Slovník pojmů a FAQs 1 minuta čtení

Co jsou to FPV brýle?

16 června 2023


FPV brýle jsou jedním z klíčových prvků výbavy FPV dronů a tvoří ucelený FPV systém. Jedná se o specifický druh dronů, které pilot neovládá tak, že by sledoval jejich pohyb očima na obloze, ale pomocí speciálních brýlí, do kterých se přenáší obraz z čelní kamery dronu. Jedná se o určitou simulaci pocitu, jako by byl pilot přímo na palubě a sledoval scénu pohledem první osoby. Odtud označení FPV = First Person View.

FPV brýle = brýle přenášející obraz z pohledu první osoby.

K čemu jsou FPV brýle a FPV drony?

Přenos obrazu z dronu přímo do brýlí pilota má řadu výhod. Díky ovládání dronu za pomoci pohledu z první osoby (FPV) lze za mnoha situací ovládat dron s větší přesností a dynamikou. Pilot se může snáze vyhýbat překážkám a provádět složité letové manévry. Z tohoto důvodu mají FPV drony, k jejichž ovládání se používají FPV brýle, využití především při závodním nasazení, ale také ve filmovém průmyslu.

Závodní drony ovládané přes FPV brýle jsou poměrně mladou, zároveň však vzrušující a na popularitě rychle stoupající disciplínou. Vysoká rychlost, náročné tratě, složité manévry a vzájemné souboje, ale také kolize a nehody přitahují řadu diváků. S FPV drony také můžete natáčet mnoho unikátních, zejména značně dynamických záběrů, které jinou technikou téměř nejde pořídit. Piloti s FPV systémy tak stále častěji nachází uplatnění u filmů, seriálů, dokumentů, při sportovních přenosech a u řady dalších příležitosti.

FPV brýle

Jak vybrat dron kompatibilní s FPV brýlemi

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den