Návody na létání a práci s dronem 3 minuty čtení

Najděte svůj dream job s rekvalifikačním kurzem Pilot dronu od DronPro

15 září 2021

Ruda

Toužíte po nové životní dráze? Hledáte svůj dream job, nebo si chcete rozšířit záběr? Právě pro vás jsme připravili 80hodinový rekvalifikační kurz Pilot dronu akreditovaný MŠMT, kterým už prošly desítky aspirujících dronařů. Pokud se navíc obrátíte na Úřad práce ČR, může vám při splnění několika podmínek kurz 100%, nebo částečně uhradit. Přečtěte si, proč se vyplatí uvažovat o změně kariéry, a jak vám k ní můžeme pomoci my v DronPro.

Obsah článku

Trh s drony a navázanými službami zažije do roku 2024 růst minimálně 20 %

Jelikož čtete tento článek, tak pro vás není překvapením, že drony zažívají od roku 2016 opravdový boom. A ten se jen tak nezastaví. Odhady pro region US a Asie hovoří až o dvojciferném růstu, pro Evropu jsou k dispozici střízlivější odhady kolem 10 % kvůli vyšší legislativní regulaci. Kumulovaný růst by se ale celosvětově měl pohybovat kolem 20 %, vůbec nejvyšší růst, a to 50%, se čeká v Africe. Ještě zářnější vyhlídky jsou ale v komerčním sektoru ve sféře profesionálních dronů pro průmysl a zemědělství – tam se jen pro Evropu počítá s 20 % růstem, a to především v oblasti software pro drony pro mapování a monitorování životního prostředí. 

Delší výhled odhaduje, že do roku 2035 by se jen v evropském vzdušném prostoru mělo vznášet 200 000 komerčních jednotek, z nichž 150 000 bude působit v zemědělství. Další velkou část dronů bude do roku 2035 využívat e-commerce a doručovací služby, energetické firmy nebo bezpečnostní a záchranné složky. Zhruba 1000 dronů bude přepravovat lidskou posádku a náklad. Zbytek, a to asi polovinu všech jednotek, si rozdělí obory, jako jsou média a reklama, reality, telekomunikace a akademická sféra.

Všechny tyto jednotky budou alespoň v prvních letech, než se drony opravdu stanou bezpilotními v pravém slova smyslu, potřebovat svého pilota. Budete to právě vy, kdo se přihlásí se kvalifikací pilota dronu v životopisu?

Co se na kurzu Pilot dronu naučíte? 

Jelikož je trh s drony a piloty dronů na strmém vzestupu, všimla si ho i státní politika zaměstnanosti a ministerstvo průmyslu a obchodu. 

TIP

Přečtěte si více o chystaném společném vzdušném prostoru U-Space, o kterém jsme si povídali s také s Šárkou Hulínskou z Řízení letového provozu.

Proto jsme ve spolupráci s Úřadem práce ČR vytvořili rekvalifikační kurz, který má lidem, které zajímají drony, nebo hledají novou profesní dráhu, ulehčit vstup do tohoto oboru. Získají přehled o všem, na co je možné drony využít, seznámí se a zalétají si s nejčastějšími typy dronů a vyzkouší si i různé specializace, jako je třeba fotogrammetrie z dronu, termální snímkování nebo ošetřování rostlin. Možná bude právě tento kurz krok k založení živnosti.

Z rekvalifikačního kurzu Pilot dronu

V teoretické části kurzu Pilot dronu:

 • Začneme poučením o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci s dronem a první pomocí. 
 • Poté se zaměříme na výběr vhodné bezpilotní technologie a senzoru. 
 • Pokračujeme novou bezpilotní legislativou
 • Pro vzlet samozřejmě nesmíme zapomenout na předletovou přípravu a práci s leteckou mapou. 
 • Dalším tématem bude metodika sběru dat a pravidelná údržba a vedení pilotních deníků.

Z rekvalifikačního kurzu Pilot dronu

V praktické části kurzu Pilot dronu:

 • Nejdříve si vyzkoušíme pilotáž dronu v manuálním režimu.
 • Pokračujeme létáním v režimech semiautonomních funkcí. 
 • Dále si procvičíte létání se zaměřením na foto a videodokumentaci.
 • Nakonec se zaměříme na létání pro účely sběru dat pomocí specializovaného software a optických a infra senzorů.

TIP

Detailní harmonogram kurzu a možnost přihlášení najdete na stránce kurzu Pilot dronu v naší letecké škole.

Jak probíhá kurz Pilot dronu?

Školení probíhá v Praze v našem novém školicím středisku v Revoluční ulici v centru metropole, a to ve skupině 20 účastníků a trvá 2 týdny: Přesně 2 x 5 dní, kdy má každý den 8 vyučovacích hodin.

Z rekvalifikačního kurzu PIlot dronu

Kolik stojí kurz Pilot dronu a můžete ho mít zdarma od ÚP?

Běžně stojí kurz 35 000 Kč, ale byla by škoda nevyužít možnost úhrady od “pracáku”. Jak na to? 

 • Musíte být evidováni na Úřadu práce ČR a splňovat vstupní kvalifikační předpoklady pro daný rekvalifikační kurz a pro výkon profese, na kterou se rekvalifikujete. 
 • Dotaci mohou získat také živnostníci (OSVČ) evidováni na Úřadu práce ČR při splnění podmínek rekvalifikace.
 • Mezi naše podmínky patří dokončené středoškolské vzdělání, dosažení věku 18 let a základní znalost internetu a práce na PC.
 • Pak už vám nic nebrání vybrat si rekvalifikační kurz Pilot dronu a nechat si ho schválit hodnotící komisí ÚP (má na to 30 dní, ale většinou stíhá do 2 týdnů).

Skočte si k nám pro 2 potvrzení a školte se zdarma

K žádosti potřebujete akorát přiložit 2 dokumenty od DronPro (Potvrzení o akreditaci kurzu a Přílohu C), pro které si můžete osobně skočit k nám na prodejnu, nebo je za vás pošleme ÚP, když nám nahlásíte ID datové schránky úřady, kam náležíte. ÚP potřebuje vždy originály, takže vám bohužel nemůžeme potvrzení posílat naskenované.

 • Po schválení kurzu dostanete od ÚP 2x potvrzení o úhradě (1x pro nás a 1x pro ÚP). S potvrzeními pak dorazíte k nám, kde vám je vyplníme, a 1 z nich zase odevzdáte zpět na ÚP. 
 • My si vás oficiálně zapíšeme na kurz a několik dní před zahájením vám pošleme organizační info, abyste věděli, co a jak :-)

I přes drobnou byrokracii je to opravdu jednoduché!

Co říkají o kurzu Pilot dronu jeho absolventi?

Snímek obrazovky 2021-08-31 v 9.08.18Snímek obrazovky 2021-08-31 v 9.09.24Snímek obrazovky 2021-08-31 v 9.09.14Snímek obrazovky 2021-08-31 v 9.09.04Snímek obrazovky 2021-08-31 v 9.09.32

Jestli jste dosud váhali, jestli se po hlavně vrhnout do droního světa a konečně si začít vydělávat tím, co vás baví – teď je ta správná chvíle. Využijte prognózy, podle kterých růst trhu s drony a jejich operátory zažije v následujících desetiletích extrémní růst, a našeho našlápnutého týmu, který se vám bude 2 týdny intenzivně věnovat.

chci se PŘIHLÁSIT

První spokojení absolventi rekvalifikačního kurzu PIlot dronu

Udělejte si ochutnávku na semináři Jak vydělat s drony majland

Na kompletní rekvalifikační kurz se zatím necítíte? Vyzkoušejte si nás na 2hodinovém semináři Jak vydělat s drony majland pro ty z vás, kteří uvažují o tom, že si pilotováním dronu začnou vydělávat. 

 

👋✈ #LetuZdar

Ruda

Zdroje: https://www.commercialuavnews.com/europe/value-european-drone-market

Momentka z rekvalitfikačního kurzu PIlot dronu

Staňte se pilotem dronu!

Hledáte novou životní dráhu? Objevte svůj dream job a staňte se pilotem dronu! S naším 80hodinovým akreditovaným rekvalifikačním kurzem se seznámíte s širokou paletou dronů pro různá využití od filmu přes sběr dat a práci s termokamerou až po ošetřování rostlin v zemědělství. Mega nařáchlý 80hodinový kurz vás vykopne do oblak!

Přihlásit

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 5/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Jsem nejveselejší týpek v droním éteru. Nenajdete mě schovanýho za monitorem, nýbrž rozjíždim každodenní flow na provozovně :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den