Slovník pojmů a FAQs do 1 minuty

Co je to vysílač pro dron?

26 března 2023


Vysílač pro dron, také známý jako RC ovladač, je zařízení používané k ovládání bezpilotních letounů (dronů) pomocí rádiových vln. Vysílač pro dron je obvykle připojen k vysílači na dronu a umožňuje pilotovi ovládat pohyb dronu pomocí joysticků, spínačů a dalších ovládacích prvků pro ovládání výšky, směru a rychlosti letu. Vysílače pro drony mohou také obsahovat další funkce, jako je například stabilizace, přepínače režimů letu nebo tlačítka pro spouštění fotoaparátu nebo videokamery.

Jaké jsou druhy vysílačů pro ovládání dronu na dálku?

RC modely dronů obvykle ovládají klasické rádiové vysílače bez nějakých extra fičur. I klasické drony komunikují skrze RC signál, levné drony ale často mají místo RC k dispozici jen WiFi ovladač, kde data mezi dronem a vysílačem běží přes WiFi síť.

U ovladače pro drony by vás určitě měla zajímat přenosová technologie, která dále determinuje dosah signálu (obvykle v km) a kvalitu přenosu signálu, která je zásadní především u video vysílače, když chcete co nejvěrnější zobrazení obrazu u kamery dronu přímo na ovladači. 

Novinkou jsou intuitivní ovladače DJI Motion Controller, které svým stylem ovládání připomínají opravdový knipl.

vysílače na dron

Profesionální ovladač DJI RC Pro Enterprise

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den