Recenze a testy dronů a příslušenství 4 minuty čtení

Recenze DroneMask2 : Jak převést jakýkoliv dron na FPV

11 prosince 2023

Letu zdar draci, tady Sokol Vojta. Dneska tady máme recenzi na DroneMask 2, což jsou vlastně brýle, který jednoduše vezmete, nasadíte na palici a zažijete si FPV zážitek s jakýmkoliv dronem. Jen k němu dáte mobil a hnedle máte vestavěný displej v ovladači. Pojďme se na něj podívat blíž a pořádně ho otestovat ve fieldu!

Obsah článku

V krabici máte pytlík, samotné brýle, kabely Lightning to USB-C, USB-C to USB-C, redukce USB-C do micro USB, fotku s norskými výrobci a manuál k DroneMask 2. K brýlím vám po designové stránce nemám moc, co říct. Je to takový šedivej gauč z IKEA, sice se zipem, kam dáte telefon. To si ukážeme ve fieldu a nebudeme to zdržovat, jdeme je nasadit na palici a jdem si zalítat.

24504-fpv-bryle-k-dronu-nasazene

Test brýlí DroneMask 2: Jak propojit masku s dronem?

Tak jo draci, jsme ve fieldu, máme tady dron, máme tady ovladač bez displeje, máme tady brýle DroneMask 2 a jdem to všechno set-upnout a otestovat.

 • Vytáhnu kabel, jelikož mám iPhone, tak potřebuju USB-C do Lightningu.
 • USB-C strčím takto do ovladače.
 • Vytáhnu iPhone, položím si ho stranou, odkryju si brýle, strčím do toho ten telefon. Jenom teď nevím abych ho neměl obráceně, tak ho dám radši takhle.
 • Je to tam.

Rovnou vám tady zapnu nahrávání obrazovky, abyste o nic nepřišli. Teď jenom zkontroluju, jestli jsem si mobil dal správně, nebo vzhůru nohama a on se mi dokonce... Tyjo teď se mi zamotala šiška.

24501-fpv-bryle-k-dronu-popis24500-fpv-bryle-k-dronu-popisek24499-fpv-bryle-k-dronu-otevirani

Ovládání DronMask 2 pro opravdové dlouhoprsťáky

Tak a teď ta fíčura lidi. Nemusím sundávat brýle z hlavy, můžu strčit prsty tímto neoprénem. A já si sám teď můžu poštelovat to, abych si třeba nastavil FPV režim na daném dronu. A tady vidím, dámy a pánové, první problém. Ať strkám prsty, jak chci (myslím si, že mám dlouhý prsty, moje přítelkyně si to myslí taky), ale každopádně na to Control prostě nedosáhnu, ať dělám cokoli. No možná levým prstem tam dosáhnu, ale jen tak tak. FPV mód nadjete v Gimbal módu v Control settings. Takže si nastavím Gimbal mode na FPV, abychom měli trošku lepší zážitek. Tak, vrátím to zpátky a teď už jsme celý ready to go.

24502-fpv-bryle-k-dronu-shora

Start s DroneMask 2 na tváří a polétáníčko

Nejdřív nastartuju bez brýlí na hlavě, abych na to viděl. Páčky k sobě plná nahoru, a lidi pamatujte, když lítáte v FPV módu, potřebujete mít vždycky pozorovatele, protože ten dron nevidíte. Proto tady mám Adama a mám tady Mikyho. Dva kluci, kteří mi dron pohlídají a budou na něj koukat, abych prostě věděl, kde ten dron je kdyžtak. V tuhle chvíli jsem ready, jenom musím kliknout na mobil, protože se mi ztmavuje. A dámy a pánové, wow! Reálně lítám FPV režim s DJI Mini 3 a ztrácím signál. Bože, bože, bože, bože. Ztrácel jsem signál, nevadí, vrátím se zpátky.

 

Průlety „áčkem“ a další testování FPV brýlí DroneMask 2

Vrátím se zpátky a zkusíme prolítnout áčkem s Mini 3. Možná si tady dáme Sport režim, ať to trošku sviští. Jediné, na co musíte dávat pozor, že ve Sport režimu opět zase nefungujou co? Ano, senzory. Ten Sport režim je moc divokej na mě, takže možná ho vypnu, dám si Normál.

Tak jdem to zkusit prolétnout s dronem Mini 3. A zvládli jsme to, dámy a pánové, takže jo, je to dobrý, je to použitelný, nebudu lhát. Trošku se cítím, jak kdybych řídil Avatu. Je to teda trošku míň ohrabanější než Avata, ale je to použitelný. Reálně si to tady svištím a jako dobrý. Trošku driftuju. Ta Avata se vám prostě zastaví a letíte. Je to teda mnohem těžší na ovládání.

A jako zlatý hřeb dne zkusíme proletět i vrchním áčkem. To znamená – srovnám si tady dron, připravím si to na průlet a jdeme to otestovat. Vrchním áčkem naprostá paráda, zvládnul jsem to jako profesionální FPV pilot Mini dronů, první v Český republice. Neuvěřitelný!

Verdikt recenze brýlí DroneMask 2? Má cenu si je kupovat, nebo investovat do DJI Goggles?

Pojďme si to zhodnotit. Za mě je to produkt, který je určitě použitelný. Má to svoji cílovku. Ta cílovka jsou přesně lidi, který mají nějaké podobné minidrony, nebo jiné DJI drony, nebo jakékoliv drony, které mají ovladač, kam musíte připojit svůj telefon, abyste mohli FPV režim vyzkoušet. A jelikož spoustu dronů vychází právě s novými brýlemi DJI Goggles, jako jsou DJI Goggles V2, DJI Goggles 2, nebo DJI Goggles Integra, což jsou brýle, které koupíte od 15 tisíc výš a celý setup s dronem vám bude stát  plus 30 až 45 tisíc korun, je tohle taková low-cost cesta.

TIPY proč jít do HOVERAir X1

 • Možnost využití i mimo dron např. pro sledování filmů a videí na mobilu.
 • Navždy použitelné! Dokud budou drony s ovladačem připojeným k mobilu, brýle budou fungovat.
 • Je možné létat i s dioptrickými brýlemi, což krátkozrakým lidem přináší ostrý obraz, a jsou dokonce pohodlnější než třeba staré DJI Goggles (jedničky).

Takže pokud už historicky vlastníte nějaký dron, nechcete být FPV legendy, ale chcete si to jen tak pro srandu vyzkoušet, tak DroneMask 2, který stojí okolo 4 tisíc, vám bohatě stačí. Samozřejmě cenovka někoho může zarazit. Za 4 tisíce korun dostat brýle, kde není jediná automatická nebo digitální nebo hardwarová věc. Každopádně na druhou stranu, ta optika těch brýlí je opravdu super – krásně se mi na to kouká. Neměl jsem jediný problém vidět to, co potřebuji vidět.

A jediný mínus? Přijde mi to, že pokud budete používat větší telefon, jako mám třeba já, tak budete fakt muset mít dlouhý prsty, abyste skrz tadyty neopreny telefon dokázali ovládat. Hlavně v horní části té obrazovky.

POZOR

Nepřipojujte kabel od ovladače do brýlí, ale do svého telefonu. To znamená, že vy vždy musíte ten telefon vložit do brýlí, samotné brýle nejsou žádným způsobem hardwarově upravené. Je to prostě jenom designový držák na váš mobil, a vy koukáte přes čočky.

Dejte mi vědět, co vy si o tomhle produktu myslíte, jestli byste brýlě pořídili, jestli ne. A jestli máte třeba nějaké alternativy, který jste vyhledali na netu, určitě nám dejte vědět, rádi je zrecenzujeme. No a vy se mějte, šťastné létání a letu zdar!

👋✈ #LetuZdar

Vojta

Výhody

 • Cena.
 • Chytré řešení, pokud nechcete investovat do plnohodnotných FPV brýlí.
 • Pro vyzkoušení FPV módu čas od času.
 • I pro lidi, co nemají dron, např. pro 3D sledování filmů a videí na mobilu.
 • Je možné létat i s dioptrickými brýlemi.

Nevýhody

 • Pokud hledáte plnohodnotný FPV zážitek, vsaďte na klasické FPV brýle.
 • Nesnadné ovládání rukou u větších mobilních telefonů.

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 5/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den