Návody na létání a práci s dronem 1 minuta čtení

Nejčastější poruchy dronů a co s nimi?

4 dubna 2019

Nikča

Se svými pochroumanými miláčky k nám chodíte nejčastěji po pádu – gravitace je nelítostná a občas se nestačíme divit, co všechno to odneslo – poškození kamery, motorů, regulátorů, trupu, podvozku nebo všeho naráz. Co s tím a jak dronu pomoci zase na vrtulky?

Obsah článku

Něco si přej, padá dron

Když přinesete dron na ošetření k nám, droního parašutistu nejdřív omrkneme a posoudíme jeho zranění. Pak ve spolupráci s autorizovaným servisem naceníme opravu a vy se rozhodnete, zda do opravy jít. Může se také stát, že dron vám v servisu nakonec vymění za jiný kus.

Dron, to fakt není vodní tvor

Další velkou kapitolou jsou utopené drony. Nechceme zklamat vaše naděje na resuscitaci pacienta, ale oprava utopeného dronu se v 99,9 % nevyplatí a stojí skoro stejně jako nový dron. Při kontaktu dronu s vodou se totiž obarví kontrolní štítky a servis nekompromisně vymění celé tělo včetně elektroniky.

TIPŘešením, jak se vyhnout velkým částkám za opravu, je sjednat si pojištění dronu, nebo využít speciálních záručních programů přímo od výrobce dronu, jak je např. DJI Care Refresh.

Jen taková droní viróza

Nejde vám spárovat dron s ovladačem nebo problikávají diody dronu? Pravděpodobně došlo k chybě při aktualizaci firmware. Není to nic vážného, takže exitus pacienta nehrozí - přesto je to úkol pro autorizovaný servis. Hlavně zachovejte klid - jde o záruční opravu.

Ach ta baterka

Špatné skladování baterky a její vybití pod zdravou úroveň může způsobit to, že droní pumpa (alias baterka) nejde nahodit. I tady si vystačíte se zárukou, ale příště se polepšete a nabíjejte neustále alespoň na 2 čárky.

Dron se zákalem?

Přenos obrazu je v čudu. WTF? Může za tím být poškození desky kamery, ke které často dochází, když nepoužíváte aretace gimbalu při přenášení dronu. Tady si odfrkněte - jde o záruční opravu, ale přece jen se poučíte, že desku není radno namáhat. Mnohem častější než poškození desky je poškození samotných serv u gimbalu nebo přetrhnutí některého z kabelů -  to způsobí buď nefunkčnost gimbalu, nebo nefunkční přenos obrazu. Pokud se jedná o mechanické poškození, tak už to bohužel nelze opravit není v rámci záruční opravy.

Spoustě karambolů a poškození částí dronu se vyhnete pečlivou předletovou přípravou, přenášením droníka v kvalitním obalu a správnými návyky. Tak ať to lítá jedna radost, aniž by byl dron kdy marod.

 

👋✈ #LetuZdar

Nikča

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 2.15/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Nikča
Specialistka na drony a zákaznickou péči

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)

První 3 místa vyhrávááá.. spokojený klient. Přes to neletí dron! Hlídám cashflow a hlavně Alexe. Jsem hlava gangu :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den