Recenze a testy dronů a příslušenství 4 minuty čtení

HoverAir X1: Recenze nejlepšího selfie dronu pro nenáročné cestovatele

30 listopadu 2023

V dnešním videjku prozkoumáme dron novinku: HoverAir X1! 🌟 Naskočte na palubu a zjistěte, jak si tento selfie dron vede mezi svou konkurencí. Od jeho funkcí až po kvalitu záběrů. 👀

Obsah článku

Letu zdar draci, máme tady dron, který se vám vejde do kapsy, který takhle vyndáte, stisknete a letíte. Jmenuje se HOVERAir X1 a my mnohokrát děkujeme našemu věrnému zákazníkovi Danovi, který nám tento dron svěřil, abychom ho otestovali, abychom na něj udělali recenzi, a dokonce nám dovolil ho klidně i rozbít, takže se na to jdeme podívat.

Unboxing selfie dronu HOVERAir X1

První tady máme HOVERAir X1 krabici a k tomu Battery Charging Hub. To znamená, že dron si můžete koupit buď samostatně, nebo s nabíjecím hubem, a je tam stejně podobně jako u DJI nějaký kombo – buď máte 3 náhradní baterie, nebo 2 baterie.

A teď na samotného HOVERAir X1. Krásně vysuneme, balení je moc pěkné, krásné, lehce se otvírá a jelikož jsme profíci, tak manuál už samozřejmě mám přečtený z dlouhých zimních večerů. Samotný dron váží 125 gramů. Takhle ho rozložíme, je lehký, vejde se mi na dlaně, můžu si ho takhle přehazovat z jedné dlaně do druhé dlaně, prostě takový ovladač s vrtulkami. Po designové stránce podle mě není nic, čím by úplně oslnil. Vypadá to fakt prostě jenom jako ovladač na televizi, co má vrtulky.

Co dál tady vidím, Before Your First Flight kartičku, ve které je jednoduše vysvětleno, jak dron máte 6 kroky ovládat. Jednoduché, a potom tady máme ještě nějaký boxík s pytlíkem na dron, bílým pytlíkem na černý dron HOVER a kabelem USB-C do USB-A, který se nám bude hodit na to, abychom nabíjeli naše baterie.

Test dronu HOVERAir X1 v terénu

Tak jo lidi, jsme ve fieldu, vytahuji z kapsy HOVERAir X1, zapínám aplikaci, kterou jsem stáhl tady po naskenování QR kódu, který je tady zespoda na dronu a jdeme si projet, co nám ta aplikace dává a jak ten dron vůbec můžeme ovládat.

Zaprvé, co tady vidím, nějakou galerii cizích lidí, kteří mi ukazují, co se s tím dá natáčet. Ok, to mě teď nezajímá. Když dám Hover, tak mi to tady napíše: „Nelétejte ve slabém světle, pokud není textura země povrchu úplně jasná,“ což doufám, že tady pozná, že jsme na trávě… „Nelétejte nad vodou a ve vysokých výškách“. Říkám, že ok. Mně tady jenom řekne, abych si zapnul Bluetooth, tak si ho zapnu, zapnu si Hover (zapnu ho jednoduše, že tady stisknu a podržím to tlačítko nahoře) a dám connect. A jakmile se mi připojí, tak jsem tam. Takhle rychlý setup.

Létání se selfie dronem HOVERAir X1 bez ovladače

Jinak chci říct, že když chcete létat, tak vy ani ten mobil nepotřebujete. K tomu natáčení vám fakt stačí jenom, že to zapnete, ale já chci projet nejdřív aplikaci, abyste viděli, co všechno to umí. Za prvé tady mám Smart Preview, který když si dám, tak se mi musí připojit k wifi, která propojí mobil s dronem.

Máme připojeno a už se tady vidíme i přes dron. Můžu si měnit mezi fotkou, videem, v nastavení si tady můžu nastavit, jak dlouho ten dron bude ve vzduchu, potom co ho odstartuju (buď 30 sekund, 60 sekund, 5 minut). Můžete si tady zapnout, aby vás to sledovalo, nebo nesledovalo.

Pak tu máme Camera settings, kde budeme řešit kvalita videa. Máme tu Full HD při 30 fps na HDR režim, nebo Full HD při 60 fps dokonce, anebo 2,7K, to je nejvyšší kvalita, co tady je, při 30 fps. Sami tak vidíte, že to není žádná high-end kamera, je to spíš pro pobavení. A potom tady máme odpočet 3 sekundy před vzletem, takže když chceme, aby to vzlétalo co nejrychleji, tak vypneme odpočet a „drone stisknu tě a leť prostě“!.

Sledovačka s létající kamerou HOVERAir X1

První, co si dám je, že chci aby mě sledoval, Follow režim. Dám si dron na dlaň, dám si ho před sebe, stisknu jedno tlačítko... a dron je ve vzduchu. A teď se jdeme proběhnout a jdeme zjistit, jak moc dlouho a dobře mě dokáže sledovat. A drone, prosím tě, do ničeho to nenaraz.

Přistanu tak, že normálně natáhnu ruku a dron přistane. V Hover nastaveních můžete každému tomu režimu definovat, jak bude fungovat. To znamená, že třeba Hover má točit video, nebo Zoom Out, má točit video, odlétnout od vás 3 metry (to si můžete nastavit až 9 metrů), a nastavíte tomu jednotlivé parametry.

Manuální létání s HOVERAir X1 s ovladačem

S ovladačem mohu jet dopředu, nebo nahoru a mohu se tady i točit. Mrkněte pak, jak vypadá RAW záběr z tohoto dronu. Abych pravdu řekl, tak je hodně líný. Držím tady ty kniply na plný a… teď mi to napsalo, že už je to maximální vzdálenost, do jaké ten dron mohu od sebe poslat. V tuhle chvíli mi dron řekl: "Hele už jsem daleko, vrať se!" Zajímavostí je, že ten dron nemá GPS, nemá ani návrat domů, což znamená, že kdyby se teď ztratil, nebo se mu vybila baterie, tak prostě spadne tam, kde je. Zároveň je to ale výhoda, když chcete létat třeba v budovách, protože DJI drony mají často problém, že v budovách zase naopak ten jejich GPS signál blbne.

Parametry HOVERAir X1

A ještě rychle k nějakým parametrům. Dron má interní paměť 32 GB, z toho 10 GB zabírá jenom firmware. Ta videa a fotky z tohoto dronu moc nezabírají, takže s tím nakropíte raketu. Máte tu Hover Album, odkud můžete záběry rovnou stahovat do telefonu. 8 vteřin mi trvalo minutový záběr přetáhnout z dronu do telefonu a už to můžu nahrávat na sociální sítě.

Dron je cenovkou za mě trošku přehnaný, za to, jaký to je. Za takovou cenovku můžete u nás v obchodě koupit třeba i DJI Mini 2 SE, které je celkově jak materiálově, tak konstrukčně i funkčně mnohem lepší dron než tohle. To ruku na srdce ano, ale tohle je přece jen lehčí, je to 125 gramů. To žádný DJI dron nemá. Strčíte do kapsy, to je super. Vezmete to na dovolenou, to je super. Jste amatér v létání s drony, nevadí – tenhle dron můžete ovládat, i když absolutně neumíte létat, protože to prostě jako vytáhnete, zapnete a letíte. Funguje, má to svoje využití určitě, ale není to dron na profesionální natáčení. Nekupujte si to, pokud chcete dělat profi top shoty. To je všechno draci, loučím se s vámi a letu zdar!

👋✈ #LetuZdar

Vojta

Výhody

  • Nemá GPS, takže se dobře orientuje i v interiéru.
  • Nepotřebujete ovladač ani pilotní zkušenosti.
  • Rychlé a jednoduché stažení záběrů.

Nevýhody

  • Vysoká cena vzhledem k parametrům.

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 5/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den