečtěte si, jak vykouzlit efektní panorama z dronu, se kterým se rádi pochlubíte.

Celý článek

33_maintenance_nahledovka

Stejně jako se staráte o své auto, musíte se starat i o svůj dron. V autě musíte každý 2 roky měnit olej, na zimu přezout pneumatiky na zimní a další nezbytnosti. Tomuto se nevyhnete ani u vašeho létajícího miláčka. U dronu sice neměníte ani olej, ani vrtulky podle sezóny, ovšem nějaká práce se vždy najde. A pokud chcete, aby vám dron vydržel co nejdéle, měli byste se do toho pustit hned teď!

Celý článek

83_prvni_start_nahledak

Představme si situaci, zcela reálnou nikoliv vymyšlenou, kdy jste si pořídili svůj první dron, nastudovali základní legislativu, registrovali dron, složili zkoušky na kategorii Open A1/A3 a nyní se chystáte na první ostré starty. Nezáleží na tom jaký, nakolik sofistikovaný, či jak drahý dron vlastníte, základní pravidla jsou stejná a platí pro všechny bez výjimky. V dnešním návodném článku s videem si projdeme všechny důležité body předletové přípravy. Připomeneme kupříkladu základní legislativní pravidla nebo též skutečnost, že je potřeba dopředu vědět, kde létat smím a kde nikoliv. Dále si vysvětlíme ve stručnosti, jak dron fyzicky připravit na první let, jak jej ovládat a jak s ním opět bezpečně přistát. Rovněž se s vámi podělíme o seznam základních letových úloh, jejichž pomocí si lze osvojit základní pilotní dovednosti s dronem.

Celý článek

392168411-pgytech-fotobatoh-25l-batoh-na-dron-v-prirode

Když se rozhodnete pořídit si dron, nejspíš vás brzy napadne otázka, jak ho přepravovat a jak s ním cestovat? Přeci jen se jedná o poměrně křehkou elektroniku, navíc skládající se obvykle z více prvků (dron, ovladač, nabíječka a baterie), které člověk jen tak volně neodloží do běžného batohu. Řada dronů se sice dodává s originálním transportním pouzdrem – to ale nemusí vyhovovat vždy a rovněž nemusí ochránit dron za všech okolností. Podívejte se s námi na tipy, jak ochránit dron při přepravě a jak vybrat správný obal na dron.

Celý článek

Kategorie blogu

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den