Recenze a testy dronů a příslušenství 3 minuty čtení

Naučte se létat s DJI dronem bez rizika kolize s vymakanými simulátory

11 ledna 2022

Anička

Koupili jste si dron DJI FPV a nejste si úplně jistí v jeho ovládání? Máme pro vás dobrou zprávu. DJI totiž vydalo spolu s dronem i FPV simulátor, který lze používat s brýlemi od DJI, a vy si tak můžete na nečisto vychutnat let s tímto rychlým drakem. FPV dron nevlastníte? Nevadí! Na desktopovém DJI Flight Simulatoru můžete provětrat i drony ze série Mavic, Phantom, Inspire nebo M200 a natrénovat i pátrací, záchranné nebo inspekční akce.

Obsah článku

Co je to DJI Virtual Flight a proč se hodí pro trénink na FPV dronu?

Ve zkratce je DJI FPV dron dost odlišný od svých droních kolegů. Je to hybridní dron schopný létat jako klasický dron ze stáje DJI, ale také i jako plně manuální stroj schopný nejrůznějších přemetů , triků a maximální letové rychlosti 140 km/hod – v tomto momentě přichází do hry právě zmiňovaný DJI Virtual Flight. V jeho „herním světě“ jste schopni s dronem fungovat, jako by to bylo ve skutečnosti. S jediným rozdílem – pokud narazíte a dron zničíte, můžete začít znova. A to je celý princip DJI Virtual Flight – naučit se co nejlépe ovládat svůj stroj, než si na něj troufnete tam venku.

Co potřebujete ke spuštění DJI Virtual Flight?

K tomu, abyste si DJI Virtual Flight rozchodili, budete potřebovat DJI FPV dron, ovladač, DJI FPV brýle, a bohužel zklamu naše Android kamarády, ale budete potřebovat i nějaký iPhone či iPad

TIP

Podívejte se na videjko, kde vás provedeme instalací DJI Virtual Flight, nastavením a jejím provozem. 

Kde si stáhnout DJI Virtual Flight a jak ho rozchodit?

DJI Virtual Flight najdete v App Store nebo přímo na oficiálních stránkách DJI, kde si aplikaci stáhnete a můžete se vrhnout na létání.

Postup je jednoduchý:

 1. Stáhněte a nainstalujte si aplikaci DJI Virtual Flight.
 2. Zalogujte se do svého účtu nebo si vytvořte nový.
 3. Zapněte si ovladač od dronu DJI FPV. 
 4. Zapněte si DJI brýle a propojte je pomocí kabelu se svým telefonem.
 5. Otevřete DJI Flight Simulator na svém telefonu.
 6. Po krátkém představení, kde si i zvolíte, jak si přejete v aplikaci dron ovládat, můžete začít trénovat. Pokud máte k dispozici i Motion Controller, můžete ho také využít.

Virtual Flight nabízí několik režimů, úrovní a postupů, jak se stát mistrem v létání s FPV. Můžete začít létat jako úplný začátečník v N režimu, kdy se dron chová jako klasický GPS hlídaný dron. Když přepnete do S režimu, dron začne být rychlejší a těžší na ovládání. V M režimu potom otevřete pravý potenciál dronu a můžete se pustit do toho pravého FPV dobrodružství. Ze začátku budete mít problém vůbec udržet dron ve vzduchu.

Jak se v DJI Virtual Flight létalo pilotům z DronPro?

Plusy

 • Dobrý výkon a plynulost na to, že simulátor běží jen na našem telefonu.
 • 6 misí, nebo volný polet v různých prostředích, případně závod na čas.

Minusy

 • Nepodporuje Android.
 • Dojem spíše jako “hra” než plnohodnotný simulátor.

Potrénujte i s „ne-FPV“ drony na DJI Flight Simulátoru

Pro klasické „ne-FPV“ drony a trénink nové generace pilotů dronu vyvinuli v DJI jinou libovku – desktopovou aplikaci DJI Flight Simulator. V neplacené verzi jsou podporované téměř všechny spotřebitelské drony, jako je Mavic 2 Pro, Mavic 2 Zoom, Mavic Air, Mavic Pro, Spark, Phantom 4 Pro a Inspire 1 Pro, ale profesionální drony, jako je Inspire 2, Matrice 210 RTK  nebo Enterprise verze spotřebitelských dronů výše můžete trénovat až ve vyšší verzi. Vždy si ale můžete vybrat z 5 druhů pohledu: 1) FPV z pohledu pilota, 2) FPV z pohledu dronu 3) Pohled přes ovladač, 4) Drone follow view (jako když dron sledujete), 5) Z pohledu 3. osoby. 

Trénovat pak můžete ve 3 základních programechSkill Training vás povede lekci za lekcí různými misemi, abyste se postupně naučili létat od těch nejlehčích až po ty nejtěžší manévry. Bohužel už tato část simulátoru je placená. Zdarma je Free flight část simulátoru, která se pak hodí na volné létání v různých prostředích a světelných a povětrnostních podmínkách. Application training je také již placené a soustředíte se v něm na specifické oborové mise, jako jsou inspekce vedení vysokého napětí nebo pátrací a záchranné akce.

Kde stáhnout DJI Flight Simulator a jak ho rozchodit? 

Základní verzi si můžete stáhnout na webu DJI , vyšší verze už bohužel DJI nerozvíjí a jen pár šťastlivců ji má historicky doma – my v DronPro jsme jedni z nich :-) Možná ještě někde v zákoutích internetu najdete doprodeje zbytkových kusů.

Naši piloti dronů trénují na full verzi DJI Flight Simulator

Přihlaste se na rekvalifikační kurz Pilot dronu a vedle desítek hodin praktického know-how včetně tréninků pod širým nebem můžete osedlat i virtuální DJI Flight Simulator.

Flight Simulator si nejlépe rozumí s Windows, a pokud chcete simulaci rozjet na desktopu, je potřeba napojit ovladač vašeho dronu na počítač pomocí Micro-B/ USB-A kabelu.

Jak se v DJI Flight Simulátoru létalo pilotům z DronPro?

Plusy

 • Profesionální software, nejen hra pro pobavení.
 • Simuluje i změnu světelných a povětrnostních podmínek.
 • Možnost upgradu na placenou verzi, kde natrénujete i záchranné akce nebo inspekce vysokého napětí.
 • Podpora různých spotřebitelských i profi modelů dronů DJI.

Minusy

 • Podporuje spíše “starší” drony a ovladače, nikoliv DJI FPV dron, brýle nebo Motion controller.
 • V neplacené verzi jen jeden letový program Free flight.

Tak ať to lítá, i když zatím jen na nanečisto!

 

👋✈ #LetuZdar

Anička

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 5/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Anička
Šéfeditorka

A žádný a možnááá a kdybyyy... Volím ta správná slova, češu a leštím textíky, aby bavily, ale taky abyste se dozvěděli to podstatné :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den