Ze zákulisí světa dronů 1 minuta čtení

LEAK! DJI Air 3 se blíží?

17 července 2023

Anička

Ukončení prodeje dronu DJI Air 2S nám napovědělo, že se asi blíží release nového letounu z oblíbené řady Air. A leaky z internetu nám dávají za pravdu – množí se zkazky, že dalším fešákem ze stáje DJI bude Air 3. Co zatím víme?

Bude Air 3 hybridem mezi Mavic 3 a Mini 3 Pro?

Z uniklých fotografií DJI Air 3 se zdá, že ano. Jsou na nich vidět 4 oči tedy 4 protipřekážkové senzory včetně charakteristických “žabích očí” na předku. Dvojicí populárních dronů se inspiroval i skládací mechanismus dronu a systém vkládání baterky, tedy zezadu. 

LEAK DJI Air 3 se 2 kamerami

Markantní je také velký gimbal s poměrně velkou kamerou, která by mohla skrývat 1palcový senzor nebo dokonce 4/3 senzor z Mavicu 3 Classic. Někteří optimisté věří, že s Air 3 přijde také 6K kvalita záznamu. Kamera je totiž podle “leakerů” rozhodně větší než na modelu Air 2S. Další zdroje mluví o 2 kamerách nad sebou, jedné klasické 1palcové a druhé zoomovací (37x přiblížení), tak jako je známe z řady Mavic 3. Zajímavostí je, že na stroji prý nebude figurovat kamera Hasselblad. OsitlaLV (spolehlivý twitterový zdroj leaků přímo z DJI) si posvítil na objektivy, které by měly zdobit nový dron DJI Air 3.

 

Oproti svému předchůdci by se “Air trojka” měla vyhýbat překážkám ve všech směrech. Větší se zdají i baterie, takže možná můžeme počítat také s delším flight time. Leakeři dávají ruku do ohně za to, že nová baterka bude mít kapacitu 4241 mAh, což by znamenalo 30% zvětšení doletu oproti baterkám u modelů Air 2 nebo Air 2S.

Nový Mavic 3 Air s příslušenstvím a obalem na baterky

Leak podoby dronu DJI Air 3

Cena DJI Air 3

Cena Air 3 ve verzi Fly More Combo s ovladačem RC 2 Controller s vestavěným displejem by se cenově mohla pohybovat kolem 30 000 Kč, o pár tisíc méně než Mavic 3 Classic v základu. Levnější kombo s ovladačem RC-N2 pro smartphone vyjde na zhruba 29 000 Kč a vypadá to, že samostatně se Air 3 prodávat nebude.

👋✈ #LetuZdar

Anička

Zdroje:

https://dronexl.co/2023/05/24/dji-air-3-drone-photos-video-leaked/

https://dronedj.com/2023/06/26/the-first-dji-air-3-price-leak-is-in-and-its-actually-pretty-reasonable/

https://dronedj.com/2023/06/29/air-3-product-photos/

https://twitter.com/OsitaLV

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 2.6667/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Anička
Šéfeditorka

A žádný a možnááá a kdybyyy... Volím ta správná slova, češu a leštím textíky, aby bavily, ale taky abyste se dozvěděli to podstatné :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den