Slovník pojmů a FAQs 1 minuta čtení

Co je to ATTI mód?

3 září 2023


Attitude mód (ATTI mode, případně DJI ATTI mód) je jedním z dostupných letových režimů, ve kterém dron hlídá a udržuje výšku nad zemí, přesněji nad povrchem země. V tomto režimu ale nevyužívá GPS navigaci (stabilizaci), ani měření nadmořské výšky. Dron v „ATTI mode“ se proto nesnaží aktivně udržovat svou pozici, ale pouze výšku letu, vše ostatní je na pilotovi. V praxi to znamená, že dron může v attitude módu klouzat nebo se samovolně pohybovat nejčastěji vlivem větru, kdy tento pohyb nemá jak automaticky kompenzovat.

Ovládání dronu v ATTI módu

V ATTI režimu se pilot nemůže spolehnout na pokročilou GPS stabilizaci a musí být proto schopný plně kontrolovat letové pohyby dronu a průběžně reagovat na změny okolního prostředí. Třeba už jen ruční stabilizace dronu při lehčím až středně silném větru vyžaduje cvik a potřebné pilotní dovednosti. DJI ATTI mód je proto vhodný především pro trénink pilotních dovedností. Schopnost ovládat dron i bez GPS stabilizace se následně může hodit v případech, kdy dojde k výpadku GPS signálu nebo celkovému selhání stabilizace letu.

Trénink pilotáže v ATTI módu přináší porozumění tomu, jakým způsobem dron reaguje na ovládání v téměř plně manuálním režimu, tedy bez berliček různých pozičních pomocníků. Zároveň je vhodné upozornit na skutečnost, že se u nových dronů s ATTI módem moc často nesetkáme. Běžné ale byly třeba u dronů DJI Phantom.

Moderní drony s GPS stabilizací

ATTI mód v aplikaci DJI GO4

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 2.5/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den