Novinky ze světa dronů do 1 minuty

Kitty Hawk Flyer: Dron, který uveze i vás

28 června 2018

Alex

No tak dobře – není to úplně dron, i když se mu dost podobá. Je to spíš letadélko pro jednoho pasažéra/pilota, které umí vyletěl do výšky 3 metrů a tam poletovat rychlostí až 32 km/h. Startup Kitty Hawk vám chce skrze svůj model Flyer umožnit létání, aniž byste měli pilotní licenci nebo „opravdové“ letadlo.

Obsah článku

Celoelektrický ultra-light

Startup Kitty Hawk spoluzakládal legendární Larry Page a pojmenoval ho po městečku v Severní Karolíně, kde poprvé vzlétli se svým prototypem bratři Wrightové. Z dílny Kitty Hawk jste už v médiích mohli vidět autonomní vzdušné taxi jménem Cora vyvinuté pro dopravu pasažérů mezi ostrovy Nového Zélandu. A čím se může chlubit novinka Flyer?

  • Sedadlem pro 1 pilota na centrálním podu.
  • 10 vrtulemi poháněnými bateriemi s výdrží 12-20 minut podle vyvinuté rychlosti a hmotnosti pilota.
  • Zařazením do kategorie ultra-lightů, načež např. v USA nemusí mít pilot licenci, dokud létá nad vodou nebo prázdnými prostranstvími.

K dalším přednostem pohonu pomocí elektromotorů patří tichý chod, který autoři přirovnávají k 50 m vzdálené sekačce.

Můžu si Flyer koupit?

Můžete, na stránkách výrobce si můžete svoje letadélko předobjednat. Avšak nejdřív musíte vyplnit dotazník a počkat na schválení, abyste se mohli titulovat jako „Founder Flyer“. Největší zájem má startup o spolupráci s firmami, které by si mohly pořídit celou flotilu. To nám napovídá, že by se Flyer mohl uživit hlavně jako vozítko v zábavních parcích a na různých eventech.

 

👋✈ #LetuZdar

🐲 Drak_Alex

Štítky

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 5/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Alex
Specialista na drony a pravidla létání

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)

Sonduju, analyzuju, vyhodnocuju a nikdy nepřestávám lovit! Svoje stopy zanechávám ve vzduchu a v onlinu. Jsem droní Gee :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den