Inspirace pro létání s dronem 2 minuty čtení

Parťáci na zimní dovču aneb jak si natočit svou krasojízdu

1 ledna 2020

Alex

Dneska to nebude o dronech, ale o dalších pomocnících ze stáje DJI, kteří vám vykouzlí akční adrenalinové záběry na zimní (i jakékoliv jiné) dovolené. Ať už pojedete do Kérkonoš, nebo do Alp, tyhle prckové vám pomůžou natočit vaše skočky, sjezdy a piruety.

Obsah článku

Stačí si vzít mobil a přibalit stabilizátor

Bez svého nadupaného mobilu nedáte ani ránu? Tak proč investovat do další kamery – mnohem lepší je nasadit mobil na stabilizátor Osmo Mobile 3. Záběry zbavíte přirozeného třesu rukou (i třesu ze zimy) a získáte záběry jako od profíků.

10418-stabilizator-dji-osmo-mobile-3-

Osmo Mobile 3 je novinka konce roku 2019 oproti předchozí Osmo Mobile 2 je dokonce levnější a mnohem skladnější. Oproti “dvojce” taky využívá novou aplikaci DJI Mimo, kterou propojíte i s Osmo Action nebo Osmo Pocket, o kterých mluvíme dále. 

S inteligentní funkcí ActiveTrack 3.0 stabilizátor automaticky zabírá sledovaný objekt třeba kámoše lyžaře. Další novinkou je ovládání pomocí gest. 

TIPPokud budete chtít využít tuto funkci, je dobré si pořídit ještě base station, jelikož bez ní samotné Osmo nepostavíte na místě kvůli sklonu jeho rukojeti. 

Další skvělou funkcí je Dolly Zoom (znáte třeba z Mavic 2 Zoom), kterou v praxi použijete tak, že se přiblížíte k objektu a zároveň odzoomujete, nebo se naopak oddálíte a zazoomujete ovladačem na rukojeti Osma. Z toho bude hotovej zimní velkofilm.

Kamerka i stabilizátor v jednom pro natáčení z ruky

Máte rádi kompaktní věci, které navíc strčíte do náprsní kapsy od bundy? Je tu prckózní stabilizátor s vestavěnou kamerou DJI Osmo Pocket.

308-osmo-pocket-v-ruce

Osmo Pocket je šikovná malá kamerka s 3osým gimbalem a s malým displejem nejen do ruky, která se chlubí 4K rozlišením s možností natáčet až do 60 FPS. Překvapením loňské novinky je určitě výkon i při nízkém osvětlení, kdy má dokonce lepší obraz než např. iPhone XS. Dělá parádní 12MP fotky, které jsou ostré a i při nižší viditelnosti si udržují dostatečnou kvalitu. 

Využít můžete inteligentní funkce ActiveTrack, kdy kamera automaticky detekuje osobu a “pronásleduje” ji, FaceTrack poslouží, pokud máte otočenou kameru na sebe - sleduje váš obličej. 

Velkou výhodou je množství příslušenství. Můžete použít různé stojánky, držáky pro lepší manipulaci, podvodní pouzdro, wifi modul pro bezdrátové ovládání s mobilem, prodlouženou tyč a další vychytávky.

A něco na helmu

Nakonec něco pro milovníky konceptu akčních kamer, jejichž trend odstartovala kdysi kamerka GoPro.DJI loni vyvinulo vlastní akční kameru Osmo Action. Samozřejmostí je 4K kvalita a možnost přichycení na helmu, lyžařskou hůlku nebo na cokoliv, co vás napadne.

8431-dji-osmo-action-zepredu

Připočtěte 2 obrazovky, takže máte absolutní přehled, ať už točíte sebe, nebo okolí, a skvělou stabilizaci obrazu s provozem až do -10 °C. Zajedete do tunelu a pak se kamerka musí zase naladit na světlo? To se s Osmo Action nestane HDR video je speciální mód, který využijete, pokud se pohybujete ze tmy do světla a naopak. Kamerka taky umí až 8x zpomalené záběry, když si budete chtít rozfázovat ten parádní tríček ve snowparku, nebo time-lapse videa pro kreativní záběry na hemžící se sjezdovky nebo tající sníh.

V akci vydrží na jedno nabití přes hodinu, nezamlžuje se, ovládání je easy pomocí 3 tlačítek a do 2 sekund od zapnutí kamery můžete natáčet. Kamerku můžete i komandovat 5 hlasovými povely, když se vám nechce sundávat palčáky.

Tak kterou DJI pecku vezmete letos s sebou na skialpy, lyže nebo prkno?

 

👋✈ #LetuZdar

🐲 Drak_Alex

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 5/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Alex
Specialista na drony a pravidla létání

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)

Sonduju, analyzuju, vyhodnocuju a nikdy nepřestávám lovit! Svoje stopy zanechávám ve vzduchu a v onlinu. Jsem droní Gee :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den