Návody na létání a práci s dronem 3 minuty čtení

Najděte svůj dream job s rekvalifikačním kurzem Pilot dronu od DronPro

15 září 2021

Ruda

Už vás nebaví vaše současná práce, sezení v korporátu, nebo jste prostě jen zatím nenašli to, co by vás opravdu bavilo? Právě pro vás jsme připravili 80hodinový rekvalifikační kurz Pilot dronu akreditovaný MŠMT, kterým už prošly desítky aspirujících dronařů. A můžete ho mít zdarma, pokud si ho necháte proplatit úřadem práce. Přečtěte si, proč se vyplatí uvažovat o změně kariéry, a jak vám k ní můžeme pomoci my v DronPro.

Obsah článku

Trh s drony a navázanými službami zažije do roku 2024 růst minimálně 20 %

Jelikož čtete tento článek, tak pro vás není překvapením, že drony zažívají od roku 2016 opravdový boom. A ten se jen tak nezastaví. Odhady pro region US a Asie hovoří až o dvojciferném růstu, pro Evropu jsou k dispozici střízlivější odhady kolem 10 % kvůli vyšší legislativní regulaci. Kumulovaný růst by se ale celosvětově měl pohybovat kolem 20 %, vůbec nejvyšší růst, a to 50%, se čeká v Africe. Ještě zářnější vyhlídky jsou ale v komerčním sektoru ve sféře profesionálních dronů pro průmysl a zemědělství – tam se jen pro Evropu počítá s 20 % růstem, a to především v oblasti software pro drony pro mapování a monitorování životního prostředí. 

Delší výhled odhaduje, že do roku 2035 by se jen v evropském vzdušném prostoru mělo vznášet 200 000 komerčních jednotek, z nichž 150 000 bude působit v zemědělství. Další velkou část dronů bude do roku 2035 využívat e-commerce a doručovací služby, energetické firmy nebo bezpečnostní a záchranné složky. Zhruba 1000 dronů bude přepravovat lidskou posádku a náklad. Zbytek, a to asi polovinu všech jednotek, si rozdělí obory, jako jsou média a reklama, reality, telekomunikace a akademická sféra.

Všechny tyto jednotky budou alespoň v prvních letech, než se drony opravdu stanou bezpilotními v pravém slova smyslu, potřebovat svého pilota. Budete to právě vy?

Co se na kurzu Pilot dronu naučíte? 

Jelikož je trh s drony a piloty dronů na strmém vzestupu, všimla si ho i státní politika zaměstnanosti a ministerstvo průmyslu a obchodu. 

TIP

Přečtěte si více o chystaném společném vzdušném prostoru U-Space, o kterém jsme si povídali s také s Šárkou Hulínskou z Řízení letového provozu.

Proto jsme ve spolupráci s Úřadem práce ČR vytvořili rekvalifikační kurz, který má lidem, které zajímají drony, nebo hledají novou profesní dráhu, ulehčit vstup do tohoto oboru. Získají přehled o všem, na co je možné drony využít, seznámí se a zalétají si s nejčastějšími typy dronů a vyzkouší si i různé specializace, jako je třeba fotogrammetrie z dronu, termální snímkování nebo ošetřování rostlin.

Z rekvalifikačního kurzu Pilot dronu

V teoretické části kurzu Pilot dronu:

 • Začneme poučením o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci s dronem a první pomocí. 
 • Poté se zaměříme na výběr vhodné bezpilotní technologie a senzoru. 
 • Pokračujeme novou bezpilotní legislativou
 • Pro vzlet samozřejmě nesmíme zapomenout na předletovou přípravu a práci s leteckou mapou. 
 • Dalším tématem bude metodika sběru dat a pravidelná údržba a vedení pilotních deníků.

Z rekvalifikačního kurzu Pilot dronu

V praktické části kurzu Pilot dronu:

 • Nejdříve si vyzkoušíme pilotáž dronu v manuálním režimu.
 • Pokračujeme létáním v režimech semiautonomních funkcí. 
 • Dále si procvičíte létání se zaměřením na foto a videodokumentaci.
 • Nakonec se zaměříme na létání pro účely sběru dat pomocí specializovaného software a optických a infra senzorů.

TIP

Detailní harmonogram kurzu a možnost přihlášení najdete na stránce kurzu Pilot dronu v naší letecké škole.

Jak probíhá kurz Pilot dronu?

Školení probíhá v Praze v našem novém školicím středisku v Revoluční ulici v centru metropole, a to ve skupině 20 účastníků a trvá 2 týdny: Přesně 2 x 5 dní, kdy má každý den 8 vyučovacích hodin.

Z rekvalifikačního kurzu PIlot dronu

Kolik stojí kurz Pilot dronu a můžete ho mít zdarma od ÚP?

Běžně stojí kurz 35 000 Kč, ale byla by škoda nevyužít možnost úhrady od “pracáku”. Jak na to? 

 • Musíte být evidováni na Úřadu práce ČR a splňovat vstupní kvalifikační předpoklady pro daný rekvalifikační kurz a pro výkon profese, na kterou se rekvalifikujete. 
 • Mezi naše podmínky patří dokončené středoškolské vzdělání, dosažení věku 18 let a základní znalost internetu a práce na PC.
 • Pak už vám nic nebrání vybrat si rekvalifikační kurz Pilot dronu a nechat si ho schválit hodnotící komisí ÚP (má na to 30 dní, ale většinou stíhá do 2 týdnů).

Skočte si k nám pro 2 potvrzení a školte se zdarma

K žádosti potřebujete akorát přiložit 2 dokumenty od DronPro (Potvrzení o akreditaci kurzu a Přílohu C), pro které si můžete osobně skočit k nám na prodejnu, nebo je za vás pošleme ÚP, když nám nahlásíte ID datové schránky úřady, kam náležíte. ÚP potřebuje vždy originály, takže vám bohužel nemůžeme potvrzení posílat naskenované.

 • Po schválení kurzu dostanete od ÚP 2x potvrzení o úhradě (1x pro nás a 1x pro ÚP). S potvrzeními pak dorazíte k nám, kde vám je vyplníme, a 1 z nich zase odevzdáte zpět na ÚP. 
 • My si vás oficiálně zapíšeme na kurz a několik dní před zahájením vám pošleme organizační info, abyste věděli, co a jak :-)

I přes drobnou byrokracii je to opravdu jednoduché!

Co říkají o kurzu Pilot dronu jeho absolventi?

Snímek obrazovky 2021-08-31 v 9.08.18Snímek obrazovky 2021-08-31 v 9.09.24Snímek obrazovky 2021-08-31 v 9.09.14Snímek obrazovky 2021-08-31 v 9.09.04Snímek obrazovky 2021-08-31 v 9.09.32

Jestli jste dosud váhali, jestli se po hlavně vrhnout do droního světa a konečně si začít vydělávat tím, co vás baví – teď je ta správná chvíle. Využijte prognózy, podle kterých růst trhu s drony a jejich operátory zažije v následujících desetiletích extrémní růst, a našeho našlápnutého týmu, který se vám bude 2 týdny intenzivně věnovat.

chci se PŘIHLÁSIT

První spokojení absolventi rekvalifikačního kurzu PIlot dronu

Udělejte si ochutnávku na semináři Jak vydělat s drony majland

Na kompletní rekvalifikační kurz se zatím necítíte? Vyzkoušejte si nás na 2hodinovém semináři Jak vydělat s drony majland pro ty z vás, kteří uvažují o tom, že si pilotováním dronu začnou vydělávat. 

Letu zdar,

#DronPro Ruda

Zdroje: https://www.commercialuavnews.com/europe/value-european-drone-market

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 5/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Jsem nejveselejší týpek v droním éteru. Nenajdete mě schovanýho za monitorem, nýbrž rozjíždim každodenní flow na provozovně :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den