Slovník pojmů a FAQs do 1 minuty

Jaká je ideální paměťová karta pro dron?

30 srpna 2023


Existují různé druhy paměťových karet, ale pro dron se hodí nejlépe karta přímo doporučená výrobcem. Každopádně neuděláte chybu, když si pro svůj dron vyberete paměťovou kartu se symbolem U3. Obzvlášť, pokud váš dron natáčí minimálně ve 4K.

Symbol U3 znamená "Ultra High Speed Class 3" a označuje minimální udržovanou rychlost zápisu paměťové karty pro nahrávání videa s vysokým rozlišením (30 MB/s), jako jsou právě třeba 4K nebo 8K videa z dronu. Minimální garantovaná rychlost zápisu je klíčová pro zachycení videa s vysokou kvalitou bez vypadávání snímků nebo přerušeními způsobenými pomalou rychlostí zápisu dat. 

Nejlepší paměťové karty pro dron

Našim pilotům se nejvíce osvědčily paměťové karty SanDisk řady Extreme Pro, které jsou velmi odolné a mají velkou kapacitu. Ty samozřejmě najdete i v naší nabídce paměťových karet, a to ve variantě SD nebo MicroSD. Pořídíte u nás i CINESSD disky pro profesionální drony a samozřejmě i praktická pouzdra na SD karty a paměťové karty všeho druhu. Hodit se můžou také adaptéry na paměťovky.

paměťové karty

Součástí Inspire 2 je i DJI PROSSD 1TB disk

TIP

Více o tom, jak zálohujeme videa a fotky z dronu, najdete ve shnujícím článku o externích úložištích a zálohování dat.

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den