Slovník pojmů a FAQs 1 minuta čtení

Co je to Micro USB-C?

3 září 2023


USB-C, též Micro USB-C, je typ konektoru (koncovky kabelu), který slouží k přenosu dat mezi elektronickými zařízeními stejně jako k jejich nabíjení. Jedná se o poslední verzi USB konektoru s vylepšenými vlastnostmi a optimalizovanou konstrukcí. Micro USB-C konektor je, oproti předchozím verzím, symetrický, což znamená, že se může zapojit do zařízení libovolně bez ohledu na jeho stranovou orientaci. Je také navržen s důrazem na rychlý přenos dat a vyšší výkony dobíjení.

K čemu je Micro USB-C?

Micro USB-C kabely mají široké využití u různých zařízení, včetně dronů, fotoaparátů a akčních kamer. Tyto kabely slouží k připojení a komunikaci mezi zařízeními a také k nabíjení. Díky vyšší rychlosti přenosu dat a schopnosti přenášet vyšší nabíjecí proudy jsou USB-C kabely ideální pro přenos fotografií a videí z kamery dronu na další zařízení, stejně jako pro rychlé a efektivní dobíjení baterií dronu a ovladače.

Jaký je rozdíl mezi USB a USB-C?

Rozdíl mezi různými typy USB konektorů spočívá v jejich velikosti, tvaru, rychlosti přenosu dat a způsobu použití. Největší USB (USB-A) je standardní konektor, který se nejčastěji používá na počítačích a nabíječkách. Dnes jej ale v mnoha případech nahrazuje moderní menší a praktičtější USB-C.

Před příchodem USB-C se pro připojení různé elektroniky používaly konektory Mini USB a Micro USB. Dnes opět hojně nahrazováno USB-C, z nějž se stává oborový standard, který postupně nahrazuje i originální konektory u produktů Apple (tzv. Lightning). Starších kabelů je přitom na trhu a mezi uživateli stále mnoho, proto se často hodí i jednoduché USB-C redukce.

USB-C kabely a nabíječky na DronPro

Kabely - náhled | eshop DronPro.cz

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den