Ze zákulisí světa dronů 2 minuty čtení

Levné drony bez kamery: Mají vůbec smysl?

15 července 2020

Anička

V DronPro se vám snažíme přinášet jen prověřené a spolehlivé drony s rozumným poměrem cena/výkon, a proto občas nevěřícně koukáme, co některé obchody nabízejí pod nálepkou “dron”. Levné drony bez kamery totiž často bývají jen hračky na jedno nebo několik použití a s plnohodnotným dronem nemají skoro nic společného. Přitom už za 3 tisíce si můžete pořídit šikovný kousek, který definici slova “dron” neudělá ostudu. Mrkněte na naše tipy.

Obsah článku

Nevýhody levných dronů bez kamery

Hlavní nevýhodou nejlevnějších dronů s kamerou i bez kamery jsou obecně špatné aerodynamické vlastnosti, takže se dron hůře ovládá a ve vzduchu “plave”. Jsou tedy vhodné především pro létání v interiéru, protože i sebemenší větřík je rozhodí. Až si osaháte ovládání, tak vás dron bez kamery brzy začne nudit – protože, co si budeme povídat, hlavním benefitem létání s dronem je možnost pořizovat snímky z ptačí perspektivy nebo si zalétat s “nohama na zemi” pomocí FPV brýlí. Když už ale chcete po levném dronu sáhnout, který vás nezklame?

TIP

Nákup levnějšího dronu bez kamery pro vás může být chytrou volbou, pokud už vlastníte kvalitní akční kameru typu GoPro. Když si pořídíte dron s držákem na kameru, akční kamerku, kterou už máte, můžete na dron pověsit a ušetříte oproti koupi dronu s integrovanou kamerou.

RC drony bez kamery pro modeláře

Jste nadšení modeláři a polovinou srandy při létání s dronem je pro vás možnost si ho celý složit? Pokud natáčení není vaší hlavní motivací, opravdu vám bude stačit levný model. Prohlédněte si třeba náš dřevěný skládací dron AirWood CUBEE, který najdete ve 2 variantách. Ve variantě s programovacím modulem, takže se můžete spolu s dronařením a modelařením naučit hrou základy programování. Druhou variantou je kombinace dronu Airwood s HD kamerou. A jak se dřevěný dron skládá? Z desek vyloupnete základní dřevěné a elektronické dílky (můžete si je i nabarvit), složíte je podle návodu, přidáte programovací modul, nebo kameru a můžete letět.

Skládací levný dron bez kamery
Dřevěný dron AirWood CUBEE v rozloženém stavu

TIP

I když výrobce nabízí k sestavení 4 další modely, vybrali jsme pro vás právě CUBEE, protože je nejstabilnější pro let a vrtulky má chráněné ze všech stran. Je proto ideální pro začátečníky nebo jako první dron pro šikovné děti.

Dron AirWood CUBEE patří mezi levné drony bez kamery
Složený AirWood s ovladačem

Malé levné drony bez kamery pro trénink nebo droní závody

Kde si levné drony určitě zaslouží své místo, je trénink v indooru nebo droní závody při zachování vizuálního kontaktu. Malý levný dron můžete s klidným srdcem rozstřelit o protivníka nebo záludnou překážku, než kdyby šlo o stroj za desetitisíce. Ze svého levného dronu navíc můžete udělat závodní FPV dron dokoupením a instalací externího FPV systému. Podívejte se na příslušenství pro závodní drony, kterým můžete svůj levný kousek bez kamery osadit. 

DJI Digital FPV system promění váš běžný dron v závodní
DJI Digital FPV system promění váš běžný dron v závodní

Levný dron s kamerou už za 2990 Kč? Ryze Tello!

Kvalitní stroj s přátelskou cenovkou, který můžeme s klidným srdcem doporučit pro začínající i pokročilé piloty, je rozhodně mini dron Ryze Tello. Jde o levný dron s kamerou, který začíná na ceně 2990 Kč za samotný stroj se základním příslušenstvím, k dispozici je ale i v edicích RYZE Tello Boost Combo s 2 náhradními bateriemi a nabíjecí stanicí za cenu kolem 4 000 Kč, v limitované Iron Man edici nebo v edukativní edici Tello EDU. Ta je obzvlášť zajímavá, protože vás pomocí promyšleného a zábavného učebního software naučí programovat v jazyce Scratch. Užijete si tak 12 hodin tréninku a 100 vzdělávacích úkolů. Pokud jste pokročilejší uživatel, můžete také vyvíjet softwarové aplikace pro Tello pomocí sady Tello SDK.  

Minidron Ryze Tello v designu Iron Man
Minidron Ryze Tello v designu Iron Man

A proč je Tello tak skvělý dron, i když je tak levný? V malém tělíčku nabízí plnohodnotné funkce – HD kameru, 5MP fotoaparát, rychlost 28 km/h, solidní 13minutový flight-time, elektronickou stabilizaci obrazu a chytré režimy, se kterými natočíte pecky, i když ovládání ještě nemáte úplně v ruce. Inženýři z Ryze Robotics dali totiž při vývoji hlavy dohromady s DJI a Intelem a mohl tak vzniknout lehký dron, který neomrzí ani pokročilé piloty, schopný hi-tech plně automatického létání s odolnou konstrukcí a skvělou ovladatelností skrze mobilní appku. 

Edukativní edice levného dronu Ryze Tello
Edukativní edice levného dronu Ryze Tello, se kterou se naučíte programovat

Jestli tedy uvažujete o levném dronu bez kamery, vězte, že za ty stejné peníze, můžete mít už velice inteligentní stroj s kamerou – Ryze Tello.

 

👋✈ #LetuZdar

Anička

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 4.6667/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Anička
Šéfeditorka

A žádný a možnááá a kdybyyy... Volím ta správná slova, češu a leštím textíky, aby bavily, ale taky abyste se dozvěděli to podstatné :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den