Slovník pojmů a FAQs do 1 minuty

Co jsou to 3D brýle?

3 září 2023


3D brýle, známé také jako brýle pro virtuální realitu (VR), představují zařízení, které umožňuje uživatelům ponořit se do digitálního prostředí a zažít iluzi 3D světa. VR brýle obvykle využívají drobné displeje umístěné těsně před očima uživatele, které zobrazují různé vizuální scény tak, aby vytvořily dojem prostorové hloubky a realismu. Uživatelé mohou interagovat s virtuálním světem pomocí pohybu hlavy, rukou a různých ovladačů.

Jak poznat kvalitní 3D brýle?

Kvalitní 3D brýle pro virtuální realitu mají několik klíčových rysů. Patří sem vysoké rozlišení a kvalita displejů, široké zorné pole, vysoká frekvence obnovování obrazu, ergonomické (komfortní) provedení a širší možnosti nastavení, stejně jako kvalitní zvukový systém a také možnost sledovat pohyb uživatele pro co nejrealističtější zážitek. Kvalita optiky a zobrazení je zásadní pro dosažení přirozeného a pohlcujícího vizuálního zážitku.

3D VR brýle jsou praktické pro rozšíření možností zábavy, vzdělávání ale i průmyslové využití. Mohou být využívány nejen pro hry a zábavu, ale také pro simulace, výcvik, architektonickou vizualizaci, medicínské aplikace a další oblasti.

3D brýle versus FPV brýle

V oblasti dronů se samotné 3D VR brýle prakticky nevyužívají, nanejvýš pro trénink pilotáže ve virtuálním prostředí. Vzhledem a základní konstrukcí se jim ale značně podobají FPV brýle, které umožňují pilotáž dronu pomocí přímo do zorného pole pilota přenášeného obrazu z čelní (FPV) kamery dronu.

FPV brýle a příslušenství k závodním dronům

RC Motion 2 a DJI Goggles Integra4

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den