Návody na létání a práci s dronem 2 minuty čtení

Kde a jak vyvolávat fotky z dronu

24 srpna 2022

Anička

Fotíte krásné letecké snímky v maximální možné kvalitě, co dron dovolí, a nechce se vám je jen lifrovat na web, sociální sítě nebo je nechat hnít na disku? Nechte si vyvolat a vytisknout fotky z dronu a pověste si je třeba jako obraz. Jak na to?

Obsah článku

Takové to domácí tisknutí

První cestou je využití domácí tiskárny, inkoustů a fotopapíru, budete ale omezeni velikostí svého “tiskařského stroje” v tom, jak velký formát vám dovolí vytisknout, a samozřejmě kvalitou tisku, která u domácích tiskáren nebývá valná. Snažte se proto pro optimální výsledek dodržet následující zásady:

  • Nastavte tisk na nejvyšší kvalitu.
  • Formát tisku zvolte vzhledem k rozlišení snímače vašeho dronu. Čím vyšší rozlišení, tím větší formát vytisknete bez ztráty ostrosti a kvality.
  • Pořiďte si co nejlepší fotopapír.
  • Pokud máte tiskárnu laserovou i inkoustovou, vyberte pro tisk fotografií z dronu tu inkoustovou. Je pro barevný tisk fotek vhodnější.

Vyhlídka máj  z dronu se bude krásně vyjímat na fotoobraze

Profesionální tisk ve fotolabu nebo v tiskovém centru

Za předpokladu, že vaše fotky z dronu k vyvolání mají skvělou kvalitu, se vám v profesionální fotolabu nebo copycentru otevírají takřka nekonečné možnosti, jak si nechat fotky vytisknout. Fotky můžete nechat vytisknout třeba jako:

Fotoobrazy

Jde o nejelegantnější způsob, jak své letecké fotografie dostat do interiéru tak, aby nepůsobily jako laciný plakát. Může jít o velkoformátovou fotku vyvedenou na lesklém plátně nebo sametovém fotopapíře nebo fotoobraz s rámem v menších až obřích velikostech. Menší fotoobraz vás vyjde zhruba na 1500 Kč, velký bude stát kolem 3000 Kč. K dispozici bývají rozměry až 200 x 300 cm, a to už je droní fotka, u které spadne návštěvám čelist.

TIP

Mrkněte se, jak na základy focení z dronu a 3 návody, jak na fotku snů, která se bude jako fotoobraz krásně vyjímat. Doporučujeme klasický top shot!

Klasický topshot z dronu vypadá na fotoobrazech skvěle

Fotoplakáty

Méně luxusní variantou je tisk fotoplakátu. Ale i ten bude velmi efektní, protože kvalitní tisková centra vám nabídnou výběr z několika typů fotopapírů a fotoplakáty tisknou obvykle až 10 barvami (místo obvyklých čtyř nebo šesti) a navíc ve vysokém rozlišení. Můžete si objednat i tónování fotky nebo převedení do černobílé. Největším formátem k dispozici bývá 3000 × 108 cm, který vás vyjde na zhruba 6000 Kč.

TIP

Chtěli byste na zeď krásnou fotku z dronu, ale žádná z vaší tvorby se vám nehodí? Mrkněte do naší fotobanky fotek z dronu a stáhněte si tu, která vás zaujme.

Island z dronu je pro sugestivní obrazy do interiéru jako dělaný

Tapety

Tak tohle je hodně originální nápad nechat si svou fotku z dronu vytisknout jako tapetu a nalepit si ji třeba přes celou jednu zeď pokoje nebo kanceláře. Co takový uklidňující topshot lesa nebo zimní krajiny? Na výběr bývá nekolik druhů tapet: nejpoužívanější je hladká vliesová tapeta, ale nabízejí se i strukturované vliesové tapety nebo samolepicí textilní tapety. Bojíte se, že tapetu špatně nalepíte? Buďte v klidu kvalitní fotocentra vám dohodí i profi tapetáře, který fototapetu hladce a čistě aplikuje.

Relaxační tapetu do interiéru vykouzlí fotka z dronu

Soutěž o A3 tisk fotek z dronu od Kvik tisk

Mrkněte na náš Facebook, kde probíhá soutěž o 3 vouchery na tisk fotek z dronu od Kvik tisk

kvik tisk logo

Fotoknihy

Fotoknihy nejsou jen pro babičku, která chce mít pohromadě fotky vnoučátek. Hodí se i pro fotky z dronu, a to především ty největší formáty, aby na letecké fotografii vynikly barvy a detaily. Můžete si nadesignovat i vlastní desky a schovat do fotoknihy třeba droní fotky z posledního výletu.

Fotky z dronu si můžete nechat zpracovat do fotoknihy

Fotokalendáře

Máte v kolekci fotky z dronu v průběhu různých ročních období? To si přímo říká o vytištění fotokalendáře. I tady máte na výběr z desítek layoutů nebo si můžete v kvalitních fotocentrech nechat i vyrobit fotokalendář na míru. Z netradičních papírů a v netradičních formátech.

 

TIP

Fotíte rádi z dronu nad zimní krajinou? Přečtěte si naše tipy, jak zahřát baterky a jak létat s dronem v zimě, aby vám nenamrzly vrtulky. A když už v tom budete, inspirujte se i krásnými zimními fotkami z dronu.

👋✈ #LetuZdar

Anička

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Anička
Šéfeditorka

A žádný a možnááá a kdybyyy... Volím ta správná slova, češu a leštím textíky, aby bavily, ale taky abyste se dozvěděli to podstatné :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den