Slovník pojmů a FAQs 1 minuta čtení

K čemu je funkce ActiveTrack?

26 července 2023


Funkce ActiveTrack je jednou z pokročilých funkcí dostupných v některých modelech dronů od společnosti DJI, která umožňuje sledování a zachycování pohyblivého objektu z dronu. Tato funkce je navržena tak, aby dron automaticky sledoval a zaměřoval se na vybraný objekt nebo osobu a udržoval ho v záběru během letu.

Použití funkce ActiveTrack je podobné režimu Follow-me (který ale funguje na jiném principu a má své výhody i omezení) a hodí se hlavně při natáčení akčních scén, sportovních událostí, dobrodružných aktivit nebo v jakékoli situaci, kdy chcete, aby dron automaticky sledoval konkrétní cíl a zachycoval jej z různých úhlů a perspektiv. Prostě ideálka na honičky a také prubířský kámen, který rádi testujeme v našich recenzích dronů.

Když aktivujete funkci ActiveTrack na dronu DJI, můžete vybrat cíl pro sledování přímo na displeji ovladače nebo v mobilní aplikaci. Dron pak používá kombinaci vizuálního snímání, technologie sledování objektů a algoritmů pro udržování cíle ve středu záběru kamery. Dron se pohybuje spolu se sledovaným objektem, zachycuje jeho pohyb a zajišťuje stabilní záběry.

TIP

Pamatujte na to, že senzory, pomocí kterých se dron pohybuje, jsou optické a mají své limity, a to buď v případě nízké viditelnosti, kdy dron sám zahlásí, že je nízká viditelnost a automaticky senzory vypne, nebo v případě, že se mu do cesty dostane tenká překážka jako holá větev nebo například drát el. vedení. V tomto případě není zaručeno, že dron na překážku zareaguje. Doporučujeme tedy bedlivě zkontrolovat prostor, ve kterém chcete funkci ActiveTrack využít.

Funkce ActiveTrack je užitečným nástrojem pro tvorbu profesionálních videí a snímků z dronu, ale umí s ním pracovat i stabilizátory DJI. K červnu 2023 už můžeme používat  6. generaci této technologie –⁠ ActiveTrack 6.0. A hlavní výhoda? ActiveTrack nám umožňuje snadnější a preciznější sledování objektů než manuální ovládání dronu, a to až tak dobře, že dokáže nahradit i jeřáby a kolejnice z klasického vybavení profesionálních filmových štábů.

Pocket 2 s Active Track 3.0

drony DJI

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 5/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den