Novinky ze světa dronů 1 minuta čtení

2 nové drony pro zemědělce na obzoru!

15 října 2019

Alex

DJI vidí v zemědělství a souvisejících ekologických výzvách velkou budoucnost. Proto teď představila téměř současně 2 droní borce, kteří se postarají o analýzu vašich polí, lesů a sadů i o přesně zacílené ošetření vašich plodin. Seznamte se s Phantom 4 Multispectral a obrem Agras T16.

Obsah článku

6oký Phantom 4 Multispectral

Phantom 4 Multispectral jako by na první pohled vypadl z oka Phantomu 4 RTK – vždyť i ten RTK modul má v sobě zabudovaný. Na druhý pohled už si ale všimnete 2 rozdílů – multispektrální kamery na spodu a světelného čidla na vrchu. Droní kamera má na starosti snímání NDVI přenosu (normalized difference vegetation index) i viditelného spektra, takže můžete živě přepínat mezi oběma pohledy. Čidlo zase detekuje aktuální světelné podmínky a upravuje snímání tak, abyste měli pokaždé naprosto konzistentní data. Během jednoho letu zvládne Phantom 4 Multispectral nasnímat zhruba 0,47 km2 při výšce 180 m. V aplikacích DJI GS PRO a DJI Terra pak své poznatky zpracujete pro další použití. Třeba pro naplánovaní postřikové trasy pro dron DJI Agras T16.

Více o Phantom 4 Multispectral

16litrový obr Agras

Když pomocí multispektrální analýzy zjistíme, kde je problém – kde rostlinkám chybí vláha, nebo jim zatápějí škůdci – je čas vyslat po trase obří hexakoptéru vyvinutou speciálně pro zemědělce a postřik. Unese 16litrovou nádrž s postřikem, kterou využije přesně tam, kde je potřeba. Díky umělé inteligenci si poradí s hornatým terénem, klasickým lánem nebo sadem s nepravidelně vysázenými stromky. Podle 3D modelu provede postřik jen tam, kde potřeba, a v konstantní výšce, kterou díky radaru sám upravuje. Takto dokáže ošetřit až 10 ha za hodinu.

Více o Agras T16

Jaké stroje používáme při zemědělských misích v DronPro?

K našim oblíbencům, hlavně když potřebujeme nalétat velké plochy, patří Křídlo Parrot Pro AG nebo křídlo eBeeX. Na ty pak pověsíme senzory DUET T a MicaSense RedEdge-MX pro multispektrální analýzu. Pro sběr dat o menších plochách používáme nejčastěji krále nebes DJI Matrice 600 Pro s multispektrální kamerou RedEdge Altum a termokameru DJI Zenmuse XT2. Přečtěte si o více o našich droních misích, kdy zkoumáme, jak se daří plodinám, hledáme srnčata schovaná v polích před senosečí, nebo odhalujeme ohniska kůrovcové kalamity. 

 

👋✈ #LetuZdar

🐲 Drak_Alex

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 5/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Alex
Specialista na drony a pravidla létání

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)

Sonduju, analyzuju, vyhodnocuju a nikdy nepřestávám lovit! Svoje stopy zanechávám ve vzduchu a v onlinu. Jsem droní Gee :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den