Slovník pojmů a FAQs do 1 minuty

Co je to teplotní čidlo dronu?

3 září 2023


Teplotní čidlo dronu je senzor, který slouží k měření teploty okolí nebo vybraného prvku na dronu. Tímto způsobem je možné sledovat různé vlastnosti dronu, stejně jako změny teploty během letu nebo provozu dronu. Teplotní čidla se často využívají pro monitorování a identifikaci problémů spojených s přehřátím a zajištění optimálních pracovních podmínek dronu. Na co je teplotní čidlo u dronu? Nejčastěji se senzor teploty používá ve spojení s baterií dronu.

Proč je důležitá teplota baterie dronu?

Teplota baterie je jedním z důležitých parametrů dronu, na který by měl být brán ohled prakticky před každým startem. Nežádoucí je jak příliš nízká teplota baterie (řádově pod 15°C), tak i příliš vysoká teplota (optimální provozní teplota baterie dronu je 15–25°C). Za letu se může teplota baterie (nejen) za horkých slunečných dní snadno vyšplhat i nad 40°C, neměla by ale dále výrazněji stoupat.

Teplotní čidlo k nabíječi

Teplotní čidlo pro nabíječe rovněž monitoruje teplotu baterií dronu – nikoliv za letu, ale v průběhu nabíjení. Tato ochranná funkce zajišťuje, aby baterie nebyly přebíjeny nebo přehřívány během nabíjení, což by mohlo vést k poškození baterií nebo dokonce k jejich samovznícení a požáru. Teplotní čidlo nabíječky tedy pomáhá udržet bezpečný a efektivní proces nabíjení třeba tím, že se nabíjecí proud v případě přehřívání baterií dočasně sníží, nebo se celý proces na nezbytnou dobu zastaví.

Drony s teplotním čidlem na DronPro

Monitorovani-solarnich-panelu-dronem-s-termovizi-02

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 3/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den