Slovník pojmů a FAQs 1 minuta čtení

Co jsou to letové režimy?

5 června 2023


Mnoho dronů střední a vyšší kategorie (v podstatě všechny mimo hračky a speciálně navržené modely), disponuje různými letovými režimy. Ty lze uživatelsky měnit, přepínat, často i přímo za letu. Označení letových režimů dronu se značku od značky liší, rozdílné pojmenování najdeme i u různých modelů od jednoho výrobce. Většinou záleží na určení dronu a s tím souvisejících specifikacích a požadavcích.

Jaké jsou nejčastější letové režimy dronu?

Přestože se různé letové funkce (letové režimy dronu) mohou různě jmenovat a celkově se lišit, lze považovat za jisté pravidlo, že se obvykle setkáváme s trojicí základních letových režimů s podobnými specifiky napříč mnoha modely a značkami:

  • Základem je většinou jeden výchozí letový režim (např. Normal), kdy dron reaguje na pokyny pilota běžnými, plně předvídatelnými pohyby.
  • Druhou možnost představuje režim určený zejména pro plynulé záběry, který se často označuje výrazy „Cinema“, „Tripod“ a podobně. V tomto módu jsou reakce dronu pomalejší a pohyby plynulejší, aby byly plynulé také výsledné záběry.
  • Opakem je třetí nejčastější režim, obecně mu říkejme třeba „Sport“, při jehož volbě využívá dron naopak svůj plný výkonový potenciál – létá maximální rychlostí.

Speciální letové režimy dronu

Alternativní skupinou mohou být různé speciální režimy u specificky navržených dronů. Kupříkladu u FPV modelů (létá se za využití FPV brýlí) je jednou z možností „Manuální režim“, kdy se vypnou všechna antikolizní čidla a řízení je plně na pilotovi. Specifickou kategorií jsou pak také inteligentní letové funkce, kterým je věnováno samostatné heslo.

drony s inteligentními letovými režimy

Režim Spotlight Pro u dronu Inspire 3

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den